Kolorowanki Action Man

Action men to tak naprawdę była plastikowa figurka od której to wszystko się zaczęło. Była to można powiedzieć zwykła postać w stroju żołnierza. Produkcję na większą skalę w roku 1966 zaczeła firma Palitoy, licencję posiadała ona od firmy Hasbro. Z roku na rok modyfikowana figurkę i z czaem powstał o postaci film animowany, liczne seriale jak również gry i kolorowanki, które tutaj u nas możcie je kolorować.

Superbohater w go karcie

Wyścigi lubi praktycznie każdy z chłopaków. Ten żołnierz również to lubi i możemy go zobaczyć ścigającego się w tych małych ale super szybkich samochodzikach....

Nurek z rekinami

Kolorowanka nurek action man z rekinem
Czeka na Was nie kto inny jak Action Men który postanowił ubrać kombinezon nurka i trochę ponurkować. Pewnie nie spodziewał się, że na jego...

Action man w kajku

action man w kajaku do druku
Ten super bohater który był żołnierzem nie boi się niczego. Ty razem postanowił wybrać się w trudną misję za pomocą kajka. Nie jest to...

Wściekły Action Man

action man obrazek do drukowania
Dziś jak widać bo wyrazie twarzy naszego bohatera nie jest on w najlepszych humorze. Wręcz przeciwnie Action Man jest dziś wściekły, ponieważ na jego...

Czołg Action Mana

action man obrazek do drukowania
Czas na konkretniejszy sprzęt. Mieliśmy już do czynienia z pojazdami tego bohatera, lecz były to między innymi samochody,skutery śnieżne, motory. Teraz czas na większy...

Szalony Action Man

action man obrazek do drukowania
Jak widać na tym rysunku bohater oszalał. Właśnie leci na akcję aby pomóc ludziom. Niestety akcja nie należy do najłatwiejszych, ponieważ Actiona zadaniem jest...

KATEGORIE

Skuter śnieżny i Man

action man obrazek do drukowania
Action Man tym razem wybrał się na przejażdżkę po zaśnieżonych górach skuterem śnieżnym. Jazda po zaspach i skakanie z przepaści na takiej maszynie to...

Tajemniczy Action Man

action man w masce obrazek do drukowania
Na pewno gdy ktoś z Was nie oglądał bajki z tym bohaterem to nie był by wstanie go rozpoznać w tym przebraniu jakie widzimy...

Action Man w aucie

action man obrazek do drukowania
Pora na chwilę odpoczynku od codziennych obowiązków tego bohatera. Ile można żyć na pełnych obrotach. Trzeba trochę odpocząć. Dlatego tym razem Action Man postanowił...

Action Man w trasie

action man obrazek do drukowania
Tym razem Action Man w tej kolorowance porusza się samochodem, ponieważ pędzie na ratunek do jednej z rodzin. Nie boi się wyzwań jedzie przez...

Action man na motorze

Tym razem sprzęt jaki wybrał Action Men to motor jednak nie jest on taki zwykły, a całkowicie odmieniony i nowoczesny. Porusza się w nim...

Action man na kajaku

Widzimy, że ta postać porusza się przeróżnymi środkami transportu. Tym razem mamy możliwość spotkania jej jak pływa po górskiej rzecze na specjalnie do tego...

Action Man kolorowanka z samochodem

action man kolorowanka z samochodem
Zobaczcie jak ta postać ma fajny samochód jest on wyjątkowy ponieważ pochodzi z tej wspaniałej bajki przeznaczonej dla każdego z Was kto jest fanem...

Bohaterami którzy tam występowali prócz: Action Man był również: Gangrene, Norris, Jacques, Natalie, Dr X oraz Knuck. Dodaliśmy specjalnie dla Was kilka obrazków do malowania właśnie z tego ciekawego sierialu który w szczególności dedykowany jest dla dzieci.

 1. Początki: Marka „Action Man” została wprowadzona na rynek w 1966 roku przez brytyjską firmę Palitoy. Początkowo figura była oparta na amerykańskiej serii figurek akcji „G.I. Joe” od firmy Hasbro.
 2. Historia: Pierwsza seria figurek „Action Man” była ubrana w stroje związane z różnymi dziedzinami, takimi jak wojsko, sport, wspinaczka czy nauka. Lalki miały ruchome kończyny i różnorodne akcesoria.
 3. Popularność: „Action Man” stał się bardzo popularny w Wielkiej Brytanii i innych krajach, a jego różnorodność ubrań i akcesoriów sprawiła, że był atrakcyjny dla dzieci w różnym wieku.
 4. Ewolucja: W ciągu lat marka przeszła wiele zmian. W latach 70. zyskała na popularności w Europie. W latach 90. przeszła rebranding i dostała nowy design oraz inne rozmiary figurek.
 5. Kontrowersje: W 2006 roku Palitoy zaprzestał produkcji figurek „Action Man”. W późniejszych latach, w 2009 roku, markę nabyła firma Hasbro, która początkowo kontynuowała produkcję, ale z czasem skupiła się na innych liniach zabawek.
 6. Kolekcjonerstwo: Starannie zachowane i rzadkie figury „Action Man” mogą być cenne dla kolekcjonerów. Starsze modele w dobrym stanie, szczególnie z limitowanych wydań, mogą osiągać wysokie ceny na rynku kolekcjonerskim.
 7. Kultura Pop: „Action Man” odegrał znaczącą rolę w kulturze popularnej, pojawiając się w różnych mediach, takich jak filmy, seriale animowane i komiksy.
 8. Przypadek w Polsce: W Polsce „Action Man” jest często mylony z postacią o tej samej nazwie, która była bohaterem popularnego serialu animowanego dla dzieci.
 9. Nowe Wcielenia: W latach późniejszych pojawiły się próby ożywienia marki „Action Man” przez różne firmy, ale nie osiągnęły one takiej popularności jak oryginalne figury.
                                                                         

  Ciekawostki

   
 10. Inspirowane G.I. Joe: Oryginalna figura „Action Man” była luźno oparta na amerykańskiej serii figurek akcji „G.I. Joe” od firmy Hasbro. Palitoy, brytyjska firma produkująca „Action Mana”, nabyła licencję na produkcję figurek G.I. Joe i dostosowała je do brytyjskiego rynku.
 11. Zmieniający się Rozmiar: W miarę upływu czasu figura „Action Man” zmieniała swój rozmiar. Wprowadzenie różnych skal spowodowało, że figurki były bardziej zgodne z aktualnymi trendami i preferencjami.
 12. Seria „Eagle Eyes”: Oryginalne figury „Action Man” były znane z funkcji „Eagle Eyes” (Oczy Orła), co oznaczało, że można było poruszać ich oczy, co miało dodać im większej realistyczności.
 13. Wersje Z Filmami: W latach 90. „Action Man” nawiązał współpracę z firmą Hasbro, która była właścicielem marki G.I. Joe. W efekcie powstały figury „Action Man” oparte na postaciach z filmów i seriali, takich jak James Bond czy „Star Wars”.
 14. Limitowane Wydania: „Action Man” wydawał również limitowane edycje figurek, które były często inspirowane postaciami historycznymi, sportowcami, lub ważnymi wydarzeniami.
 15. Inspiracje Historyczne: W ciągu lat „Action Man” miał wiele wersji opartych na postaciach historycznych, takich jak piloci myśliwców z II wojny światowej, rycerze, marynarze itp.
 16. Reaktywacja w 2016: W 2016 roku marka „Action Man” została ponownie reaktywowana przez firmę Art + Science International. Nowe figury i produkty odświeżyły koncept „Action Mana” dla nowego pokolenia.
 17. Wpływ na Kulturę Pop: „Action Man” miał duży wpływ na kulturę popularną, pojawiając się w reklamach, grach komputerowych, serialach animowanych, filmach i książkach.
 18. Dokumentacja i Kolekcjonowanie: Z powodu swojej długiej historii i zróżnicowanej gamy figurek, „Action Man” stał się popularny wśród kolekcjonerów. Istnieje wiele witryn i społeczności poświęconych kolekcjonowaniu figurek „Action Man”.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }