Kolorowanki Wiolonczela

Wiolonczela jest to smyczkowy instrument muzyczny, który można wykorzystać do grania melodycznych dźwięków. Wiolonczelę można łatwo poznać, ponieważ posiada głębokie brzmienie i skomplikowaną strukturę. Posiada on również cztery lub pięć strun, które należy uderzać, aby wydobyć dźwięki. Pozwala to wykonywać złożone kompozycje muzyczne.

Budowa wiolonczeli

Budowa wiolonczeli składa się głównie z gryfu, korpusu i strun. Gryf wykonany jest z drewna, które może być lite lub brzozowe. Korpus składa się z płyty czołowej, tylnej i bocznych ścianek. Struny, zawsze cztery lub pięć, wykonane są z metalu i uderzane są smyczkiem. Do wiolonczeli dołączana jest także górna deska, na której umieszczone są klawisze, które pozwalają na regulację tonu.

Ile kosztuje wiolonczela

W zależności od modelu i marki, ceny wiolonczeli mogą się wahać od 1000 do nawet 12 000 dolarów. Niektóre wysokiej jakości wiolonczele mogą kosztować nawet do 50 000 dolarów. U nas oczywiście nie ma możliwości zakupu tego instrumentu muzycznego jednak możemy zobaczyć kolorowanki  i kolorować ten instrument muzyczny.

Wiolonczela ciekawostki

Wiolonczelę jako pierwszy wprowadził do muzyki barokowej Antonio Stradivari, który żył w XVII wieku we Włoszech. Inna ciekawostka to ta, że wiolonczela jest instrumentem, który może występować jako solo lub w przesłuchaniach z grupą muzyków. Ostatnim faktem jest to, że wiolonczela jest pośrednikiem między dźwiękami organu i smyczka, ponieważ może tworzyć muzykę wszystkich tych gatunków.

Wiolonczela jest jednym z najstarszych instrumentów muzycznych, które zostały zachowane do dzisiaj. Po wielu latach występowania występy wiolonczelowe były szczególnie popularne w czasach barokowych. Po wielu przeróbkach, pełne wielowymiarowe brzmienia można teraz usłyszeć we wszystkich gatunkach muzycznych. Średnica strun wiolonczeli jest stosunkowo duża, dzięki czemu pozostaje ona cicha w porównaniu do innych instrumentów smyczkowych.

.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }