Kolorowanki Thanos

Thanos to fikcyjna postać superzłoczyńcy występująca w komiksach wydawnictwa Marvel Comics. Został stworzony przez scenarzystę i autora komiksów Jima Starlina i zadebiutował w komiksie „Iron Man” numer 55 w 1973 roku. Thanos jest jednym z najpotężniejszych i najbardziej znanych antagonistów w fikcyjnym uniwersum Marvela.

Wojownik Thanos

Kolorowanka Wojownik Thanos do druku
Thanos to wojownik, który nie boi się niczego. Stoi pewnie a swoją złością na świat emanuje całym sobą. Pokoloruj go, możesz dodać mu odwagi...

Thanos Avengers

Kolorowanka Thanos Avengers do druku dla dzieci
Thanos to postać z Universum Marvela. Ale jego pewna postawa oraz kostium, nie cię nie zmyli. To nie superbohater, a superzłoczyńca. Na szczęście został...

Postać Thanos

Kolorowanka Postać Thanos do druku
Zobacz jaki ogromny ten Thanos! Ma on specjalny strój i magiczną rękawicę, dzięki której ma siłę walczyć. Pomaluj go.

Postać superbohatera Marvel

Kolorowanka Postać superbohatera Marvel do druku
Marvel miał wielu superbohaterów. Chciał nim być Thanos, ale nie udało mu się to, Jego złe plany zniszczenia Ziemi i Kosmosu sprawiły, że stał...

Popiersie Thanos wojownik

Kolorowanka Popiersie Thanos wojownik do drukowania
Thanos to wielki kosmiczny wojownik. Dzięki swojej rękawicy bardzo dobrze walczył. Pokoloruj Thanosa. Miłej zabawy

Magiczna ręka Thanos

Kolorowanka Magiczna ręka Thanos do druku
Thanos miał specjalną rękawicę, która była magiczna. Potrzebował włozyć do niej specjalne kamienie w różnych kolorach: zielonym, żółtym, czerwonym, niebieskim i pomarańczowym. One dawały...

KATEGORIE

Kolorowanka Postać ludzika Lego Thanos do druku

Lego Thanos

Twoim zadaniem jest pomalowanie figurki Lego przedstawiającego Thanosa. Użyj wyobraźni. Przenieś go w kosmos, na Ziemię albo na Księżyc....
Kolorowanka FOrtnite Thanos do drukowania

Fortnite Thanos

Thanos to bardzo duża i silna postać, niestety jest złym charakterem. Próbuje zniszczyć świat. Widzisz jaki jest wściekły? Musisz...
Kolorowanka Biegający Thanos dla chłopców do drukowania

Biegający Thanos dla chłopców

Thanos to złoczyńca. Właśnie biegnie na walkę z Avengersami. Musisz go powstrzymać! Pomaluj go na takie kolory jakie uważasz,...
Kolorowaka Seria Lego z Thanos do druku dla dzieci

Seria Lego z Thanos

Thanos to złoczyńca z filmów Marvela. Chciał zniszczyć cały świat, ale na szczęście Avengersi go pokonali. Lego robi często...

informacje 

 1. Pochodzenie i wygląd: Thanos jest potężnym kosmicznym istotą o niebieskiej skórze i niezwykle rozwiniętej muskulaturze. Charakterystyczną cechą jego wyglądu jest ogromny, purpurowy hełm na twarzy oraz żółte oczy.
 2. Syn Eternala: W uniwersum Marvela Thanos jest potomkiem rasy kosmicznych istot znanych jako Eternale. Jednak jego wygląd i osobowość różnią się od reszty jego rodziny.
 3. Miłość do Śmierci: Jeden z głównych motywów Thanosa to jego obsesyjna miłość do personifikacji Śmierci. Thanos pragnie zdobyć jej uwagę i zyskać jej względy, więc podejmuje działania, aby zdobyć niebywałą moc.
 4. Rękawica Nieskończoności: Jednym z najbardziej ikonicznych artefaktów związanych z Thanosem jest Rękawica Nieskończoności. W komiksach Thanos zdobywa sześć Kamieni Nieskończoności, które umieszcza w rękawicy, dając mu ogromną moc nad rzeczywistością.
 5. Cele i plany: W różnych wątkach fabularnych Thanos dążył do celów takich jak zniszczenie wszechświata, uzyskanie całkowitej kontroli nad rzeczywistością, lub zyskanie miłości Śmierci poprzez masowe rzezie i niszczenie.
 6. Wystąpienia w komiksach: Thanos wystąpił w wielu komiksach i crossoverach, będąc kluczową postacią w wielu epickich historiach, takich jak „Infinity Gauntlet” czy „Infinity War”.
 7. Połączenie z kinem: Thanos pojawił się również w kinowym Uniwersum Marvela (MCU), w którym został ukazany jako główny antagonist w filmach takich jak „Avengers: Infinity War” i „Avengers: Endgame”. Jego postać została zagrana przez Josha Brolina.
 8. Popularność i wpływ: Thanos stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych złoczyńców w popkulturze, a jego znaczenie wzrosło dzięki filmom MCU. Jego wyjątkowy wygląd, cele i konflikty uczyniły go postacią, której nie sposób nie zauważyć.
 9. Różne wersje i adaptacje: W różnych serii komiksów i alternatywnych rzeczywistościach istnieją różne wersje Thanosa. Komiksy Marvela eksplorują różne aspekty i warianty postaci.

ciekawostki

 1. Inspiracja z mitologii: Twórca Thanosa, Jim Starlin, czerpał inspirację z mitologii, literatury i filozofii. Nazwa Thanos pochodzi od greckiego słowa „Thanatos”, które oznacza śmierć personifikowaną jako bóg. Motyw miłości do personifikacji Śmierci jest też inspirowany filozofią.
 2. Inny wygląd na początku: W swoim pierwszym wystąpieniu w komiksach, Thanos miał inną kolorystykę skóry – była to błękitna, zamiast charakterystycznej purpury. Kolor ten został później zmieniony.
 3. Motywowanie postaci: Pomysł, że Thanos chce zyskać miłość i uwagę personifikacji Śmierci, wydawać się może dziwny, ale jest to jeden z elementów, który wyróżnia go jako złoczyńcę o niekonwencjonalnych celach.
 4. Pierwszy akt bezlitosności: Thanos był jednym z pierwszych złoczyńców, którzy wprowadzili akt bezlitosności, zabijając w jednym z komiksów połowę mieszkańców wszechświata za pomocą rękawicy Nieskończoności. To wydarzenie miało ogromny wpływ na uniwersum Marvela.
 5. Wpływ na filmowy MCU: Postać Thanosa odegrała kluczową rolę w kilku filmach Marvel Cinematic Universe (MCU). Jego dążenie do zdobycia Kamieni Nieskończoności zostało ukazane w filmach „Avengers: Infinity War” i „Avengers: Endgame”.
 6. Głos w filmach: W filmach MCU, w których Thanos pojawił się w postaci CGI, jego głos został dostarczony przez Josha Brolina. Aktor wykonał wspaniałą pracę, nadając postaci potężny i charakterystyczny ton głosu.
 7. Powiązania z komiksami i kulturą pop: W filmie „Avengers: Infinity War”, Thanos w pewnym momencie recytuje słowa znane fanom komiksów Marvela z historii „Infinity Gauntlet”, co jest hołdem dla oryginalnego materiału źródłowego.
 8. Lepszy złoczyńca niż bohater?: W pewnym okresie komiksów, Thanos odgrywał rolę antybohatera, a nawet bohatera, współpracując z innymi postaciami dla większego dobra, co pokazuje złożoność jego charakteru.
 9. Zapowiedź filmu „Guardians of the Galaxy”: Pojawienie się Thanosa w scenie po napisach końcowych filmu „The Avengers” było zapowiedzią, że postać ta będzie miała duże znaczenie w nadchodzących filmach.
 10. Inspiracja z osobowości socjopatycznej: Jim Starlin, twórca Thanosa, inspirował się cechami osobowości socjopatycznej, aby stworzyć postać, która byłaby wyjątkowo skomplikowana i mroczna.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }