Tintin malebog

„Tintin” to seria komiksowa stworzona przez belgijskiego rysownika Hergé, którego prawdziwe imię i nazwisko to Georges Remi. Seria ta opowiada o młodym belgijskim reporterze o imieniu Tintin i jego psie, Snowy. Wraz z przyjaciółmi, takimi jak kapitan Haddock i profesor Calculus, Tintin podróżuje po całym świecie, rozwiązując zagadki, walcząc z przestępcami i odkrywając tajemnice. „Przygody Tintina” są jednymi z najpopularniejszych komiksów na świecie i zostały przetłumaczone na ponad 70 języków.

Tintin med en løve

Farvelægningsbog af Tintin med en løve, som kan printes
Billedet viser en overrasket Tintin og en truende løve. Selv Milos blev så overrasket og bange, at han sprang væk. Tintin blev også overrasket over at se sin hat gå op til...

Figurer fra eventyret Tintins eventyr

malebog figurer fra eventyret Tintins eventyr til udskrivning
Billedet viser figurerne fra eventyret Tintins eventyr. Milus gemmer sig bag en stor sten, mens Tintin står forvirret tilbage. I forgrunden ser vi, hvordan kamelen...

Hund med tegneseriefigur Tintins eventyr

En malebog af en hund med en figur fra tegnefilmen Tintins eventyr
Båndet mellem de to er meget stærkt, da de har reddet hinandens liv mange gange i løbet af fortællingen. Miluś er fra begyndelsen Tintins uadskillelige følgesvend og følger Tintin...

Tintin løber med en hund i armene

Farvelægning Tintin løber med en hund i armene
Tintin er en ung belgisk journalist og rejsende, som altid ledsages og hjælpes af sin hund Miluś. Som du kan se på billedet, er Tintin på vej væk fra nogen sammen med...

En figur fra eventyret Tintins eventyr

farvelægning figur fra tegnefilmen Tintins eventyr
Tintin er afbildet som en ung mand med kort rødt hår. Hans mest ikoniske outfit består af en hvid skjorte med krave under en blå trøje....

Figur med et haglgevær

farvelægning af en figur med et haglgevær
Billedet viser Tintin, der løber, med et haglgevær i hænderne. Ved siden af ham løber hans hund Miluś, og de virker begge forvirrede eller skræmte. Sandsynligvis i løbet af...

KATEGORIER

plakat med farvelægning af eventyret Tintins eventyr

Plakat af eventyret Tintins eventyr

Tintin er vist som en velafrundet, men åbenmundet karakter, og det bemærkes, at hans ret neutrale personlighed, som er mærkelig i betragtning af...
Farvelægning af Tintin med bjørne

Tintin med bjørne

Tintin er en reporter, eventyrer, rejsende og helt i den populære tegneserie Tintins eventyr. Han er ærlig, anstændig, medfølende og venlig. Han er også ydmyg....
Farvelægningsbog til udskrivning af en af figurerne fra Tintins eventyr

En af figurerne i Tintins eventyr

Kaptajn Archibald Haddock er en pensioneret handelsmatros, der kan lide Loch Lomond-whisky og hader mineralvand. Han er også en af Tintins nærmeste venner....
En malebog med en gruppe af figurer fra eventyret Tintins eventyr

En gruppe af figurer fra eventyret Tintins eventyr

Serien beskriver den unge reporter og rejsende Tintins eventyr, som på sine rejser rundt om i verden ledsages af sin hund Miluś, kaptajn Barrel...

Oplysninger

Tintin jest głównym bohaterem serii komiksowej „Przygody Tintina”, stworzonej przez belgijskiego rysownika Hergé (prawdziwe nazwisko Georges Remi). Seria składa się z 24 albumów, z których pierwszy, „Tintin w kraju Sowietów”, ukazał się w 1929 roku, a ostatni, „Alfabart”, został opublikowany pośmiertnie w 1986 roku. Hergé zmarł w 1983 roku, nie kończąc tego ostatniego albumu.

Tintin to młody belgijski reporter, który podróżuje po całym świecie, rozwiązując różne zagadki, odkrywając spiski i walcząc z przestępcami. Jest on zawsze towarzyszony przez swojego wiernego psa, Miluśa (fr. Milou), który często pomaga mu w trudnych sytuacjach.

Inne ważne postacie w serii to kapitan Haddock, charyzmatyczny ale nieco niezdarny marynarz, profesor Lakmus, genialny wynalazca, oraz detektywi Dupond i Dupont (fr. Dupond et Dupond), którzy są niezdarni, ale dobrze zamiarzonymi.

Komiksy „Przygody Tintina” są znane i lubiane na całym świecie, zostały przetłumaczone na wiele języków i zaadaptowane na różne media, w tym filmy, seriale animowane i gry wideo.

Interessante fakta

  1. Prawdziwe nazwisko Hergé: Twórcą Tintina jest belgijski rysownik Georges Remi, który używał pseudonimu Hergé, będącego odwróceniem jego inicjałów, G.R., wymawianych w języku francuskim jako „Hergé”.
  2. Nieukończony album: Ostatni album serii, „Alfabart”, nie został ukończony przez Hergé. Artysta zmarł w 1983 roku, a album został opublikowany pośmiertnie w 1986 roku w nieukończonej formie.
  3. Miluś i jego nazwa: Pies Tintina, Miluś (fr. Milou), został nazwany na cześć pierwszej dziewczyny Hergé, Marie-Louise Van Cutsem. W języku francuskim jej imię brzmi podobnie do nazwy psa.
  4. Tintin na księżycu: Tintin był jednym z pierwszych fikcyjnych bohaterów, którzy pojechali na Księżyc. To miało miejsce w albumach „Złoty sierp” i „Wyprawa na Księżyc” – dziesięciolecia przed rzeczywistym lądowaniem na Księżycu w 1969 roku.
  5. Zmiana treści albumu: Pierwszy album serii, „Tintin w kraju Sowietów”, był bardzo krytyczny wobec Związku Radzieckiego. Z tego powodu album ten był przez wiele lat trudno dostępny i nie był republickowany aż do upadku Związku Radzieckiego.
  6. Kontrowersje wokół „Tintina w Kongu”: Album „Tintin w Kongu” został skrytykowany za rasistowskie treści i kolonialistyczne przesłanie. Hergé później wyraził żal, że album ten powstał pod wpływem stereotypów panujących w tamtym czasie.
  7. Inspiracje dla postaci kapitana Haddocka: Postać kapitana Haddocka, która pojawiła się po raz pierwszy w albumie „Kraby z miękkim skorupcem”, została zainspirowana przez jednego z przyjaciół Hergé, Norberta Walleza, który był również redaktorem gazety, w której Hergé pracował.
  8. Łamanie czwartej ściany: W albumie „Tintin i Alfabart” Hergé po raz pierwszy i jedyny złamał czwartą ścianę, ukazując samego siebie w komiksie, rozmawiając z Tintinem i kapitanem Haddockiem.
  9. Film Stevena Spielberga: W 2011 roku Steven Spielberg wyreżyserował film „Przygody Tintina: Tajemnica Jednorożca”, będący adaptacją trzech albumów: „Tajemnica 'Jednorożca'”, „Złoty sierp” i „Skarb Czerwonego Raka”.
  10. Indflydelse på popkulturen: Tintin miał ogromny wpływ na popkulturę i inspirował wielu innych artystów, w tym Peyo, twórcę Smerfów, i Stevena Moffata, scenarzystę seriali „Doctor Who” i „Sherlock”.