KolorowankiKolorowanki KwiatkiKolorowanki Wiosenne Kwiaty

Kolorowanki Wiosenne Kwiaty

W jednym miejscu mamy wszystkie kwiaty jakie pojawiają się na początku wiosny. Wybierz jaki tylko chcesz obrazek i maluj go w domu wraz z rodzicami. Dział dla dziewczyn i chłopców. Każdy znajdzie ciekawe obrazi do druku całkowicie za darmo.

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się ze snu zimowego, a ogrody i pola zaczynają się rozkwitać w kolorowych barwach. W Polsce wiosna jest szczególnie urocza, dzięki bogatej florze wiosennych kwiatów, które przynoszą ukojenie po długich i zimnych miesiącach. Poniżej przedstawiamy listę wiosennych kwiatów, które można spotkać na polskich łąkach i w ogrodach.

1. Krokusy (Crocus spp.) – Krokusy to jedne z pierwszych kwiatów, które pojawiają się na wiosnę. Ich delikatne, fioletowe kwiaty przebijają się przez śnieg i oznaczają nadejście cieplejszych dni. Krokusy są często spotykane w górskich regionach Polski, gdzie tworzą piękne dywany kolorowych kwiatów.

2. Przebiśniegi (Galanthus nivalis) – Przebiśniegi to małe, białe kwiaty, które również pojawiają się bardzo wcześnie na wiosnę. Ich delikatność i urok sprawiają, że są bardzo lubiane przez ogrodników.

3. Narcyzy (Narcissus spp.) – Narcyzy to kwiaty o różnych odmianach kolorystycznych, ale najbardziej znane są te o jasnożółtych koronach i białych okółkach. Kwitną wczesną wiosną i często tworzą duże grupy, które zdobią ogrody.

4. Zawilce (Anemone nemorosa) – Zawilce to delikatne, niebieskofioletowe kwiaty, które można spotkać w lasach i parkach na wiosnę. Ich nazwa pochodzi od zawijania się ich płatków w chłodne dni.

5. Hiacynty (Hyacinthus orientalis) – Hiacynty to kwiaty o intensywnym zapachu i pięknych kwiatach w różnych kolorach, takich jak różowy, biały, fioletowy i niebieski. Kwitną w później wiosny i są znane ze swojej elegancji.

6. Mimoza (Mimosa pudica) – Mimoza, zwana też „rośliną-puderniczką”, to egzotyczna roślina o delikatnych liściach, które zamykają się na dotyk. Kwitnie wiosną i jest znana ze swojej czułości.

7. Żonkile (Hemerocallis spp.)  – Żonkile to kwiaty o intensywnych kwiatach w kolorach od pomarańczowego do czerwonego. Są trwałe i pięknie zdobią ogrody wiosną.

8. Tulipany (Tulipa spp.) – Tulipany to prawdopodobnie najbardziej znane wiosenne kwiaty na świecie. W Polsce można spotkać wiele odmian tulipanów, od klasycznych czerwonych po bardziej egzotyczne warianty.

9. Mak (Papaver rhoeas) – Maki to kwiaty o intensywnie czerwonych płatkach, które często można spotkać na polach wiosną. Są symbolem wspomnień związanych z okresem wojny i pokoju.

10. Irys (Iris spp.) – Irys to kwiaty o charakterystycznych kwiatach w kształcie miecza. Ich różnorodność odmian sprawia, że są bardzo popularne w ogrodnictwie.

Wiosenne kwiaty przynoszą radość i ożywienie po długim okresie zimowej szarości. Kwiaty te są także ważne dla polskiej kultury i tradycji, często używane podczas świąt i uroczystości rodzinnych. Bez wątpienia wiosenne kwiaty są pięknym przejawem natury i jej zdolności do odrodzenia się po zimie. Cieszą oko i dodają energii na długie, ciepłe dni wiosenne.

.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }