KolorowankiKolorowanki AnimeKolorowanki Anpanman

Kolorowanki Anpanman

Anpanman to popularny serial anime oparty na japońskiej mandze o tej samej nazwie. Podąża za tytułowym superbohaterem, Anpanmanem, i jego walką z siłami zła. Emitowana od 1988 roku seria zrodziła wiele filmów i spin-offów postaci, dzięki czemu stała się klasykiem zarówno w Japonii, jak i za granicą. Anime jest skierowane do małych dzieci, ponieważ większość odcinków jest pełna komedii i numerów muzycznych.

Anpanman jest pełen wartości edukacyjnych, jak również, ucząc znaczenie przyjaźni i pomocy innym. Seria skupia się również na rozwiązywaniu problemów i zrozumieniu konsekwencji swoich działań. Demonstruje siłę wyobraźni i marzeń, pokazując, że wszystko jest możliwe, gdy postawisz na to swój umysł. Ponadto, Anpanman zrodził przemysł merchandisingowy, z szeroką gamą zabawek, gier i książek opartych na postaciach.

Historia anime i kolorowanki z Anpanman

Seria została przeniesiona do Stanów Zjednoczonych w 2003 roku, z anglojęzyczną adaptacją zatytułowaną Soreike! Anpanman. Wyemitowano ją na Cartoon Network, a później na Disney Channel. Został również wydany na nośnikach domowych, takich jak VHS, DVD i Blu-Ray. Seria stała się klasykiem w Japonii i jest nadal konsekwentnie emitowana od czasu swojego debiutu.

Głównym bohaterem serii Anpanman jest sam Anpanman, wesoły i miły superbohater, który jest wykonany w całości z anpan (rodzaj słodkiego chleba wypełnionego pastą z czerwonej fasoli). Towarzyszą mu przyjaciele, tacy jak Baikinman (zły zarodek), Jam Ojisan (wiedzący staruszek), Currypanman (dzielny rycerz z tarczą curry bun), Shokupanman (dzielny samuraj z bochenkiem białego chleba jako miecz) i Dokin-chan (młoda dziewczyna z głową bean-jam bun). Inne postacie to Wujek Jam, Gochisō-san, Suteppoman i wiele innych.