Kolorowanki Tintin

„Tintin” to seria komiksowa stworzona przez belgijskiego rysownika Hergé, którego prawdziwe imię i nazwisko to Georges Remi. Seria ta opowiada o młodym belgijskim reporterze o imieniu Tintin i jego psie, Snowy. Wraz z przyjaciółmi, takimi jak kapitan Haddock i profesor Calculus, Tintin podróżuje po całym świecie, rozwiązując zagadki, walcząc z przestępcami i odkrywając tajemnice. „Przygody Tintina” są jednymi z najpopularniejszych komiksów na świecie i zostały przetłumaczone na ponad 70 języków.

Tintin z lwem

kolorowanka Tintin z lwem do druku
Na obrazku widzimy zaskoczonego Tintina oraz groźnego lwa. Nawet Miluś tak się zdziwił i przestraszył, że aż odskoczył. Tintinowi ze zdziwienia też kapelusz aż...

Postacie z bajki Przygody Tintina

kolorowanka postacie z bajki przygody tintina do druku
Obrazek przedstawia bohaterów bajki Przygody Tintina. Miluś chowa się za dużym kamieniem, a Tintin stoi z tyłu zdziwiony. Na pierwszym planie widzimy jak wielbłąd...

Pies z postacią bajki Przygody Tintina

kolorowanka pies z postacią z bajki Przygody Tintina
Więź między nimi jest bardzo silna, ponieważ wielokrotnie ratowali sobie nawzajem życie w całej bajce. Od samego początku Miluś jest nieodłącznym towarzyszem Tintina i podąża za...

Tintin biegnący z psem na rękach

kolorowanka Tintin biegnący z psem na rękach
Tintin jest młodym belgijskim dziennikarzem i podróżnikiem, któremu zawsze towarzyszy i pomaga piesek Miluś. Jak widać na obrazku, Tintin właśnie przez kimś ucieka razem z...

Postać z bajki Przygody Tintina

kolorowanka postać z bajki Przygody Tintina
Tintin został przedstawiony jako młody mężczyzna z krótkimi rudymi włosami. Jego najbardziej kultowy strój składa się z białej koszuli z kołnierzykiem pod niebieskim swetrem...

Postać ze strzelbą

kolorowanka postać ze strzelbą
Obrazek przedstawia Tintina, który biegnie, a rękach trzyma strzelbę. Obok niego biegnie piesek Miluś i obaj wydają się być zdziwieni lub przestraszeni. Pewnie podczas...

KATEGORIE

kolorowanka plakat bajki Przygody Tintina

Plakat bajki Przygody Tintina

Tintin jest pokazany jako dobrze zaokrąglona, ​​ale otwarta postać, zauważając, że jego raczej neutralna osobowość, dziwna, biorąc pod uwagę...
kolorowanka Tintin z niedźwiadkami

Tintin z niedźwiedkami

Tintin jest reporterem, poszukiwaczem przygód, podróżnikiem i bohaterem popularnej serii komiksów Przygody Tintina. Jest uczciwy, przyzwoity, współczujący i miły. Jest też skromny....
kolorowanka jedna z postaci Przygody Tintina do druku

Jedna z postaci Przygody Tintina

Kapitan Archibald Haddock to emerytowany marynarz handlowy, który lubi whisky z Loch Lomond i nie znosi wody mineralnej. Jest także jednym z najbliższych przyjaciół Tintina....
kolorowanka grupka bohaterów bajki Przygody Tintina

Grupka bohaterów bajki Przygody Tintina

Serial opisuje przygody młodego reportera i podróżnika – Tintina, któremu w podróżach po świecie towarzyszy pies Miluś, kapitan Baryłka...

Informacje

Tintin jest głównym bohaterem serii komiksowej „Przygody Tintina”, stworzonej przez belgijskiego rysownika Hergé (prawdziwe nazwisko Georges Remi). Seria składa się z 24 albumów, z których pierwszy, „Tintin w kraju Sowietów”, ukazał się w 1929 roku, a ostatni, „Alfabart”, został opublikowany pośmiertnie w 1986 roku. Hergé zmarł w 1983 roku, nie kończąc tego ostatniego albumu.

Tintin to młody belgijski reporter, który podróżuje po całym świecie, rozwiązując różne zagadki, odkrywając spiski i walcząc z przestępcami. Jest on zawsze towarzyszony przez swojego wiernego psa, Miluśa (fr. Milou), który często pomaga mu w trudnych sytuacjach.

Inne ważne postacie w serii to kapitan Haddock, charyzmatyczny ale nieco niezdarny marynarz, profesor Lakmus, genialny wynalazca, oraz detektywi Dupond i Dupont (fr. Dupond et Dupond), którzy są niezdarni, ale dobrze zamiarzonymi.

Komiksy „Przygody Tintina” są znane i lubiane na całym świecie, zostały przetłumaczone na wiele języków i zaadaptowane na różne media, w tym filmy, seriale animowane i gry wideo.

Ciekawostki

  1. Prawdziwe nazwisko Hergé: Twórcą Tintina jest belgijski rysownik Georges Remi, który używał pseudonimu Hergé, będącego odwróceniem jego inicjałów, G.R., wymawianych w języku francuskim jako „Hergé”.
  2. Nieukończony album: Ostatni album serii, „Alfabart”, nie został ukończony przez Hergé. Artysta zmarł w 1983 roku, a album został opublikowany pośmiertnie w 1986 roku w nieukończonej formie.
  3. Miluś i jego nazwa: Pies Tintina, Miluś (fr. Milou), został nazwany na cześć pierwszej dziewczyny Hergé, Marie-Louise Van Cutsem. W języku francuskim jej imię brzmi podobnie do nazwy psa.
  4. Tintin na księżycu: Tintin był jednym z pierwszych fikcyjnych bohaterów, którzy pojechali na Księżyc. To miało miejsce w albumach „Złoty sierp” i „Wyprawa na Księżyc” – dziesięciolecia przed rzeczywistym lądowaniem na Księżycu w 1969 roku.
  5. Zmiana treści albumu: Pierwszy album serii, „Tintin w kraju Sowietów”, był bardzo krytyczny wobec Związku Radzieckiego. Z tego powodu album ten był przez wiele lat trudno dostępny i nie był republickowany aż do upadku Związku Radzieckiego.
  6. Kontrowersje wokół „Tintina w Kongu”: Album „Tintin w Kongu” został skrytykowany za rasistowskie treści i kolonialistyczne przesłanie. Hergé później wyraził żal, że album ten powstał pod wpływem stereotypów panujących w tamtym czasie.
  7. Inspiracje dla postaci kapitana Haddocka: Postać kapitana Haddocka, która pojawiła się po raz pierwszy w albumie „Kraby z miękkim skorupcem”, została zainspirowana przez jednego z przyjaciół Hergé, Norberta Walleza, który był również redaktorem gazety, w której Hergé pracował.
  8. Łamanie czwartej ściany: W albumie „Tintin i Alfabart” Hergé po raz pierwszy i jedyny złamał czwartą ścianę, ukazując samego siebie w komiksie, rozmawiając z Tintinem i kapitanem Haddockiem.
  9. Film Stevena Spielberga: W 2011 roku Steven Spielberg wyreżyserował film „Przygody Tintina: Tajemnica Jednorożca”, będący adaptacją trzech albumów: „Tajemnica 'Jednorożca'”, „Złoty sierp” i „Skarb Czerwonego Raka”.
  10. Wpływ na popkulturę: Tintin miał ogromny wpływ na popkulturę i inspirował wielu innych artystów, w tym Peyo, twórcę Smerfów, i Stevena Moffata, scenarzystę seriali „Doctor Who” i „Sherlock”.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }