Kolorowanki Piłka Ręczna

Jeśli chodziłeś lub nadal chodzisz do szkoły to zapewne miałeś okazję zagrać w tą grę na sali sportowej w swojej szkole. Jest to dyscyplina sportu w której są dwa zespoły. Podobnie jak w piłce nożnej trzeba trafić do bramki drużyny przeciwnej lecz tutaj zamiast kopnięć nogą trzeba rzucać piłkę rękoma. W tej dyscyplinie trzeba mieć bardzo dobry refleks oraz szybko i sprawnie poruszać się po boisku.

 

Piłkarz połącz i pokoloruj

piłkarz połącz i pokoloruj kolorowanka do drukowania
Widzisz na obrazku zawodnika, który trzyma w dłoniach piłkę i zapewne planuje ją rzucić. Twoje zadanie jest trochę trudniejsze niż zazwyczaj, ponieważ przed rozpoczęciem...

Zawodnik piłki ręcznej

zawodnik piłki ręcznej kolorowanka do drukowania
Widzisz na rysunku zawodnika, który gra w grę zespołową jaką jest piłka ręczna. W grze jest zazwyczaj 7 zawodników. Ty masz tylko jednego przedstawionego...

Sędzia na boisku

sędzia na boisku kolorowanka do drukowania
Sędzia to osoba osoba, która czuwa nad prawidłowym przebiegiem konkurencji i przestrzeganiem zasad gry, przyznająca i zatwierdzająca zdobyte punkty. W grach zespołowych sygnalizuje faule...

Piłka ręczna zawodnicy

piłka ręczna zawodnicy kolorowanka do drukowania
Na obrazku masz przedstawianych dwóch zawodników, którzy grają w piłkę ręczną. Są to dziewczynki, które podają sobie piłkę na boisku. Widzisz zatem jak powinni...

Piłka ręczna mecz

piłka ręczna mecz kolorowanka do drukowania
Mecze piłki ręcznej są dyscypliną olimpijską od 1936 roku. Zawodnicy podczas gry, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką...

Piłka ręczna na trawie

piłka ręczna na trawie kolorowanka do drukowania
Zasady gry w piłkę ręczną na trawie właściwie nie różnią się niczym od zasad zwykłej, halowej piłki ręcznej. W grze uczestniczą dwie drużyny po...

KATEGORIE

Piłka ręczna kobiet

piłka ręczna kobiet kolorowanka do drukowania
Kobiety są zazwyczaj mniejsze i mają mniej siły niż mężczyźni. Dlatego zasady ich gry delikatnie się różnią.U kobiet obwód piłki jest mniejszy niż u...

Piłka do piłki ręcznej

piłka do piłki ręcznej kolorowanka do drukowania
Piłka składa się z gumowej dętki pokrytej zszytymi kawałkami skóry lub tworzywa syntetycznego, które nie mogą być błyszczące ani śliskie. Teraz wiedząc jak wygląda...

Gwizdek sędziego

gwizdek sędziego kolorowanka do drukowania
Dzięki posiadaniu gwizdek sędzia może dawać znak grającym jeśli podczas gry popełnią jakiś błąd. Razem z gwizdkiem czuwa nad prawidłowym przebiegiem i przestrzeganiem zasad...

Bramka do piłki ręcznej

bramka do piłki ręcznej kolorowanka do drukowania
Piłka ręczna to zespołowa dyscyplina sportu, uprawiana na całym świecie zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn w której biorą udział dwie ekipy po...

Informacje

  1. Cel Gry: Celem gry w piłkę ręczną jest zdobycie większej liczby bramek od przeciwnika poprzez umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Gra się w dwóch drużynach, złożonych z siedmiu zawodników na boisku, w tym bramkarza.
  2. Boisko: Boisko do piłki ręcznej ma standardowe wymiary wynoszące około 40 metrów długości i 20 metrów szerokości. Na boisku znajdują się obszary bramkowe, rzutów wolnych i innych zasadniczych elementów.
  3. Czas Gry: Mecz piłki ręcznej zazwyczaj trwa 60 minut, podzielone na dwie połowy po 30 minut. Jeśli wynik jest wyrównany, może dojść do dogrywki lub rzutów karnych.
  4. Pozycje Zawodników: W drużynie na boisku znajduje się siedmiu zawodników, w tym bramkarz. Pozycje zawodników obejmują obrońców, rozgrywających, skrzydłowych i kołowych.
  5. Ruch Piłki: Piłka ręczna wymaga intensywnego ruchu piłki pomiędzy zawodnikami. Gracze mogą biegać, kozłować piłkę i wykonywać rzuty na bramkę.
  6. Rzuty na Bramkę: Rzuty na bramkę można wykonywać z różnych odległości. Rzuty z odległości 9 metrów od bramki są nazywane rzutami karnymi, a rzuty z dalszej odległości to rzuty wolne.
  7. Zasady Defensywne: W piłce ręcznej istnieją określone zasady dotyczące obrony, w tym ograniczenia w kontakcie z przeciwnikiem oraz określenie obszaru bramkowego, w którym tylko bramkarz może dotykać piłki.
  8. Popularność: Piłka ręczna jest szczególnie popularna w Europie, gdzie odbywają się liczne rozgrywki ligowe i międzynarodowe turnieje, takie jak Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy.
  9. Międzynarodowe Turnieje: Drużyny narodowe rywalizują w prestiżowych turniejach, takich jak Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. Te imprezy przyciągają uwagę fanów sportu z całego świata.
  10. Rozwój Dziewczynek i Chłopców: Piłka ręczna jest zarówno grana przez mężczyzn, jak i kobiety. Wiele krajów inwestuje w rozwój młodych talentów, aby promować tę dyscyplinę wśród młodzieży.

Ciekawostki

  1. Początki na Plaży: Pierwsze formy piłki ręcznej można było obserwować na plażach w Europie podczas wakacji. Tam zaczęto spontanicznie grać w podobną do piłki nożnej grę, jednak z wykorzystaniem rąk.
  2. Połączenie Zasad: Piłka ręczna powstała w połowie XIX wieku poprzez połączenie zasad piłki nożnej i koszykówki. Pierwsze oficjalne zasady gry zostały spisane w 1917 roku w Niemczech.
  3. Dwa Warianty: W piłce ręcznej istnieją dwa główne warianty gry: piłka ręczna na trawie i piłka ręczna na hali. Ta druga jest bardziej popularna i rozpoznawalna na arenach międzynarodowych.
  4. Grywana na Siedemnastu Mistrzostwach Świata: W 1938 roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej na hali. Od tego czasu, do mojego ostatniego punktu wiedzy we wrześniu 2021 roku, odbyło się 17 edycji tych zawodów.
  5. Liczba Zawodników na Boisku: W grze na hali każda drużyna składa się z siedmiu zawodników na boisku, w tym bramkarza. Dla rywalizacji na trawie jest to zazwyczaj jedenastka, z bramkarzem.
  6. Pierwsze Letnie Igrzyska Olimpijskie: Piłka ręczna była prezentowana jako sport pokazowy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1936 roku w Berlinie. Drużyny niemiecka i austriacka rywalizowały na hali olimpijskiej.
  7. Skrzydłowi i Kołowi: W drużynie piłki ręcznej, skrzydłowi i kołowi pełnią kluczową rolę. Skrzydłowi są odpowiedzialni za ataki z boku, podczas gdy kołowi walczą o pozycję w polu obronnym i atakują w okolicach bramki.
  8. Liczba Ruchów z Piłką: Zawodnicy mogą wykonać trzy kroki z piłką w rękach, po czym muszą ją odbić lub oddać do innego zawodnika. To zasada, która wpływa na tempo i dynamikę gry.
  9. Skrzydłowy to Sześciorurka: Pozycja skrzydłowego na boisku jest nazywana „sześciorurką”, ponieważ może rzucać piłkę zarówno prawą, jak i lewą ręką.
  10. Pierwsza Gra Olimpijska: Pierwsze pełnoprawne zawody piłki ręcznej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich miały miejsce w 1972 roku w Monachium. Rozegrano zarówno turniej męski, jak i żeński.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }