Kolorowanki Wampiry

Tą postać znamy głownie z różnych bajek i legend, ponieważ w realnym życiu nie występuje taki bohater. Jest to potwór, który przedstawiony najczęściej jest jako osoba, która pije krew ludzką. W tym dziale będziemy mieli okazję wybrać dowolny obrazek właśnie z wampirami i pokolorować go za pomocą kredek.

Mały wampirek

Dziewczyna która bardzo lubi się przebierać. Patrząc na obrazek z pewnością już wiecie jaki jest jej idealny i najczęściej wybierany strój. Oczywiście przebiera się...

Straszny potwór

wampir kolorowanka online
Nie jedna legenda i bajka głosi że wampir to postać, która bardzo lubi pić krew ludzką i tak właśnie się dzieje na dzisiejszym obrazku....

Demon i baba jaga

demon i babajaga kolorowanka online
Postać wampira inaczej zwanego jako demon jest Wam na pewno bardzo dobrze znana z bajek i legend, których o tej postaci nie brakuje. Tym...

Dwa strachy

dwa strachy kolorowanka online
Na jednym obrazku mamy styczność z dwoma postaciami, które straszą w bajkach. Jedną z nich jest oczywiście duch, którego na pewno poznajecie. Tuż obok...

Występ Wampira

Występ Wampira obrazek do drukowania
To już koniec występu wampira. Pokazał publiczności w szkole bardzo dużo fajnych i oryginalnych sztuczek, publiczność była zachwycona! Wampir na koniec chwycił swoją pelerynę...

Wampir i nietoperze

Wampir i nietoperze obrazek do drukowania
Wampir jest na przedstawieniu w szkole. Pokazał już bardzo dużo strasznych sztuczek które zafascynowały publiczność. Bardzo głośno klaskali mu brawo za udany występ. Ale...

KATEGORIE

Wampir na cmentarzu

Wampir na cmentarzu obrazek do drukowania
Ten wampir postanowił w dzień Halloween wybrać się na cmentarz późno w nocy. Ma zamiar tam stać i straszyć ludzi. Dzięki jego długiej i...

Stary wampir i nietoperze

Stary wampir i nietoperze obrazek do drukowania
Jak wiemy Halloween kojarzy nam się przede wszystkim ze strasznymi dyniami, z jesienią oraz z wampirami i nietoperzami. Przed tobą właśnie taka kolorowanka do...

Młody wampir

Młody wampir obrazek do drukowania
Ty też kiedyś chciałeś w szkole zostać małym wampirem i straszyć wszystkich? Chyba większość chłopców chciała mieć taką wielką pelerynę oraz takie wielkie kły...

Mały wampir

Mały wampir obrazek do drukowania
Dzieci w przedszkolach często mają jakieś występy. Z racji takiej że zbliża się takie święto jak Halloween, to dzieci wybierają sobie różne stroje różnych...

Wampir z ostrymi kłami

Wampir z ostrymi kłami obrazek do drukowania
Zastanawiałeś się kiedyś jak możemy poznać wampira? Długa czarna lub czerwona peleryna to jedno ale wampiry mają strasznie długie kły. Wampiry z reguły są...

Wampir w pelerynie

wampir obrazek do drukowania
Peleryna to jeden z najczęściej ubieranych strojów przez wampira. Bardzo często właśnie w takim ubraniu możemy spotkać wampira w filmach oraz bajkach dla dzieci....

Wampir i mumia

wampir i mumia obrazek do drukowania
Postać wampira raczej już nikomu z Was nie trzeba przedstawiać. Każdy chyba doskonale zna tego bohatera z filmów i bajek. Tym razem naszym zadaniem...

Maska Wampira

maska wampira na halloween obrazek do drukowania
Kolejna przerażająca maska wampira, którą dziś będziemy musieli przygotować. Zadanie jest proste musimy pokolorować maskę a potem ją wyciąć aby służyła za Halloween. Jednak...

Informacje

 1. Pochodzenie Mitu: Wampiry mają korzenie w mitach i opowieściach ludowych wielu kultur, takich jak europejskie, azjatyckie i afrykańskie. Wspólnym elementem jest wiara w istoty, które żywią się krwią lub życiem ludzkim.
 2. Żądza Krwi: Jedną z głównych cech wampirów jest ich pragnienie krwi ludzkiej. W niektórych wersjach wampiry piją krew z żywych, w innych zabijają ofiary.
 3. Nocne Istoty: Wampiry są często kojarzone z nocą i unikają światła dziennej. Wielu wampirów przypisuje się zdolność do przemiany w nietoperze lub inne zwierzęta nocne.
 4. Nieśmiertelność i Długowieczność: Wampiry często są przedstawiane jako istoty nieśmiertelne lub długowieczne, co oznacza, że mogą żyć przez wiele lat lub nawet wieczność.
 5. Strach i Groza: Wampiry często wykorzystywane są w literaturze i filmach jako postacie straszne i groźne. W ich wizerunku nierzadko widoczny jest element grozy i tajemnicy.
 6. Czarne Kapelusze i Peleryny: Wampiry często są przedstawiane w klasycznym stroju, w tym z czarnym kapeluszem i peleryną. To stereotypowy wygląd, który stał się charakterystyczny.
 7. Zwierzęce Cechy: W niektórych legendach wampiry mają zwierzęce cechy, takie jak ostry węch, umiejętność wspinania się, mocne zęby czy refleksy.
 8. Zwabianie Ofiar: W niektórych wersjach mitu wampiry potrafią zwabiać swoje ofiary, korzystając z magii, hipnozy lub charyzmy.
 9. Ochrona Przed Wampirami: W różnych kulturach powstały metody ochrony przed wampirami, takie jak noszenie obrączek z krwią lub czosnku, ułożenie ciała zmarłego w określony sposób, aby nie stał się wampirem itp.
 10. Literatura i Kultura Popularna: Wampiry są popularne w literaturze, filmach i innych formach kultury popularnej. Współczesne przedstawienia wampirów, jak choćby seria „Zmierzch”, nadają temu mitowi nowy wymiar.

Ciekawostki

 1. Pierwsza Wzmianka w Literaturze: Jedną z pierwszych wzmianek o wampirach w literaturze europejskiej była opowieść o wampirze nosferatu w książce „Wampir” Johna Polidoriego, opublikowanej w 1819 roku. To właśnie ta historia przyczyniła się do kształtowania późniejszego wizerunku wampira w literaturze.
 2. Drakula i Bram Stoker: Jednym z najbardziej znanych wampirów literackich jest hrabia Drakula, stworzony przez irlandzkiego pisarza Brama Stokera. Powieść „Drakula” opublikowana w 1897 roku odegrała ogromną rolę w popularności wampirów w kulturze popkultury.
 3. Kapuczyńskie Grono: W Polsce w XVIII wieku pojawił się mit o tzw. „kapuczyńskim grońcu”, który miał nawiedzać klasztor kapucynów w Wiślicy. Wampir miał być członkiem zakonu, który po śmierci stał się istotą nieumarłą.
 4. Wampiry w Kulturze Rumuńskiej: Transylwania w Rumunii jest znanym regionem związanym z wampirami. Wampiryczna postać hrabiego Drakuli jest inspirowana prawdziwą postacią Włada Palownika, rumuńskiego księcia.
 5. Wampiry w Filmach: Film „Nosferatu: Symfonia Grozy” z 1922 roku, reżyserowany przez F.W. Murnau, był jednym z pierwszych filmów o wampirach. Film ten odegrał ważną rolę w kształtowaniu wizerunku wampira jako straszliwej i tajemniczej postaci.
 6. Liczne Kultury, Różne Wierzenia: Wampiry i podobne istoty były obecne w różnych kulturach na całym świecie. Na przykład w Azji Południowo-Wschodniej występują wampiry znane jako „pontianak” czy „penanggalan”.
 7. Wampiry w Słowiańskiej Mitologii: W mitologii słowiańskiej istniały podobne istoty, takie jak „upiór”, które również były utożsamiane z wampirami. Wierzono, że mogą wychodzić z grobów i atakować żyjących.
 8. Hematofagia w Naturze: Istnieją organizmy w świecie rzeczywistym, które żywią się krwią. Przykładem jest pijawka lekarska, która jest pasożytem ssącym krew swoich żywicieli.
 9. Wampiry w Kulturze Popkultury: Wampiry stały się nieodłącznym elementem popkultury, pojawiając się w filmach, serialach, książkach, grach komputerowych i innych mediach. Przykłady to seriale „Buffy: Postrach wampirów” i „The Vampire Diaries”.
 10. Wampiry Współczesne: Współcześnie wampiry często są przedstawiane jako postacie romantyczne lub bohaterowie. Wielu autorów i twórców skupia się na ich ludzkich cechach, kreując bardziej złożone postaci.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }