Kolorowanki Power Rangers

Animowany serial telewizyjny , którego bohaterami jest grupa nastolatków walczących ze złem jako Power Rangers. Specjalistyczne przebrania w których występują dodają im niezwykłej mocy, która pomaga im w toczonych walkach z przeciwnikami.  W tym dziale spotkasz na obrazkach wszystkich bohaterów tego niezwykłego serialu.  

Power Ranger kask

power rangers kask kolorowanka do drukowania
Na obrazku widzimy kask wojownika Power Rangers. Jest on bardzo mocny, dlatego że wojownik ten startuje w walkach z potężnymi maszynami. Szkło chroniące oczy...

Wojownik Power Ranger

wojownik power rangers kolorowanka do drukowania
Wojownicy Power Ranger walczą ze złem. W tym celu używają specjalnego uzbrojenia oraz Zordów – gigantycznych maszyn bojowych o potężnej sile ognia, potrafiących działać...

Power ranger czerwony wojownik

power rangers czerwony wojownik kolorowanka do drukowania
Czerwoni Rangersi są obecni w każdej drużynie. Wojownik tego koloru jest przywódcą drużyny, choć istnieją wyjątki od tej reguły. Często jest też tak, że...

Waleczny power rangers

waleczny power rangers kolorowanka do drukowania
W Power Rangers prawie w każdym odcinku serialu przebieg walki pomiędzy Wojownikami a ich przeciwnikiem wygląda podobnie. Dlatego proponuje Ci dorysować temu wojownikowi jeszcze...

Wojownik z szablą

wojownik z szablą kolorowanka do drukowania
Na obrazku widzimy wojownika z szablą. Trudno jest stwierdzić jak go pomalować. Paleta kolorów Wojowników zmienia się w prawie każdej serii. Jedyne kolory, które...

Wojownicy Power Rangers

wojownicy power rangers kolorowanka do drukowania
Power Rangers opowiada o grupie osób, najczęściej nastolatków, ale także dorosłych, którzy pod postacią Power Rangerów walczą ze złem w różnej postaci. Na obrazku...

KATEGORIE

Power rangers motocykl

Na obrazku widzimy bohatera serialu telewizyjnego Power Rangers. Prowadzi on swój motocykl. Sama maszyna jest przeogromna. Ma dwa szerokie duże koła. Na motocyklu jest...

Postać Power Rangers

power rangers wojownik obrazek do drukowania
Mamy dla ciebie nieco inne zadanie tym razem niż zawsze. Oczywiście musisz wybrać odpowiednie kolory kredek do tej malowanki i ją pokolorować ale oprócz...

Ekipa Power Rangers wojownicy

wojownicy rangers obrazek do drukowania
Cała kolorowanaka uchwyciła tym razem wszystkich bohaterów bajki Power Rangers. Jeżeli oglądasz bajkę to na pewno bardzo dobrze znasz każdą postać widniejącą na rysunku...

Informacje

 1. Początki: Pierwszy serial „Mighty Morphin Power Rangers” zadebiutował w 1993 roku. Był to amerykański remake japońskiego serialu „Super Sentai”. Koncepcja łączyła akcję z elementami science fiction i superbohaterami.
 2. Drużyny bohaterów: Każdy sezon Power Rangers prezentuje nową drużynę bohaterów, nazywanych Power Rangers. Każdy Ranger ma własny kostium, broń i specjalne umiejętności, a cała drużyna współpracuje, aby walczyć ze złem.
 3. Transformacja i Zordy: Bohaterowie Power Rangers mogą się przemieniać w swoje postacie poprzez wykorzystanie specjalnych urządzeń lub przedmiotów. Oprócz tego mają do dyspozycji gigantyczne roboty nazywane Zordami, które łączą się w jednego potężnego mecha w celu walki z potworami.
 4. Wartości edukacyjne: Mimo że seria opiera się na akcji i walce, to wiele sezonów Power Rangers przekazuje ważne wartości edukacyjne, takie jak przyjaźń, współpraca, akceptacja różnorodności i dobroć.
 5. Różnorodność tematyczna: Power Rangers eksplorują różne tematy i koncepty, takie jak kosmiczne podróże, magia, dinozaury czy cyberprzestrzeń, co utrzymuje zainteresowanie fanów na przestrzeni lat.
 6. Popularność globalna: Power Rangers zdobyli ogromną popularność na całym świecie, mając rzesze wiernych fanów we wszystkich grupach wiekowych.
 7. Kontynuacje i rebooty: Oprócz oryginalnych serii, powstały też liczne kontynuacje, spin-offy i filmy fabularne. W 2017 roku pojawił się reboot filmowy pod tytułem „Power Rangers”.
 8. Różne źródła: Choć większość seriali Power Rangers opiera się na japońskich produkcjach „Super Sentai”, to amerykańskie adaptacje wprowadzają własne elementy fabularne i charakteryzują się unikalnym stylem.
 9. Kolekcjonerskie wartości: Zabawki, figurki i inne produkty związane z Power Rangers są cenione przez kolekcjonerów. Starsze elementy związane z serią mogą osiągać wysokie ceny na rynku.
 10. Ikoniczne hasło: Seria jest znana z charakterystycznego hasła, które pojawia się podczas transformacji postaci: „It’s Morphin Time!” („Czas na przemianę!”).

Ciekawostki

 1. Pierwszy zespół: Oryginalny zespół Power Rangers w „Mighty Morphin Power Rangers” składał się z pięciu członków: Jasona, Kimberly, Zacka, Triniego i Billy’ego. Każdy z nich reprezentował inny kolor i posiadał unikalne umiejętności.
 2. Wpływ na kulturę pop: Power Rangers mieli ogromny wpływ na kulturę pop, wprowadzając pojęcie „tokusatsu” (gatunek japońskich filmów i seriali o superbohaterach) na Zachód i tworząc fenomen związany z kostiumami i walką.
 3. Kimberly i Tommy: Romans pomiędzy postaciami Kimberly (Różową Rangerką) i Tommy’m (Zielonym, później Białym Rangerem) był jednym z elementów fabuły, który zdobył szczególną popularność wśród fanów.
 4. Postać Tommy’ego Olivera: Aktor Jason David Frank, który grał postać Tommy’ego Olivera, zdobył taką popularność wśród fanów, że pozostał w różnych sezonach jako różne wcielenia Rangera – od Zielonego i Białego po Czerwonego i wiele innych.
 5. Crossover z innymi seriami: Wiele sezonów Power Rangers zawierało crossover z innymi seriami. Przykładowo, w serii „Power Rangers in Space” nastąpiło połączenie z serialem „Masked Rider”, a „Power Rangers Lost Galaxy” połączyło się z „Power Rangers in Space”.
 6. Przepisywanie dialogów: Wczesne sezony Power Rangers miały przerobione dialogi, które często nie pasowały do oryginalnych scen. Aktorzy nagrywali nowe dialogi w studio, co tworzyło charakterystyczny styl narracji.
 7. Wpływ na popkulturę: Power Rangers inspirowali inne seriale, filmy i gry. Sama koncepcja drużyny superbohaterów, złożonej z różnokolorowych postaci, była wykorzystywana w innych produkcjach.
 8. Zmiana tematów sezonowych: Każdy sezon Power Rangers miał swoją własną tematykę i główny motyw przewodni. Możemy znaleźć takie tematy jak dinozaury, samuraje, kosmos, dżungla czy dinochargery.
 9. Mistrzowie Słowa: Serial „Power Rangers Zeo” wprowadził ciekawą koncepcję „Mistrzów Słowa”. Każdy Ranger reprezentował jedno z dziesięciu przykazań.
 10. Akrobatyczne umiejętności aktorów: Aktorzy wcielający się w Power Rangers muszą posiadać pewne umiejętności fizyczne, w tym zdolności akrobatyczne, aby odgrywać sceny walki i akcji.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }