Kolorowanki Dinosaur Train

„Dinosaur Train” to amerykański serial animowany stworzony przez Craig’a Bartletta. Serial został wyprodukowany przez The Jim Henson Company i emitowany od 2009 roku. Jest skierowany głównie do młodszej widowni i łączy naukę z przygodami dinozaurów.

Dinozaury z bajki Dinosaur Train

Kolorowanka Dinozaury z bajki Dinosaur Train do druku dla dzieci
Na świecie żyło kiedyś bardzo dużo dinozaurów. Tutaj na obrazku jest mały Tyranozaur oraz Deinonychus, które pomimo różnic, choćby gatunkowych, dogadują się ze sobą...

Dinosaur Train wykluwa się z jajka

W bajce Dinopociąg każdy ma swoją rodzinę i każdy ma dużo przyjaciół, z którymi bardzo chętnie spędza czas. A wiecie, że na obrazku została...

Postacie z Dinosaur Train

Kolorowanka Postacie z Dinosaur Train
Ta postać z bajki to Pan Konduktor Dinopociągu, czyli dokładniej dinozaur z gatunku Troodon. To właśnie on prowadzi tytułowy pociąg. Jest bardzo przyjacielski i...

Dinozaur z bajki Dinopociąg

Kolorowanka Dinozaur z bajki Dinopociąg do wydruku
Kiedyś po ziemi chodziły same takie dinozaury, nie było ludzi. Pomimo tego, każdy mały dinozaur tak jak teraz dzieci, musiał się uczyć. Na obrazku...

Mały i duży dinozaur

Kolorowanka Mały i duży dinozaur do druku
Zobaczcie jak pomimo różnicy wieku, wzrostu i gatunku te dinozaury się dogadują. Ten większy był roślinożerny i potrzebował tak długiej szyi aby dosięgnąć do...

Zwierzę z Dinosaur Train

Kolorowanka Zwierzę z Dinosaur Train
Ten gatunek dinozaura był bardzo odważny w tamtych czasach, był to Ankylozaur. W bajce jest koloru czerwonego z jaśniejszą wierzchnią częścią ciała. Nazywał się...

KATEGORIE

Kolorowanka Pterodaktyl z Dinosaur Train do druku

Pterodaktyl z Dinosaur Train

W bajce Dinopociąg jest dużo tego gatunku dinozaura, ponieważ w głównej rodzinie dinozaurów jest ich masa. Dinozaury te potrafiły...
Kolorowanka Dinosaur Train dla dzieci do druku

Dinosaur Train dla dzieci

Wiecie ile kiedyś istniało dinozaurów? Było bardzo dużo gatunków jak Tyranozaur, Diplodok czy Pterodaktyl. Każdy spełniał ważną rolę i...
Kolorowanka Dziewczyna z Dinosaur Train

Dziewczyna z Dinosaur Train

Dinozaury są bardzo przyjazne, oczywiście te z bajek bardziej. Lubią się bawić i wspólnie spędzać czas na wyspie. Niezależnie...
Kolorowanka Dinopociąg dla dzieci do druku

Dinopociąg dla dzieci

Bajka Dinopociąg to świetna bajka dla najmłodszych. Opowiada o losach dinozaurów, tych starszych i tych nowo wyklutych. Wspólnie pomagają...

informacje

 1. Koncept serialu: „Dinosaur Train” opowiada historię Buddy’ego, młodego dinozaura rodzaju Tyrannosaurus Rex, który został adoptowany przez rodzinę dinozaurów z innego gatunku. Razem z rodzeństwem podróżuje pociągiem o nazwie „Dinosaur Train” po świecie prehistorycznych dinozaurów.
 2. Edukacyjny aspekt: Serial ma silny akcent edukacyjny, skupiając się na nauce o różnych gatunkach dinozaurów, ich nawykach, ekosystemach i interakcjach z innymi stworzeniami prehistorycznymi. Każdy odcinek zawiera informacje naukowe, które są przekazywane w sposób przystępny dla młodszej widowni.
 3. Dinozaury jako bohaterowie: W serialu pojawiają się różne postacie dinozaurów, zarówno młode, jak i dorosłe, reprezentujące różne gatunki. To umożliwia dzieciom poznanie różnorodności dinozaurów.
 4. Rodzina Pteranodon: Rodzina Buddy’ego składa się z dinozaurów rodzaju Pteranodon, co umożliwia wprowadzenie widzów w świat dinozaurów latających. Rodzina podróżuje pociągiem, który ma możliwość podróżowania w czasie, co pozwala na odkrywanie różnych epok prehistorycznych.
 5. Muzyka: Serial zawiera różnorodną muzykę, w tym piosenki, które dodatkowo angażują młodszych widzów i uczynią naukę jeszcze bardziej zabawną.
 6. Animacja: „Dinosaur Train” łączy tradycyjną animację 2D z elementami trójwymiarowymi, co tworzy unikalny wizualny styl serialu.
 7. Odcinki tematyczne: Wiele odcinków serialu koncentruje się na konkretnych zagadnieniach naukowych, takich jak rodzaje dinozaurów, ich cechy charakterystyczne, zachowania, zdolności i wiele więcej.
 8. Dinozaury i paleontologia: „Dinosaur Train” stara się zachęcić młodszych widzów do zainteresowania nauką o dinozaurach i paleontologii, wprowadzając do świata stworzonego postaci, które uczą się razem z dziećmi.
 9. Nagrody i uznanie: Serial zdobył uznanie za swój edukacyjny charakter i zdolność do angażowania dzieci w naukę. Zdobył wiele nagród i nominacji, m.in. nagrodę Daytime Emmy.
 10. Przekazanie wartości: Oprócz naukowego aspektu, „Dinosaur Train” zawiera również ważne przesłanie o rodzinie, przyjaźni i akceptacji różnorodności.

ciekawostki

 1. Twórca: Serial został stworzony przez Craiga Bartletta, który wcześniej był znany jako twórca popularnego serialu animowanego „Hey Arnold!”.
 2. Współpraca z naukowcami: Producentom zależało na tym, aby przedstawione informacje były jak najbardziej zgodne z rzeczywistymi danymi naukowymi o dinozaurach. Współpracowali z paleontologami, aby upewnić się, że prezentowana wiedza jest dokładna.
 3. Postacie dinozaurów: Serial skupia się na różnych gatunkach dinozaurów, prezentując ich różnorodność i cechy charakterystyczne. Dinozaury te są ukazane w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodszych widzów.
 4. Sekwencja czasowa: Dzięki tzw. „Time Tunnel”, pociąg „Dinosaur Train” może przenosić postaci w czasie, co umożliwia im odkrywanie dinozaurów z różnych epok historycznych.
 5. Piosenki: W serialu występują różne piosenki, które są zarówno zabawne, jak i edukacyjne. Piosenki pomagają wprowadzić widzów w temat każdego odcinka.
 6. Różnorodność rodziny: Postaci głównych bohaterów, tj. Buddy’ego i jego rodziny, odzwierciedlają różnorodność rodziny w rzeczywistym świecie, włączając w to różne gatunki dinozaurów i ich zwyczaje.
 7. Wzrost umiejętności: W miarę jak postaci podróżują i poznają nowych dinozaurów, zdobywają coraz więcej wiedzy na temat paleontologii i ekologii prehistorycznego świata.
 8. Wielość sezonów: Serial „Dinosaur Train” ma wiele sezonów, a każdy z nich koncentruje się na innych tematach i naukowych zagadnieniach.
 9. Interaktywność: Poza samym serialem, powstała również liczna oferta książek, gier planszowych, aplikacji komputerowych i innych produktów związanych z „Dinosaur Train”, które umożliwiają młodszym fanom pogłębianie wiedzy.
 10. Popularność i uznanie: „Dinosaur Train” zdobył uznanie krytyków i zdobył liczne nagrody, w tym nagrody Daytime Emmy. Jest doceniany za swoje starania w kwestii edukacyjności i zrozumiałości dla młodszej widowni.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }