Kolorowanki Barbados

Barbados to wyspiarskie państwo na Morzu Karaibskim, leżące na zachodnim brzegu Morza Karaibskiego między Oceanem Atlantyckim a Cieśniną La Manche. Jest to państwo parlamentarne Commonwealth of Nations i stolica tego kraju to Bridgetown. Barbados ma powierzchnię 431 km kwadratowych i jest jednym z najmniejszych krajów na świecie. Barbados ma status suwerennego państwa niezależnego od Wielkiej Brytanii. Gospodarka Barbadosu opiera się głównie na turystyce i usługach, choć rolnictwo też odgrywa ważną rolę. Oficjalnym językiem Barbadosu jest angielski, ale znane są także dialekty ludowe jak bajan i narodowymi religiami są chrześcijaństwo i islam.

Z czego słynie Barbados ?

Barbados słynie z wyjątkowych krajobrazów, plaż z białym piaskiem, tropikalnego klimatu, bogatych dziedzictwa historycznego oraz doskonałej kuchni. Barbados jest również znany ze swoich imprez na plażach, zwłaszcza odbywających się co roku festiwali na plaży Crop Over Bay i Oistins Fish Festival. Barbados to również doskonały cel dla miłośników sportów wodnych, a także skuteczniejszych obszarów do nurkowania i snorkelingu.

Barbados historia

Barbados ma bogatą historię sięgającą początków XVII wieku. To właśnie wtedy wyspa przyciągnęła uwagę europejskich kolonizatorów, w tym Anglicy i Holendrzy. Anglicy w końcu zdobyli kontrolę nad wyspą w 1627 roku, a obecnie Barbados jest członkiem Commonwealth of Nations z Wielkiej Brytanii jako głowa państwa, Królowa Elżbieta II. Do XIX wieku Barbados działał głównie jako kolonia brytyjska i został zwolniony dopiero w 1966 roku. Po odzyskaniu niepodległości w 1966 r., Barbados stał się jednym z najbardziej zamożnych i najbardziej rozwiniętych państw w regionie.

.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }