KolorowankiKolorowanki SportoweKolorowanki Dallas Cowboys

Kolorowanki Dallas Cowboys

Dallas Cowboys to profesjonalna drużyna futbolu amerykańskiego z siedzibą w metropolii Dallas-Fort Worth. Drużyna rywalizuje w National Football League (NFL) jako członek dywizji NFC East. Cowboys rozgrywają swoje mecze na AT&T Stadium w Arlington w Teksasie, który został otwarty w sezonie 2009. Stadion zajął miejsce częściowo zadaszonego Texas Stadium, który służył jako dom Cowboys od 1971 do sezonu 2008. Cowboys dołączyli do NFL jako drużyna rozszerzona w 1960 roku. O popularności drużyny najlepiej świadczy jej rekord NFL w ilości sprzedanych biletów. Passa 160 wyprzedanych regularnych i posezonowych meczów Cowboys rozpoczęła się w 1990 roku i obejmowała 79 wyprzedanych meczów w ich byłym domu, Texas Stadium. Polecamy kolorowanki z tym zespołem.

Kolorowanki i ciekawostki z Dallas Cowboys

  1. The Cowboys są najbardziej wartościową franczyzą sportową na świecie, wartą szacunkowo 5 miliardów dolarów, według magazynu Forbes w 2019 roku. Cowboys dotarli do Super Bowl 8 razy, wygrywając pięć z tych gier, wiążąc je z Pittsburgh Steelers, San Francisco 49ers i New England Patriots jako najwięcej zwycięstw Super Bowl przez drużynę NFL. Cowboys są jedyną drużyną NFL, która zanotowała 20 prostych zwycięskich sezonów (1966-1985), w których tylko dwa razy spudłowali w playoffach.
  2. Cowboys wystąpili w 8 Super Bowls, co stanowi największą liczbę występów w historii NFL i wygrali 5 z nich. Są też jedyną drużyną w historii NFL, która ma 20 kolejnych zwycięskich sezonów i w tym czasie 17 razy trafiła do playoffów. Cowboys są rekordzistami pod względem największej liczby sprzedanych meczów u siebie (160) i wyprzedali każdy mecz u siebie od 2002 roku. Zespół prowadzi również ligę w ogólnych zyskach, zarabiając rekordowe 600 milionów dolarów w samym 2018 roku. Wreszcie, Cowboys są jedyną drużyną NFL, która ma czterech graczy wprowadzonych do Pro Football Hall of Fame tego samego dnia. Tymi graczami byli Troy Aikman, Michael Irvin, Emmitt Smith i Rayfield Wright w 2006 roku.
  3. Cheerleaderki Cowboys, znane jako Dallas Cowboys Cheerleaders, zasłynęły ze swoich skąpych strojów i wyszukanych układów tanecznych. Okrzyknięte „America’s Sweethearts” przez magazyn Sports Illustrated, stały się ikonicznymi symbolami organizacji Cowboys. Drużyna pojawiła się w wielu programach telewizyjnych, występach i jest często przedstawiana w krajowych kampaniach reklamowych. Zespół posiada również własną linię produktów, w tym koszulki, kubki, czapki i inne. Wynagrodzenie członków zespołu należy do najwyższych w NFL i są oni dobrze wynagradzani za swoje pełne energii występy.