Kolorowanki Świąteczne Zwierzęta

Świąteczne zwierzęta odgrywają istotną rolę w tworzeniu nastroju i atmosfery podczas okresu świąt Bożego Narodzenia. Są one obecne w różnych wierzeniach, opowieściach oraz dekoracjach, dodając magii i symboliki do świątecznych obchodów.

Renifer zakłada gwiazdkę na choinkę

kolorownka renifer zakłada gwiazde na choinke
Ten renifer wziął się za ubieranie swojej choinki. Widać że bombki już założył na drzewko i zostało mu wspiąć się po drabinie i założyć...

Żółw z rogami renifera

kolorowanka żółw z rogami renifera
Ten żółwik chyba pożyczył się poroży od swojego kolegi renifera i przyczepił je sobie do swojej główki. Dodatkowo założył świąteczną czapkę. Na pancerzu wiezie...

Uciekający renifer

kolorowanka uciekający renifer
Łap szybciutko tego renifera zanim ucieknie, trzeba go pomalować kredkami albo farbkami. Renifer ma przyczepione dwie bombki do poroży. Chyba się czegoś przestraszył i...

Sowa z prezentem

kolorowanka sowa z prezentem
Ta mała sówka ubrała na główkę świąteczną czapkę. Skrzydełkiem trzyma prezencik, może dla Ciebie. Pokoloruj zwierzątko nim odleci.

Słonik czyta książkę

kolorowanka słonik czyta książke do druku
Ten słonik przebrał się za Świętego Mikołaja. Ubrał wielką czapkę z pomponem na końcu. Dodatkowo założył długą brodę aby upodobnić się do Mikołaja. Wziął...

Rodzina kangurów z choinką

kolorowanka rodzina kangurów z chonikom
Kangurki także obchodzą święta. Mama kangur trzyma w łapkach małą ozdobną choinkę. Małe kangurek schowany w jej torbie także trzyma w łapkach jakąś małą...

KATEGORIE

kolorowanka renifer ownięty w lampki świąteczne do druku

Renifer owinięty w lampki świąteczne

Ten renifer to chyba Rudolf z wielkim czerwonym nosem. Na swoje poroże nałożył lampki świąteczne i gwiazdkę. Bardzo fajnie...
kolorowanka myszka w skarpecie świątecznej do druku

Myszka w skarpecie świątecznej

Widzisz tego małego bohatera z obrazka? Myszka schowała się w świątecznej skarpecie i chyba też liczy na prezenty. Jej...
kolorowanka koń w świątecznej wesji

Koń w świątecznej wersji

Jak widzimy konik też może być świątecznym zwierzątkiem. Ten konik ma czapkę z pomponem. Na szyi ma duży dzwoneczek...
kolorowanka kolorowanka bałwan z przyjaciołmi

Bałwan z przyjaciółmi

Ten radosny świąteczny obrazek przedstawia nam bałwana ubranego w szalik i czapkę. Są przy nim jego przyjaciele, jest kotek...

informacje 

Zwierzęta w szopkach: W szopkach bożonarodzeniowych, które przedstawiają scenę narodzin Jezusa, znajdują się różne zwierzęta. Tradycyjnie w szopce można spotkać osły i woły, które symbolizują pokorę i prostotę. Czasem można także zobaczyć owce, ptaki czy inne zwierzęta, które tworzą malowniczy kontekst dla tej biblijnej opowieści.

Renifery i Mikołaj: Renifery są często kojarzone z Mikołajem, który według legendy używa ich do ciągnięcia sań podczas dostarczania prezentów w Wigilię. Szczególnie popularny jest wizerunek Rudolfa Czerwononosa – renifera, który miał czerwoną nos i świetlikał, by prowadzić Mikołaja przez noc.

Dzikie zwierzęta: W wielu regionach ludzie utożsamiają pewne dzikie zwierzęta z okresem świątecznym. Na przykład w niektórych krajach jelenie są symbolem świąt, a ich obecność podczas Bożego Narodzenia jest uważana za szczęśliwą.

Zwyczaje związane ze zwierzętami: W niektórych krajach istnieją tradycje związane ze zwierzętami podczas świąt. Na przykład w Hiszpanii popularne są „el Día de los Santos Inocentes” (Dzień Świętych Niewinnych), w którym ludzie robią sobie psikusy i żarty, często związane ze zwierzętami.

Dekoracje i ozdoby: Świąteczne zwierzęta pojawiają się także jako elementy ozdobne podczas okresu Bożego Narodzenia. Ozdoby w kształcie reniferów, ptaków, zwierząt leśnych czy owiec często są używane do dekorowania choinek, stołów i innych miejsc.

Zwierzęta jako symbolika: W tradycji chrześcijańskiej zwierzęta czasem są widziane jako symbolika związana z narodzinami Jezusa. Na przykład osioł i wół w szopce mają głębokie znaczenie pokory, a owce symbolizują wiernych, którzy są częścią Jego stada.

Opowieści i bajki: Wielu ludziom w okresie świąt towarzyszą opowieści i bajki, w których zwierzęta odgrywają ważną rolę. Te historie dodają magiczności i fantazji do atmosfery świątecznej.

ciekawostki 

  1. Renifery Mikołaja: Legendę o reniferach, które ciągną sanie Mikołaja, popularizował wiersz „The Night Before Christmas” (Noc Przed Świętami) autorstwa Clementa Clarke’a Moore’a. Jednak to twórczość firm reklamowych i mediów sprawiła, że obraz reniferów jako pomocników Mikołaja stał się powszechnie rozpoznawalny.
  2. Rudolf Czerwononosy: Rudolf Czerwononosy to wykreowany w 1939 roku renifer, którego czerwony nos świecił, by oświetlić drogę Mikołaja w mroku. Postać ta powstała w kampanii reklamowej dla sieci handlowej Montgomery Ward i szybko zdobyła popularność.
  3. Święte renifery w Laponii: W fińskiej Lapońskiej Wiosce Świętego Mikołaja można spotkać prawdziwe renifery i nawet przejażdżkę sań prowadzonych przez renifery. To atrakcja dla turystów i dzieci.
  4. Dzień Świętych Niewinnych w Hiszpanii: W Hiszpanii „el Día de los Santos Inocentes” (Dzień Świętych Niewinnych) jest dniem przypominającym Prima Aprilis. W tym dniu popularne są żarty i dowcipy, czasem związane z wywoływaniem fałszywego alarmu o ucieczce zwierząt ze zoo czy innych komicznych sytuacji.
  5. Zwierzęta w szopkach: W tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych, zwierzęta mają nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także symboliczną. Osioł i wół w szopce symbolizują pokorę i oddanie.
  6. Świąteczne ornamenty w kształcie zwierząt: Ozdoby choinkowe w kształcie zwierząt, takie jak renifery, ptaki czy zwierzęta leśne, są popularne jako elementy dekoracyjne i często mają delikatny i uroczy wygląd.
  7. Symbolika owiec: Owce często występują w opowieściach biblijnych i są używane jako metafora w religijnych kontekstach. W świątecznych opowieściach mogą symbolizować wiernych, którzy są częścią Jezusowego stada.
  8. Wieloryby w Nowej Zelandii: W Nowej Zelandii, gdzie Boże Narodzenie przypada w okresie lata, ludzie często celebrują święta na plażach. Popularne są tam plażowe pikniki i korzystanie z morza. Wieloryby w tym kontekście mogą stać się nietypowym elementem dekoracyjnym.
  9. Zwierzęce postacie w filmach świątecznych: W wielu filmach i bajkach świątecznych zwierzęta odgrywają ważne role, często dostarczając komizmu i emocji. Przykłady to pies Max w filmie „Jak Grinch ukradł święta”, pingwiny w filmie „Madagaskar” czy zajączek w filmie „Opowieść wigilijna” z Muppetami.
  10. Tradycje ludowe: W różnych krajach istnieją lokalne zwyczaje i wierzenia związane ze zwierzętami podczas okresu świątecznego. Są one dowodem na różnorodność kulturową i interpretacje symboliki zwierząt.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }