Kolorowanki Conan

„Conan” to postać fikcyjna stworzona przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda. Conan Barbarzyńca jest jednym z najsłynniejszych bohaterów literatury pulp fiction i fantasy.

 

Postać pokazuje palcem

kolorowanka chłopiec anime koreańskie do druku
Conan ma ciemnobrązowe włosy, które w większości zwisają w dół tuż nad jego niebieskimi oczami, ale jest też kilka kosmyków, które wystają z przodu...

Trzy postacie kąpiące się w wodzie

kolorowanka trzy postacie kąpiące sie w wodzie
Na obrazku widzimy Conana oraz Ran i jej przyjaciółkę, którzy wybrali się na basen, aby się kąpać. Ran nie ma świadomości, że w ciele...

Bohater bajki na deskorolce

kolorowanka bohater bajki na deskorolce
Conan może może woli bawić się i korzystać z życia jako dziecko, w którego ciele teraz się znajduje. Może na przykład jeździć długo i...

Postać podbija piłkę piętą

kolorowanka postać podbija piłke piętą
Conan w ciele dziecka stara się zachowywać i robić to co inne dzieci, na przykład może grać do woli w piłkę. Conan stara się...

Dwie zamyślone postacie

kolorowanka dwie zamysłone postacie
Postacie na obrazku to tak naprawdę Shinichi jako Conan w postaci dziecka. Jako Conan, Shinichi stara się zachowywać jak dziecko, ale mimo swojego pomniejszenia jego...

Kobieta zapina koszulę chłopcu

kolorowanka kobieta zapina koszule chłopcu
Shinichi jako dziecko, stara się nie zgadzać swojej tożsamości nawet Ran, z którą jest bardzo blisko i wyznaje mu swoje uczucia, myśląc, że Conan...

KATEGORIE

informacje 

 1. Pochodzenie: Conan jest barbarzyńcą pochodzącym z fikcyjnego świata Hyboryi. Urodził się w Cimmerii, surowym i dzikim regionie.
 2. Charakterystyka: Conan jest znany z ogromnej siły fizycznej, umiejętności walki, zwinności i sprytu. To wojownik o mocnej budowie ciała, ciemnych włosach i szkarłatnych oczach.
 3. Seria Opowiadań: Postać Conana zadebiutowała w opowiadaniu „The Phoenix on the Sword”, które ukazało się w 1932 roku w magazynie „Weird Tales”. Howard napisał 21 opowiadań o przygodach Conana.
 4. Świat Hyboryi: Hyborya to świat pełen krain, miast i zagrożeń. Conan przemierza tę krainę, angażując się w różnorodne przygody, walcząc z potworami, złoczyńcami i innymi zagrożeniami.
 5. Podstawowe Wartości: Conan jest barbarzyńcą, ale posiada pewne zasady honoru i uczciwości. Choć jest wojownikiem, często działa według własnego kodeksu moralnego.
 6. Adaptacje: Postać Conana zdobyła popularność również dzięki adaptacjom komiksowym, filmowym i grom komputerowym. Jednym z najsłynniejszych filmów jest „Conan Barbarzyńca” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.
 7. Dziedzictwo Literackie: Po śmierci Howarda w 1936 roku, inni pisarze kontynuowali pisanie opowiadań o Conanie, rozwijając świat Hyboryi. Powstało wiele książek, komiksów i innych dzieł osadzonych w tym uniwersum.
 8. Wpływ na Fantastykę: Postać Conana miała ogromny wpływ na gatunek fantasy i literaturę pulpową. Jego przygody i charakterystyczny styl wpłynęły na twórców fantasy na całym świecie.
 9. Liczne Adaptacje Kulturalne: Oprócz literatury i filmów, postać Conana była adaptowana w różnych formach kulturowych, takich jak gry planszowe, gry wideo i inne media.

ciekawostki

 1. Pierwsze Opowiadanie: Debiut Conana odbył się w opowiadaniu „The Phoenix on the Sword”. Było to pierwsze opublikowane opowiadanie o Conanie i ukazało się w magazynie „Weird Tales” w 1932 roku.
 2. Inspiracje Historyczne: Choć świat Hyboryi, w którym żyje Conan, jest fikcyjny, Robert E. Howard czerpał inspiracje z różnych epok historycznych i kultur. Cimmeria, miejsce urodzenia Conana, było inspirowane Celtami, a inne krainy Hyboryi miały odniesienia do starożytnego Rzymu, Grecji i innych kultur.
 3. Popularność w Komiksach: Postać Conana zdobyła ogromną popularność w świecie komiksów. Komiks „Conan the Barbarian”, wydawany przez Marvel Comics w latach 70., był jednym z najważniejszych tytułów tego wydawnictwa. Przygody Conana w komiksach przyciągnęły nowych fanów.
 4. Kontynuacja Przez Innych Autorów: Po śmierci Howarda w 1936 roku, inni pisarze kontynuowali serię opowiadań o Conanie. Choć ich styl mógł różnić się od oryginalnych prac Howarda, kontynuacje te wpłynęły na dalszy rozwój postaci.
 5. Saga Filmowa: W 1982 roku premierę miał film „Conan Barbarzyńca” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli Conana. Film zdobył status kultowego dzieła fantasy i przyczynił się do wzrostu popularności postaci.
 6. Mistrz Miecza: Conan jest nie tylko znany z siły fizycznej, ale także ze swoich umiejętności walki. Jest wykwalifikowanym wojownikiem i mistrzem miecza, zdolnym do pokonywania przeciwników.
 7. Gry Wideo: Postać Conana pojawiła się w wielu grach wideo, począwszy od lat 80. aż do współczesności. W grach te można odgrywać przygody Conana, walczyć z potworami i eksplorować świat Hyboryi.
 8. Jest Ikoniczny: Wizerunek Conana, silnego barbarzyńcy z mieczem, stał się ikoną kultury popkultury. Jego postać została wprowadzona do kanonu postaci fantasy, obok takich jak Aragorn czy Legolas.
 9. Różnorodność Przygód: W opowiadaniach o Conanie można spotkać wiele różnorodnych przygód – od walki z demonami i potworami, po eksplorację ruin i zdobywanie skarbów.
 10. Literackie Dziedzictwo: Choć istnieje wiele różnych interpretacji Conana, to postać stworzona przez Roberta E. Howarda pozostaje jednym z najsilniejszych i najbardziej wpływowych symboli gatunku fantasy.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }