Kolorowanki He-Man

He-Man to postać fikcyjna, bohater związany z linią zabawek, komiksami, animacją i innymi mediami znanymi jako „Masters of the Universe” (Mistrzowie Wszechświata).

 

Wojownik He-Man

Kolorowanka Wojownik He-Man do druku
Czyżby He-Man znów ratował świat? Zapewne tak. A czy ty chciałbyś być takim superbohaterem? Masz szansę się wykazać i najładniej jak potrafisz pokolorować rysunek....

Wojownik He-man z mieczem

Kolorowanka Wojownik He-man z mieczem do druku
Pokoloruj ilustrację przedstawiającą He-Mana. Następnie weź do ręki nożyczki i starannie wytnij postać. Później przyklej ją na tekturkę i wytnij ponownie bohatera. W taki...

She Ra i He Man

Kolorowanka She Ra i He Man do druku
Dziś He-Man'owi w wyprawie towarzyszy She-Ra na pięknym koniu pegazie. Pokoloruj bohaterów z bajki. Sprawdźmy czy pamiętasz w jakich kolorach postacie występują w bajce....

Postać i Logo z He Man

Kolorowanka Postać i Logo z He Man do druku
Jeśli masz ochotę zachęcam cię do pokolorowania postaci He-Mana farbami. Dobierz odpowiednie kolory, przygotuj kubek z wodą i rozpocznij przygodę z He-Man'em. Pamiętaj by...

Postać He-Man z kreskówki

Kolorowanka Postać He-Man z kreskówki do druku
He-Man jest zwarty i gotowy do walki w celu ratowania świata. Lecz zanim to zrobi pokoloruj jego postać. Postaraj się to zrobić bardzo dokładnie,...

Postać He-Man z bajki

Kolorowanka Postać He-Man z bajki do druku
Jeśli choć raz oglądałeś bajke He-Man z pewnością wiesz jak powinien wyglądać główny bohater. Sięgnij po kredki i postaraj się odwzorować postać He-Mana z...

KATEGORIE

Kolorowanka He-Man i Władcy Wszechświata do druku

He-Man i Władcy Wszechświata

Zobacz jak poważnej postury jest He-Man. Całe jego ciało rzeźbią mięśnie, co sprawia wrażenie bardzo silnego człowieka. Na torsie...
Kolorowanka He-man i pojazd wojskowy do druku

He-man i pojazd wojskowy

Spójrz na ilustrację i zobacz jakim fantastycznym pojazdem porusza się He-Man. Auto przypomina wyglądem czołg lub też pojazd wojskowy....
Kolorowanka He-Man dla dzieci do druku

He-Man dla dzieci

Na tej ilustracji widzimy jak bohater He-Man stoi na wzgórzu gotowy do walki. Towarzyszy mu król zwierząt. Obaj wyglądają...
Kolorowanka Bohater z mieczem i tarczą dla dzieci do druku

Bohater z mieczem i tarczą dla dzieci

Na rysunku widzisz bohatera z bajki He-Man, któremu towarzyszy bardzo groźny lew. He-Man w prawej ręce trzyma tarczę, która...

informacje 

 1. Twórca: He-Man został stworzony przez firmę Mattel i zadebiutował w 1982 roku jako część serii zabawek „Masters of the Universe”. Jego projektantem był Roger Sweet.
 2. Pierwsza postać akcji: He-Man był jedną z pierwszych postaci akcji, które łączyły się z linią zabawek. Jego wielkość i muskularność były nowatorskie na rynku w tamtym czasie.
 3. Bohater fantasy: He-Man jest bohaterem fantasy osadzonym w magicznym świecie Eternii, gdzie walczy ze złem, szczególnie ze swoim arcywrogiem Skeletorem.
 4. Transformacja: He-Man ma zdolność do transformacji z krasnoludzkiego księcia Adama w potężnego wojownika, co umożliwia mu obronę Eternii i jej mieszkańców.
 5. Moc Mistrza Wszechświata: He-Man posługuje się magiczną mocą znana jako „Moc Mistrza Wszechświata”. Dzięki tej mocy posiada nadludzką siłę i umiejętności.
 6. Ludzie vs. Skeletor: Głównym wątkiem fabularnym serii było starcie He-Mana z lordem zła, Skeletorem, który pragnął zdobyć Moc Mistrza Wszechświata.
 7. Linią zabawek do popkultury: He-Man stał się znacznie więcej niż tylko linią zabawek. Seria ta wygenerowała komiksy, książki, animowane seriale telewizyjne, filmy i wiele innych mediów.
 8. Seriale animowane: Najbardziej znane adaptacje He-Mana to seriale animowane „He-Man and the Masters of the Universe” z lat 80. oraz „Masters of the Universe: Revelation” z 2021 roku, który stanowi kontynuację oryginalnego serialu.
 9. Kultura popkultury: He-Man stał się ikoną popkultury i symbolizuje lata 80. Został również wspominany w różnych filmach, serialach i grach wideo.
 10. Próbki siły: Popularna fraza He-Mana, „I have the power!” (Mam moc!), stała się charakterystycznym wykrzyknikiem postaci, którą wypowiada podczas transformacji.

ciekawostki

 1. Początkowy pomysł: Pomysł na stworzenie He-Mana narodził się, kiedy Roger Sweet, jeden z projektantów Mattela, zobaczył swojego syna bawiącego się jednocześnie figurkami akcji i lalkami Barbie. To skłoniło go do stworzenia lini zabawek łączących cechy obu typów zabawek.
 2. Podobieństwo do Conana: Wygląd He-Mana został częściowo zainspirowany postacią Conana Barbarzyńcy stworzoną przez Roberta E. Howarda.
 3. Tytułowana muzyka: Oryginalny serial animowany „He-Man and the Masters of the Universe” z lat 80. miał charakterystyczną, pamiętną melodię tytułową, którą wielu fanów pamięta do dziś.
 4. Szybka produkcja serialu: Pierwsze 65 odcinków serialu animowanego „He-Man and the Masters of the Universe” zostało wyprodukowanych w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy.
 5. Postać Adama: W oryginalnym serialu animowanym postać księcia Adama była planowana jako mniej muskularna i bardziej delikatna niż He-Man, by ukazywać kontrast między jego dwiema tożsamościami.
 6. Książki komiksowe: Oprócz animowanego serialu, He-Man i Masters of the Universe doczekali się serii komiksów, które rozszerzały historie i wprowadzały nowe wątki.
 7. Wpływ na przemysł zabawkowy: Linia zabawek He-Mana odegrała znaczącą rolę w rozwoju przemysłu zabawkowego i była jednym z pionierów w tworzeniu aktywniejszych, bardziej rozbudowanych figurek akcji.
 8. Inne media: Oprócz seriali animowanych, He-Man pojawiał się w kilku filmach animowanych i komiksach. W 1987 roku powstał także film aktorski „Masters of the Universe” z Dolphem Lundgrenem w roli głównej.
 9. Reboot i kontynuacje: Postać He-Mana doczekała się wielu rebootów i kontynuacji w różnych formach mediów, aby przyciągnąć zarówno nową, jak i starszą publiczność.
 10. Kultura internetowa: He-Man stał się także popularnym memem w kulturze internetowej, szczególnie poprzez humorystyczne przeróbki animacji z lat 80., w których zmieniane są dialogi i dźwięki.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }