KolorowankiKolorowanki RóżneKolorowanki Aztekowie

Kolorowanki Aztekowie

Aztekowie byli starożytnym plemieniem pochodzenia mesoamerykańskiego, które istniało od XIII do XVI wieku na terenie dzisiejszego Meksyku. Ich plemię składało się z wielu różnych grup etnicznych zamieszkujących obszar Meksyku i Guadalajara. Plemię Azteków miało bardzo silne religijne, społeczne i polityczne systemy, które wpłynęły na historię i kulturę Meksyku. Była to jedna z najbardziej zaawansowanych cywilizacji prekolumbijskich.

Aztekowie historia

Aztekowie mieli szczególnie silne kobiety i ich społeczeństwo było częściowo matriarchalne. Wiara w bogów i buddyzm były istotne dla religii Azteków. Rządziła nimi wielka dyktatura, która była częściowo sankcjonowana przez boga Tlalocan. Aztecka religia składała się z rytualnych darów oferowanych zmarłym i Bogom. W Aztekach istniał bardzo rozwinięty system edukacji, w którym to obowiązkiem rodziców było wychowanie swoich dzieci i uczenie ich dobrych manier i formułowania prawdy.

Jak zginęli Aztekowie?
Aztekowie zostali zaatakowani w 1521 roku przez hiszpańskich konkwistadorów pod dowództwem Hernána Cortésa. Konkurencja z znaczną przewagą siły i technologii, a także zarazy, z którymi Aztekowie nie mieli doświadczenia w walce, doprowadziły do ich upadku. Kiedy Aztekowie ostatecznie poddali się, cała cywilizacja Azteków w ciągu kilku lat została zniszczona.