Kolorowanki DR SEUSS LORAX

„Dr. Seuss’ The Lorax” (pol. „Lorax: Strażnik Lasu”) to animowany film wyprodukowany przez Universal Pictures i Illumination Entertainment, oparty na popularnej książce dla dzieci autorstwa Theodora Seussa Geisela (znanego jako Dr. Seuss). Film został wydany w 2012 roku i ma przesłanie ekologiczne, poruszając temat ochrony środowiska i odpowiedzialności za naturę.

Dr Seuss

Kolorowanki online Dr. Seuss
Dr Seuss napisał wiele książek dla dzieci. Jedną z nich jest „Kot Prot”. Jest to zwariowana historia przedstawiająca losy kota, który każdego deszczowego dnia,...

Słonik od dr Seuss

Kolorowanka online Słonik od Dr. Seuss
Słonik Konstanty ma naprawdę niewiarygodne zadanie! Złożył on obietnicę, że wysiedzi kurze jajko. Nie ma on o tym zielonego pojęcia. Nie wie, ile czasu...

Postać z bajki dr Seuss

Kolorowanka online Postać z bajki Dr. Seuss
Grinch jest postacią pochodzącą z książki pt.: „Grinch: Świąt nie będzie!”. To właśnie ta książka dała mu największy rozgłos. Jest to zrzędliwe, samotne stworzenie,...

Postacie z Lorax

Kolorowanka online Postacie z Lorax
„Lorax” jest bajką animowaną, która została stworzona na podstawie książki dr Seussa. Film opowiada historię dwunastoletniego chłopca o imieniu Ted. Chce on odnaleźć drzewo...

Magiczny kapelusz od Dr Seuss

Kolorowanka online Magiczny kapelusz od Dr. Seuss
„Kot Prot” jest książką dla dzieci napisaną przez dr Seussa. Jest to historia opowiadająca o Kocie, który w każdy deszczowy dzień odwiedza dwójkę dzieci,...

Lorax dla dzieci

Kolorowanka online Lorax dla dzieci
Jest to jedna z postaci występujących w filmie animowanym „Lorax”. Jest to mały brązowy ludzik przypominający misia. Cała historia ma bardzo mądry przekaz. Podkreśla...

KATEGORIE

Kreskówka Lorax

Kolorowanka online Kreskówka Lorax
Lorax jest tytułowym bohaterem filmu animowanego. Jest on pomarańczowym ludzikiem z wielkimi żółtymi wąsami. To właśnie do niego trafia dwunastoletni chłopiec Ted, który poszukuje...

Autor Dr. Seuss i bajka Lorax

Kolorowanka online Autor Dr. Seuss i bajka Lorax
Dr. Seuss jest popularnym autorem bajek dla dzieci na całym świecie. Najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych. To właśnie on stworzył bajkę o nazwie Lorax, właśnie...

informacje

  1. Książka „The Lorax”: Film jest adaptacją książki dla dzieci o tym samym tytule napisanej przez Dr. Seussa w 1971 roku. Książka ta jest klasycznym opowiadaniem o ochronie środowiska i konsekwencjach niszczycielskiej działalności człowieka.
  2. Fabuła: Film opowiada historię młodego chłopca imieniem Ted, który żyje w mieście otoczonym przez plastikowe ogrodzenia i pozbawione żywego zieleni. Ted zakochuje się w dziewczynie o imieniu Audrey i postanawia odnaleźć prawdziwe drzewo, aby spełnić jej marzenie. W swojej podróży odkrywa historię Loraxa, strażnika lasu, który stara się chronić przyrodę przed pustynnieniem i zniszczeniem.
  3. Postacie główne:

    • The Lorax: Tytułowy Lorax to mała postać o oranżowej brodzie, która jest głosem natury i próbuje chronić las przed zniszczeniem przez chciwego biznesmena.
    • Ted: Główny bohater, który chce przywrócić naturę do swojego miasta.
    • Audrey: Dziewczyna, w której Ted się zakochuje. Marzy o zobaczeniu prawdziwego drzewa.
  4. Przesłanie ekologiczne: Film ma wyraźne przesłanie ekologiczne, skupiając się na potrzebie ochrony środowiska naturalnego przed niszczycielską działalnością ludzką. „Lorax” zachęca do troski o planetę i zwraca uwagę na konsekwencje nadmiernego wykorzystywania zasobów naturalnych.
  5. Muzyka: Film zawiera oryginalne piosenki, które dodają muzykalnego wymiaru opowieści. Piosenka „Let It Grow” zdobyła popularność dzięki swojemu przesłaniu o wzroście i odbudowie przyrody.
  6. Sukces komercyjny: „Lorax: Strażnik Lasu” odniósł sukces komercyjny, zarabiając znaczną sumę pieniędzy na całym świecie.
  7. Krytyka i kontrowersje: Pomimo sukcesu film spotkał się z pewną krytyką, zwłaszcza ze strony niektórych ekologów, którzy uważali, że przekaz filmu został złagodzony i skomercjalizowany.
  8. Inspiracja do działań ekologicznych: Film zainspirował wiele osób do angażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska, szczególnie wśród młodszych widzów.

ciekawostki

  1. Zmiany w fabule: Film „Lorax: Strażnik Lasu” wprowadza pewne zmiany w porównaniu do pierwowzoru literackiego. Na przykład, w książce The Once-ler pozostaje ukryty, a jego wygląd nie jest ujawniony. W filmie natomiast jest przedstawiony jako postać ludzka.
  2. Postać The Once-ler: W filmie postać The Once-lera, który jest odpowiedzialny za wycięcie drzew i produkcję przedmiotów z ich materiałów, jest bardziej rozbudowana i ujawnia swoją tożsamość.
  3. Budowanie świata: Aby stworzyć wizualny styl filmu, twórcy odwiedzili miejsca takie jak Las Sequoia w Kalifornii, aby zrozumieć, jakie drzewa i krajobrazy zainspirowały Dr. Seussa.
  4. Nawiązania do pierwowzoru: Choć film wprowadza pewne zmiany, stara się zachować charakterystyczny styl Dr. Seussa, a niektóre sceny są bezpośrednimi nawiązaniami do ilustracji z książki.
  5. Reżyser: Film został wyreżyserowany przez Chrisa Renauda, który wcześniej pracował nad popularnymi animacjami jak „Despicable Me” („Skrzaty”) i „The Secret Life of Pets” („Sekrety rodziny Słoneczko”).
  6. Danny DeVito jako Lorax: Aktor Danny DeVito użyczył swojego głosu postaci Loraxa, co przyczyniło się do charakterystycznego i pamiętnego brzmienia postaci.
  7. Znak towarowy Dr. Seussa: W dniu premiery filmu, 2 marca 2012 roku, obchodzony jest też Dzień Dr. Seussa, uczczony na cześć urodzin autora.
  8. Promocja ekologiczna: W ramach kampanii promocyjnej filmu, firma Universal Pictures współpracowała z organizacjami ekologicznymi, takimi jak The Conservation International, aby zwiększyć świadomość ekologiczną wśród widzów.
  9. Sukcesy muzyczne: Piosenka „Let It Grow (Celebrate the World)” z filmu zdobyła uznanie i była nominowana do Złotego Globu za najlepszą piosenkę oryginalną.
  10. Inspiracja dla dzieci: Film „Lorax: Strażnik Lasu” stara się przekazać przesłanie ochrony środowiska w sposób dostępny dla młodszych widzów, co może przyczynić się do podniesienia ich świadomości na temat ważności dbania o naturę.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }