KolorowankiKolorowanki BudowleKolorowanki Wieża Babel

Kolorowanki Wieża Babel

Wieża Babel to mitologiczna budowla wzniesiona przez ludzi w celu dostąpienia do nieba. Legenda mówi, że ludzie, którzy postanowili wybudować wieżę, zamieszkali jeszcze na początku jednym językiem, z czasem jednak ich język zaczął się poszerzać, a oni sami stracili porozumienie ze sobą, co doprowadziło do zamieszania i utrudniło im dalsze wznoszenie wieży. Według biblijnej opowieści Bóg był tak zirytowany postępowaniem swoich stworzeń, że rozproszył ich w całym świecie, aby nie mogli dokończyć budowy. Według historycznych źródeł budowla ta mogła zostać zbudowana z murów z cegieł i gliny.

Wieża Babel historia i ciekawostki

Budowla ta miała jedno główne zadanie – pomóc ludziom w dostaniu się do nieba. Według biblijnego opowiadania, Bóg stał się zirytowany postępowaniem swoich stworzeń, co doprowadziło do tego, że rozproszył ich po całym świecie, aby nie mogli dokończyć budowy. Legenda głosi również, że ludzie, którzy mieli wznosić wieżę żyli jeszcze na początku jednym językiem, lecz z czasem ich język zaczął się poszerzać i utrudniał porozumienia między nimi. Historyczne źródła sugerują, że wieża mogła zostać zbudowana z muru z cegieł i gliny. Jak wyglądała możecie się o tym przekonać jeżeli wybierzecie jedną z kilku kolorowanek Wieża Babel. Koloruj i baw się za darmo.

Wieża Babel ma bardzo głębokie znaczenie w biblijnej symbolice. Według biblijnego opowiadania, wieża miała być wzniesiona aż do nieba, aby ludzie mogli sami dostąpić do Boga. Bóg jednak stał się tak zirytowany postępowaniem swoich stworzeń, że rozproszył ich po całym świecie, aby nie mogli dokończyć budowy. Biblia interpretuje to jako symboliczny znak tego, że Bóg nie chce, by ludzie postawili się na Jego miejscu. Wieża Babel jest więc symbolem tego, że człowiek powinien skupić się na służeniu Bogu, a nie na stawianiu sobie w Jego miejscu.

.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }