Kolorowanki Laboratorium Dextera

„Laboratorium Dextera” (ang. „Dexter’s Laboratory”) to popularny amerykański serial animowany stworzony przez Genndy’ego Tartakovsky’ego. Emitowany był na kanale Cartoon Network i zdobył dużą popularność wśród dzieci i młodzieży.

Dexter i Mandark

Kolorowanka Dexter i Mandark do druku
Ci dwaj bohaterowie to odwieczni wrogowie! Mandark mieszka w niedalekim sąsiedztwie Dextera. Pochodzi z hippisowskiej rodziny, a rodzice nazywają go Zuzią. Wróg Dextera po...

Laboratorium Dextera

Kolorowanka Laboratorium Dextera do druku
Czyż może być coś lepszego niż wygodny fotel we własnym laboratorium? Dla Dextera z pewnością nie! To mały naukowiec, który chodzi do czwartej klasy...

Naukowiec Dexter

Kolorowanka Naukowiec Dexter do druku
Nad czym tak może rozmyślać Dexter? Hmm… To mały geniusz, więc pewnie rozmyśla nad swoim nowym odkryciem, albo nad tym jak uniemożliwić Dee Dee...

Dexter z bajki dla dzieci

Kolorowanka Dexter z bajki dla dzieci do druku
Uczeń prawdopodobnie czwartej klasy szkoły podstawowej. Bardzo opanowany, spokojny i przewidywalny. Ubrany w biały fartuch, czarne lakierki, fioletowe rękawiczki. Na jego nosie zawsze są...

Robot Dexter

Kolorowanka Robot Dexter do druku
Ciekawe co tym razem wynalazł mały geniusz Dexter? To główny bohater oraz właściciel laboratorium. Zwykle nosi biały fartuch, ale nie tym razem!  Wygląda jakby...

Sneaky Dee Dee

Kolorowanka Sneaky Dee Dee do druku
Dwunastoletnia, starsza siostra Dextera Dee Dee bardzo lubi przeszkadzać mu w odkryciach naukowych. Ma blond włosy związane w dwa kucyki. Zawsze nosi różową sukienkę...

KATEGORIE

Kolorowanka Magiczny zegarek Dextera do druku

Magiczny zegarek Dextera

Widzieliście kiedyś zadowolonego Dextera? No to teraz macie okazję! Ten mały geniusz pewnie odlicza tylko czas do odkrycia jakiejś...
Kolorowanka Dziewczyna Dee Dee do druku

Dziewczyna Dee Dee

Dee Dee jako starsza siostra Dextera bardzo lubi mu dokuczać, a szczególnie podczas jego pracy w laboratorium. To rodzeństwo...
Kolorowanka Dexter’s Laboratory do druku

Dexter’s Laboratory

"A do czego służy ten przycisk?!" - Dee Dee zawsze zadaje to pytanie Dexterowi przed naciśnięciem jakiegoś guzika w...
Kolorowanka Dexter i jego wynalazki do druku

Dexter i jego wynalazki

Dexter jest głównym bohater bajki o jego laboratorium. Jest jednocześnie twórcą i właścicielem laboratorium. To zdecydowanie mały geniusz! Zawsze...
Kolorowanka Dexter i probówka do druku

Dexter i probówka

O proszę! Z pomieszania różnych substancji z probówki wyskoczyła Dee Dee. Chyba nie takiego efektu spodziewał się mały geniusz...
Kolorowanka Dee Dee i Dexter z bajki do druku

Dee Dee i Dexter z bajki

Przed wami Dexter oraz Dee Dee– główni bohater bajki Laboratorium Dextera. Dexter to twórca i właściciel laboratorium. Jest małym...

informacje 

  1. Premiera: „Laboratorium Dextera” miało swoją premierę 28 kwietnia 1996 roku na kanale Cartoon Network. Serial został stworzony przez Genndy’ego Tartakovsky’ego, który jest także znany ze swojej pracy nad innymi animacjami, takimi jak „Samuraj Jack” i „Star Wars: Clone Wars”.
  2. Fabuła: Serial skupia się na młodym geniuszu naukowym imieniem Dexter, który ma tajne laboratorium w swoim pokoju. W laboratorium tworzy różnego rodzaju wynalazki i eksperymenty, ale stara się też zachować je w tajemnicy przed swoją rodziną, w tym swoją irytującą siostrą Dee Dee.
  3. Postacie: Głównym bohaterem jest Dexter, który jest niezwykle inteligentny i wynalazczy, ale też trochę socjopatyczny i zafascynowany nauką. Jego siostra Dee Dee to skrajnie przeciwna postać, która niespodziewanie wkracza do laboratorium i wprowadza chaos. W serialu pojawiają się także inne postaci, takie jak rodzice Dextera i inny naukowiec o imieniu Mandark.
  4. Humor i styl: „Laboratorium Dextera” charakteryzuje się specyficznym stylem animacji oraz humoru. Serial często łączy naukę z absurdem i kreuje sytuacje komediowe związane z wynalazkami i eksperymentami Dextera.
  5. Krótkie odcinki: Odcinki „Laboratorium Dextera” są stosunkowo krótkie i mają zwykle około 7-8 minut długości. To pozwala na dynamiczny rozwój akcji i szybkie tempo komediowe.
  6. Nagrody: Serial zdobył wiele nagród, w tym trzy nagrody Emmy w kategorii „Najlepszy program animowany krótkometrażowy”.
  7. Kultowa postać: Dexter stał się kultową postacią, a jego charakterystyczny głos zapewniał Christine Cavanaugh. Dee Dee była wcielana przez Allison Moore, a Mandarka przez Eddiego Deezna.
  8. Spin-off: Po sukcesie „Laboratorium Dextera” powstał również spin-off o tytule „Dial M for Monkey”, który skupiał się na przygodach superbohatera o imieniu Monkey.
  9. Wpływ na popkulturę: „Laboratorium Dextera” wpłynęło na kulturę popularną i stało się ikoną dla wielu osób, które dorastały w latach 90. i wczesnych 2000. Wiele cytowanych i kultowych momentów pochodzi właśnie z tego serialu.
  10. Zakończenie: „Laboratorium Dextera” zostało zakończone po czterech sezonach i łącznie 78 odcinkach, choć serial pozostawił trwały ślad w historii animacji.

ciekawostki

  1. Początkowa nazwa: Pierwotnie seria miała nosić tytuł „Dexter’s Lab”, ale później zmieniono go na „Dexter’s Laboratory” dla nadania większego akademickiego tonu.
  2. Postać Mandarka: Imię Mandarka, rywala Dextera, jest anagramem słowa „dark man” (mroczny człowiek).
  3. Czerwona Przyciskowa Księga: W odcinku „Star Check Unconventional”, kiedy Dzień Ziemi zostaje uznany za nieudany, do „Czerwonej Przyciskowej Księgi” zostaje wpisany jako „nie udany”.
  4. Cytat z kreskówki „Peanuts”: W odcinku „Sun, Surf, and Science” Dexter używa wulgarnego języka. Dee Dee pyta, skąd to wie, a Dexter odpowiada: „Bo Charlie Brown mnie nauczył.”
  5. Spin-off o Mandarku: W odcinku pt. „Last But Not Beast”, zrobiono parodię zakończenia anime, gdzie Mandark wraca do swojego dawnego życia, a Dexter jest zdziwiony, że go tam nie ma. W rzeczywistości Mandark miał być bohaterem spin-offu zatytułowanego „Mandark’s Lab”, ale pomysł został zarzucony.
  6. Nawiązania do popkultury: W odcinku „Last But Not Beast” można zauważyć nawiązanie do „Godzilli” oraz postaci Godzilla pojawił się w odcinku pt. „Quiet Riot”. Ponadto, w odcinku „Stuffed Animal House” Dexter nosi koszulkę z motywem „Star Wars”.
  7. Czołówka z Genndym Tartakovsky: W odcinku pt. „Last But Not Beast”, krótka scenka w czołówce przedstawia autora, Genndy’ego Tartakovsky’ego, który kręci film. Jest to nawiązanie do tego, że Tartakovsky brał udział w tworzeniu odcinka.
  8. Referencje do innych produkcji: W odcinku „Poppa Wheely / A Mom Cartoon / Copping an Aptitude” pojawiają się cameo postaci z serialu „Powerpuff Girls”.
  9. Oryginalna ręka Dextera: W odcinku pt. „Old Man Dexter” ujawnione jest, że Dexter urodził się z ogromnym wypustkiem na czole, który miał wygląd identyczny jak jego ogromna ręka.
  10. Inspiracja w dziele sztuki: Koncepcja serialu „Laboratorium Dextera” została zainspirowana obrazem Rene Magritte’a zatytułowanym „Człowiek w cylindrze”, co widać w charakterystycznym wyglądzie Dextera i jego laboratorium.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }