KolorowankiKolorowanki AnimeKolorowanki Bungou Stray Dogs

Kolorowanki Bungou Stray Dogs

Bungou Stray Dogs to japońska seria mangowa napisana przez Kafkę Asagiri i zilustrowana przez Sango Harukawę. Podąża za historią grupy detektywów z nadprzyrodzonymi mocami, Zbrojnej Agencji Detektywistycznej, którzy podejmują różne sprawy, jednocześnie chroniąc swoje miasto Jokohama przed organizacją planującą ją zniszczyć. Manga została zaadaptowana na dwie serie telewizyjne anime, Bungou Stray Dogs w 2016 roku i Bungou Stray Dogs: Dead Apple w 2018 roku.

Ciekawe kolorowanki z Bungou Stray Dogs – poznaj ciekawe postacie

Seria jest wydawana przez Kadokawa Shoten i była serializowana w magazynie Young Ace od 2012 do 2016 roku. Manga została również wydana międzynarodowo z wydaniami w języku angielskim opublikowanymi przez Yen Press. Seria anime emitowana od 7 kwietnia 2016 r. do 23 czerwca 2016 r. na Tokyo MX i innych kanałach, a od tego czasu została wydana na wielu domowych formatach wideo. Ogłoszono, że trzeci sezon anime zostanie wyemitowany w 2019 roku. Seria zrodziła również powieść świetlną, kilka gier wideo i różne elementy towarów.

Głównymi bohaterami Bungou Stray Dogs są Atsushi Nakajima, główny bohater serii, który jest sierotą ostracyzowaną za swoją zdolność do zmiany w białego tygrysa; Osamu Dazai, elitarny detektyw z mocą niweczącą każdą moc; Doppo Kunikida, były policjant z nadludzką siłą; Sakunosuke Oda, weteran armii z mocą manipulowania obiektami; Ryunosuke Akutagawa, paranoiczny zabójca z mocą kontrolowania ludzi; i Chuuya Nakahara, nadludzko silny przywódca gangu.