zabawy dla dzieci na dworze - na świeżym powietrzuZabawy dla dzieci na dworze

Gdy mamy ładną pogodę za oknem nie warto siedzieć w domu. Można nawet pomyśleć o zrezygnoaniu z kolorowanek lub jeżeli chcemy malować to zabrać kartki na łąkę czy trawę i tam z dziećmi bawić się kolorami. Możemy przecież zabrać sobie kredki i na świeżym powietrzu malować różne obrazki. Jednak jest cała masa innych zabaw. W tym wpisie chcieliśmy pokategoryzować takie zabawy ze względu na wiek czy też zainteresowania Waszych dzieci. Mamy nadzieję, że wpis przypadnie Wam do gustu i będziecie zadowoleni z tego co w nim specjalnie dla Was przedstawiliśmy. Obiecujemy, że z pewnością nie będzie tutaj nudy i będziecieci się doskonale bawić. Możecie sobie takie zabawy wydrukować z naszego serwisu lub po prostu otworzyć na swoim telefonie.

Dla 10 latków

zabawy dla 10 latków na dworze

1) Domino z kamieni – wybieamy sie na początku na poszukiwanie kamieni, jeżeli już znajdziemy ich wystarczającą ilośc. Potrzebujemy około 20-30 kamieni. Potem na nich rysujemy dominio. Czyli jak na klockach kropki i potem losujemy kamienie i układamy sobie nasze kamienne domino.

2) Tworzymy barnzoletki – polecamy dla dziewczyn. Tutaj musimy użyć trochę swojej własnej kreatywności. Szukamy na przykłąd w domu skórek po pomarańczach, makaronu, i innych rzeczy z których można zrobić barnsoletkę. Pakujemy wszytsko do torebki, nie zapominamy o jakiejś grubszej nici lub najlepiej jeżeli mamy sznurek grubszy lub żyłka. Wtedy mamy pewność, że nam się one nie zerwą.

3) Rzuty do celu – robimy na trawię kółko z grubszego sznurka lub dowolnego elementu. Szukamy różne kamienie i to właśnie nimi rzucamy do celu. Pamiętajcie, że wagę kamieni musimy dosostować do wieku naszych dzieci.

Lista zabaw na świeżym powietrzu – uniwersalne dla każdego

zabawy na świeżym powietrzu dla 2 osób

1) Kegle z puszek – jeżeli mamy różnego rodzaju puszki to zbierajcie je wymyjcie, a nie wyrzucajcie. Posłużą nam na dworze jako kręgle. Do rzucania używamy piłkę jakąmacie w domu. Najlepiej nadaje się do tenisa bo jest ciężka i bardzo łatwo będzie nam przewrócić puszki. Zapisujemy wyniki kto ile strącił puszek i wygrywa ta osoba która oczywiście zdobyła największą liczbę punktów w grze.

2) Poszukiwacz skarbów – na podwóku lub w parku czy lecie wybieramy określony teren gdzie chowamy dany przedmiot i naszym zadaniem będzie odszukanie go. Dajemy różnego rodzaju wskazówki typu, kilka kroków do przodu lub jest za pewnym drzewem. Wszystko zależy oczywiście od terenu gdzie znajduje się zabaw.
3) Gra w piłkę – klasyczna zabawa idealnie nadaje się na świeżym powietrzu. Mogą w nią się bawić zarówno chłopcy jak dziewczynki. Bramki możemy zrobić czy to z butów czy innych dowolnych elementów. Bardzo fajnie sprawdza się taka zabaw ana trawie. Jeżeli jest większa ilośc równieśników to fajnie ona integruje wszystkich z nich.

4) Tor z przeszkodami – tutaj najwięcej zależy od kreatywności rodziców i wymyślenia takiego toru po którym to możemy biegać lub też na przykład jeździć rowerkiem. Zapewni to mnóstwo wspaniałej rozrywki dla Was jak i też Waszych dzieci.

5) Ciepło i zimno – każdy z Was na pewno to zna. Jeżeli jesteśmy bliżej danej rzeczy lub rozizania zagadki to mówimy ciepło. Jeżeli natomiast nie idziemy w kierunku rozwiązania problemu czy też odszukania danej rzeczy to mówimy zimno.

6) Chodzimy po krawęznikach – tutaj bawimy się w fajną koordaynację naszych ruchów. Na pewno gdzieś znajdziemy jakiś krawężnik i właśnie po nim chodzimy. Przekonajcie się jak daleko uda Wam się zajśc i ile przy tym będzie śmiechu. Możecie również Wy bawić się w to z Waszymi dziećmi

Dla dwóch osób

1) Rysowanie na chodniku – wystarczy, że kupimy w sklepie jakaś kolorową kredę i możemy w 2 osoby czy też więcej rysować co tylko chcemy. Możemy również na chodniku zagrać w kółko i krzyżyk. Pierwszy lepszy deszcz takie malunki usunie i nie będzie po nich śladów. Także nie trzeba się obawiać żadych konsekwencji związanych z malunkami.

2) Badminton – tutaj są takie przenośne zestawy do kupienia na przykład w Decathlonie. Rozkładamy na świeżym powietrzu na trawce taką siatkę, wyjmujemy dwie rakietki i gramy lotkami. Gra dla starszych dzieci zdecydowanie. Gdyż młodsze mogą nie dać sobie z nią rady

3) Kształty chmurek – tutaj możemy się bawić zaróno na dworze czy też jak wybieramy się w jakąś podróż samochodem. Pytamy się jednej osobie co jej przypomina dana chmura. Często są to figury, rośliny, zwierzątka i inne różne rzeczy. Potem pytamy druą osobę i widzimy jak różne mają nasze dzieci wyobrażenia na temat tej samej rzeczy.

Kreatywne w ogrodzie

1) Owocowa zabawa – jeżeli w naszym ogrodzie rosną owoce to możemy bawić się w ich odgadywanie lub po prosu kupujemy takie owoce i w ogrodzie opowiadamy o nich i zgadaujemy co to z owoc. Możemy je również smakować i próbować. Zobaczyć i poznawać, kształt, gdzie rosną i mówić wiele ciekawych informacji na temat każdego z nich. Dostarczy to wiele fajnej radości i rozwinie kreatywność u dzieci

2) Piknik – bierzemy do ogrodu kocyk, gry planoszowe i jedzenie. Bawimy się tak przez cały dzień z przerwami na jedzeniei wymyślamy różne zabawy. W kocyku możemy się turlać i zwijać go bawiąc się na przykład w mumię.

3) Poznawanie ogrodu – jeżeli mamy liście możemy je segregować ze względu na kolory. Na przykład w jednej kupce ustawiamy tylko żółte listki, na innej bardziej czerwone. To fajna zabawa gdy już kończy nam się lato. Możemy również rozpoznawać i przypatrywać się jak żyją mrówki i inne zwierzątka jak na przykład ślimaki.