Kolorowanki Toyota

Japońska marka, która swoją działalność związaną z produkcją samochodów zaczęła już w 1937 roku. Nazw marki pochodzi od jej założyciela, którym jest Sakichi Toyoda. W tej kategorii znajdziecie wiele ciekawych obrazków z różnymi modelami samochód tej marki. W swojej ofercie producent ma aż ponad 40 różnych modeli aut, więc naprawdę jest w czym wybierać.

Sportowy samochód na wyścig

toyota sportowy samochód do druku
Sportowa Toyota Supra bo to właśnie to auto znajduje się na dzisiejszym obrazku posiada pod maską silnik o mocy czterystu koni, dzięki czemu nie...

Japoński pick up

japoński pick up kolorowanka online
Przenosimy się tym razem do świata samochód a dokładniej naszym dzisiejszym zadaniem będzie pokolorować obrazek przedstawiający japoński samochód którym jest pick up. Postaraj się...

Duży van

duży van kolorowanka online
Przed nami duży van znanego japońskiego producenta marki Toyota. Auta z pod tego znaku są bardzo dopracowane. Śmiało można powiedzieć że ich producent zadbał...

Toyota Yaris

toyota yaris kolorowanka do drukowania
Toyota Yaris to samochód, który bardzo często służy do nauki jazdy samochodem podczas kursu na prawo jazdy. Ćwiczy się nim nie tylko jazdę po...

Toyota suv 4×4

toyota suv 4x4 kolorowanka do drukowania
Brum, brum. Właśnie nadjechał suv marki Toyota. Przebył długą drogę, ale w końcu dotarł do celu. Odnajdź szybko swój piórnik z kredkami i przygotuj...

Toyota Supra

toyota supra kolorowanka do drukowania
Zbliża się już wieczór, ale nie sprawia to problemu dla tego samochodu. Dzięki swoim reflektorom jest w stanie oświetlić drogę nawet w zupełnych ciemnościach....

KATEGORIE

Toyota rav 4

toyota rav 4 kolorowanka do drukowania
W jakim kolorze najbardziej lubisz samochody? Ja lubię najbardziej w kolorze czerwonym, ale samochód z rysunku możesz pokolorować jakim tylko chcesz kolorem. Aby wyglądał...

Toyota Hilux

toyota hilux kolorowanka do drukowania
Przed tobą Toyota Hilux. Ten samochód jest wyjątkowo praktyczny. Może nim jechać kierowca i aż czterech pasażerów. Ponieważ jest to pick-up to dodatkowo ma...

Toyota Corolla

toyota corolla kolorowanka do drukowania
Wiesz jak wygląda znaczek marki Toyota? Jeśli dobrze przyjrzysz się samochodowi z rysunku możesz zobaczyć na środku jest maski maleńki znaczek. Przypomina on swoim...

Toyota Camry

toyota camry kolorowanka do drukowania
Czy tylko mi się tak wydaje, czy ten samochód ma bardzo złowroga minę? Jest to samochód marki Toyota. Pokoloruj go w radosne kolory i...

Toyota Auris

toyota auris kolorowanka do drukowania
Czy wiesz jakie logo znajduje się na masce tego samochodu? Podpowiem ci, jest to logo Toyoty. Logo tę przypomina literę „T”, która jest pierwszą...

Samochód Toyota

samochód toyota kolorowanka do drukowania
Ten samochód jedzie właśnie drogą przy nadmorskiej plaży. Zbliża się już wieczór, ponieważ słoneczko jest bardzo nisko i powoli zachodzi za horyzont. Pokoloruj samochód...

Nowa Toyota rav4

nowa toyota rav 4 kolorowanka do drukowania
Brum, brum. Uważaj bo w twoją stronę bardzo szybko jedzie samochód. Jest to Nowa Toyota RAV4. Wyjechał właśnie prosto z salonu i nie ma...

Informacje

 1. Założenie: Toyota została założona w 1937 roku przez Kiichiro Toyoda jako oddział od Toyoda Automatic Loom Works, firmy założonej przez jego ojca, Sakichi Toyoda.
 2. Siedziba: Główna siedziba firmy Toyota znajduje się w Toyota City, Aichi, Japonia.
 3. Produkty: Toyota produkuje szeroką gamę pojazdów, od małych samochodów miejskich po duże samochody terenowe i ciężarówki. Produkuje również pojazdy hybrydowe, elektryczne i wodorowe.
 4. Pionier Hybryd: Toyota jest uznawana za pioniera w produkcji pojazdów hybrydowych i jest producentem jednego z najpopularniejszych samochodów hybrydowych na świecie, Toyota Prius.
 5. Sprzedaż Globalna: Toyota jest jednym z największych producentów samochodów na świecie pod względem liczby sprzedawanych pojazdów. Ma placówki produkcyjne i sprzedażowe na całym świecie.
 6. Innowacje: Toyota jest znana z innowacji w przemyśle motoryzacyjnym, w tym w dziedzinie automatyzacji i technologii napędowych. Opracowała również własny system produkcyjny znany jako „Toyota Production System” (TPS), który stał się modelem dla innych firm.
 7. Motorsport: Toyota uczestniczy w wielu różnych formach sportów motorowych na całym świecie, w tym w Formule 1, WRC (World Rally Championship) i Le Mans.
 8. Podmarki: Toyota ma kilka podmarek, w tym Lexus, która jest jej marką luksusową, i Scion, która była marką skierowaną do młodszych kierowców (ale została wycofana w 2016 roku).
 9. Wpływ na Środowisko: Toyota jest zaangażowana w produkcję ekologicznych pojazdów i stara się zminimalizować wpływ swojej działalności na środowisko. Ma na celu zredukowanie emisji CO2 swoich pojazdów i operacji do 2050 roku.
 10. Zatrudnienie: Toyota jest jednym z największych pracodawców na świecie, z tysiącami pracowników na całym świecie.

Modele

 1. Toyota Corolla: Jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej sprzedawanych samochodów na świecie. Jest dostępny w różnych wersjach, w tym sedan, hatchback i hybryda.
 2. Toyota Camry: To popularny sedan klasy średniej, dostępny również w wersji hybrydowej.
 3. Toyota Prius: Jest to jeden z pierwszych i najbardziej rozpoznawalnych samochodów hybrydowych na świecie.
 4. Toyota RAV4: To kompaktowy SUV, który jest bardzo popularny wśród rodzin. Jest dostępny w wersjach benzynowych, hybrydowych i plug-in hybrydowych.
 5. Toyota Highlander: To większy SUV, który jest dostępny w wersjach benzynowych i hybrydowych.
 6. Toyota Tacoma: To średniej wielkości ciężarówka pickup, która jest bardzo popularna w USA.
 7. Toyota Tundra: To pełnowymiarowa ciężarówka pickup.
 8. Toyota Sienna: To minivan, który jest dostępny również w wersji hybrydowej.
 9. Toyota 4Runner: To duży SUV, który jest znany ze swoich zdolności off-road.
 10. Toyota Land Cruiser: To jest jeden z najbardziej luksusowych i zdolnych do jazdy terenowej SUV-ów produkowanych przez Toyotę.
 11. Toyota Yaris: To kompaktowy samochód miejski, dostępny w wersji hatchback i sedan.
 12. Toyota Avalon: To pełnowymiarowy sedan.
 13. Lexus: To jest marka luksusowa Toyoty, która produkuje wiele różnych modeli, w tym sedany, SUV-y i samochody sportowe.

Ciekawostki

 1. Początkowo Produkcja Krosien: Toyota zaczęła od produkcji automatycznych krosien do tkania, zanim zaczęła produkować samochody. Firma została założona przez Sakichi Toyoda w 1926 roku jako Toyoda Automatic Loom Works.
 2. Zmiana Nazwy: Firma zmieniła swoją nazwę z „Toyoda” na „Toyota” w 1937 roku, kiedy zaczęła produkować samochody. „Toyota” brzmi lepiej w japońskim i jest zapisywane używając ośmiu pociągnięć pędzla, co jest uznawane za szczęśliwą liczbę w Japonii.
 3. Największy Producent Samochodów: Toyota była największym producentem samochodów na świecie w kilku różnych okresach w przeszłości, przeplatając się z General Motors i Volkswagenem.
 4. Pionier Hybryd: Toyota była pionierem w produkcji pojazdów hybrydowych i wprowadziła pierwszy masowo produkowany samochód hybrydowy, Toyota Prius, w 1997 roku.
 5. Produkcja Pojazdów: Toyota produkuje ponad 10 milionów pojazdów rocznie, co czyni ją jednym z największych producentów samochodów na świecie.
 6. System Produkcyjny: Toyota jest znana z wprowadzenia „Toyota Production System”, który jest systemem zarządzania produkcją opartym na ciągłym doskonaleniu (kaizen) i eliminacji marnotrawstwa (muda).
 7. Sponsorowanie: Toyota jest głównym sponsorem różnych wydarzeń sportowych i kulturalnych na całym świecie, w tym Olimpiady.
 8. Motorsport: Toyota uczestniczy w różnych formach sportów motorowych, w tym w Formule 1, NASCAR, WRC i Le Mans.
 9. Robotyka: Toyota nie zajmuje się tylko produkcją samochodów, ale również bada i rozwija technologię robotyczną. Na przykład, opracowali robota zdolnego do grającego na skrzypcach.
 10. Ekologia: Toyota jest zaangażowana w ekologię i dąży do zminimalizowania wpływu swojej działalności na środowisko. Na przykład, mają cel zmniejszenia emisji dwutlenku węgla swoich pojazdów i zakładów produkcyjnych o 90% do roku 2050 w porównaniu z poziomami z 2010 roku.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }