Kolorowanki Wenezuela

Wenezuela jest krajem położonym w Ameryce Południowej, graniczącym z Kolumbią, Brazylią, Guyaną i Guyaną Francuską. Stolicą Wenezueli jest Caracas. Państwo ma około 35 milionów mieszkańców i jest podzielone na 23 stany i dwie główne terytoria. Głównymi gałęziami gospodarki są rolnictwo, przemysł i sektor usług. Wenezuelska waluta to bolívar fuerte (VEF). Językiem urzędowym jest hiszpański, ale inne języki używane w kraju to mirandese, wayuunaiki i warao.

Wenezuela ciekawostki

Ciekawostki na temat Wenezueli obejmują jej bogatą historię i kulturę. Na przykład w Añelo na południu Wenezueli, znajduje się jeden z największych systemów jaskiń olbrzymich na świecie. W sierpniu 2019 roku otwarto Muzeum Schroniska Carlos Perez, pierwsze muzeum sztuki epoki prekolumbijskiej otwarte w Wenezueli. Wenezuela ma również jedno z największych na świecie parków narodowych – Canaima National Park, gdzie można podziwiać wspaniałe wodospady Angel Falls. Innym ciekawym miejscem jest jezioro Maracaibo, największe jezioro na kontynencie południowoamerykańskim.

Inne ciekawostki na temat Wenezueli obejmują jej tradycje kulinarne. jednym z najbardziej znanych dań jest arepa, która jest podstawą wenezuelskiej diety. Wino produkowane w Wenezueli jest również bardzo popularne i stanowi ważną część tamtejszego stylu życia. Podczas fiest iluminadas są obsługiwane tkaniny pochodzące z górnego miasta Mérida, a muzyka ludowa jest również silnym elementem kultury Wenezueli.