Kolorowanki Toopy i Binoo

„Toopy i Binoo” to kanadyjski serial animowany dla dzieci, który został stworzony przez Anne-Marie Perrotta i Tean Schultz. Serial skupia się na przygodach Toopy, gadatliwego szczura, i Binoo, milczącego kota pluszowego, którzy wyruszają na różne przygody w swoim fantastycznym świecie.

Serial jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i koncentruje się na promowaniu wyobraźni, kreatywności i przyjaźni. Jest bardzo popularny wśród dzieci i doceniany przez rodziców za pozytywne przesłania i edukacyjny charakter.

Zespół muzyczny z Tupi i Binu

Kolorowanka Zespół muzyczny z Tupi i Binu do druku
Na obrazku widzimy dwóch wspaniałych muzyków, którzy świetnie się bawią grając na swoich ulubionych instrumentach. Mysz wesoło i energicznie uderza w bębny i talerze...

Zjeżdżalnia i dzieci

Kolorowanka Zjeźdżalnia i dzieci do druku
Najlepszym miejscem na świetną zabawę dla dzieci są place zabaw. Mnóstwo huśtawek, dzięki którym można nogą dotknąć nieba, zjeżdżalnia, z której można zjechać z...

Zabawy z Toopy i Binoo

Kolorowanka Zabawy z Toopy i Binoo do druku
Lubicie się bawić w przebieranie? Toopy i Binoo uwielbiają tą zabawę i robią to naprawdę bardzo często. Dziś postanowili założyć dość śmieszne przebrania. Jeden...

Wyścigi samochodów

Kolorowanka Wyścigi samochodowe Tupi i Binu do druku
Dzisiejszy dzień jest dla Toopi’ego i Binoo bardzo ważny i pełen emocji. Biorą oni udział w wyścigu samochodowym na , który czekali bardzo długo...

Toopy i Binoo dla dzieci

Kolorowanka Toopy i Binoo dla dzieci do druku
Latanie balonem to musi być super zabawa i niezapomniane przeżycie. Patrząc na miny naszych bohaterów możemy się o tym doskonale przekonać. Wyobraź sobie, że...

Postacie z bajki Tupi i Binu

Kolorowanka Postacie z bajki Tupi i Binu do druku
Toopy i Binoo uwielbiają podwieczorki, a do nich zaparzoną świeżą herbatkę. Na dzisiejszy podwieczorek zaprosili wesołego stworka. Popatrzcie tylko jak pięknie mają przyszykowany stół...

KATEGORIE

Tupi i Binu dla dzieci

Na obrazku widzimy Toopi’ego i Binoo ubranych w rycerskie zbroje. Towarzyszy im wielki smok! Na szczęście wygląda na przyjacielską...
Kolorowanka Muzyczni Toopy and Binoo do druku

Muzyczni Toopy i Binoo

Każdy uwielbia muzykę i chyba każdy lubi grać na jakimś instrumencie. Jak widzicie na załączonym obrazku Toopy gra na...
Kolorowanka Magiczny pociąg z bajki dla dzieci do druku

Magiczny pociąg z bajki

Spójrzcie tylko na ten rysunek i na tą wielką lokomotywę! To jest lokomotywa, która wiezie swoich pasażerów do krainy...
Kolorowanka Magiczne sztuczki magika do druku

Magiczne sztuczki magika

Abrakadabra i hokus pokus! Przed Wami para fantastycznych magików Toopy i Binoo. Popatrzcie! Za pomocą swojej magicznej różdżki magik...
Kolorowanka Magiczne łóżko z bajki do druku

Magiczne łóżko z bajki

Toopy i Binoo szykują się do spania. Ubrani są już w swoje piżamki i śpiewają piosenki do snu. Ale...
Kolorowanka Lot samolotem z bajki do druku

Lot samolotem z bajki

Na obrazku widzimy Toopye'go i Binoo, którzy lecą samolotem. Jak widzimy po ich minach bawią się świetnie. Czegoś jednak...
Kolorowanka Lokomotywa z Toopy i Binoo do druku

Lokomotywa z Toopy i Binoo

Świąteczną lokomotywą jedzie Toopy i Binoo. Przed nimi piękna zielona choinka i słodkie laski zwisające , a gdy pojadą...

Informacje

 1. Twórcy: Serial został stworzony przez Anne-Marie Perrotta i Tean Schultz.
 2. Główne Postacie:

  • Toopy: To gadatliwy, energiczny i pomysłowy mysz. Jest główną postacią serialu i zawsze pełen entuzjazmu do podejmowania nowych wyzwań.
  • Binoo: To miękki pluszowy kotek, który jest najlepszym przyjacielem Toopy’ego. Mimo że nie mówi, wyraża swoje emocje i myśli poprzez mimikę i gesty.
 3. Fabuła: Serial opowiada o różnych fantastycznych przygodach Toopy i Binoo, które zazwyczaj zaczynają się w ich domu i przenoszą się do wyimaginowanych światów, które są pełne kolorów i interesujących postaci.
 4. Edukacyjne Elementy: Serial koncentruje się na promowaniu wyobraźni, kreatywności, zrozumienia emocji, rozwiązywania problemów i wartości przyjaźni.
 5. Popularność: „Toopy i Binoo” zdobyli popularność zarówno w Kanadzie, jak i na całym świecie. Serial jest dostępny w wielu krajach i przetłumaczony na różne języki.
 6. Produkcja: Serial jest produkowany przez Echo Media, a dystrybucją zajmuje się Distribution360.
 7. Media: Oprócz serialu telewizyjnego, „Toopy i Binoo” są również dostępne w formie książek, gier online, aplikacji mobilnych i różnych produktów związanych z postaciami.
 8. Sequele: Serial ma kilka sekweli i spin-offów, w tym „Toopy i Binoo Vroom Vroom Zoom”, który wprowadza nowe postaci i elementy interaktywne.
 9. Odbiór: Serial jest dobrze oceniany przez rodziców i nauczycieli ze względu na edukacyjny charakter i pozytywne przesłania. Ponadto, dzieci uwielbiają postacie i kreatywność fabuły.
 10. Lata Emisji: Serial miał swoją premierę w 2005 roku i jest nadawany do tej pory, co świadczy o jego trwałości i ciągłej popularności.

 

Ciekawostki

 1. Bez Dialogu Binoo: Jedną z najbardziej charakterystycznych cech serialu jest to, że Binoo, jeden z głównych bohaterów, w ogóle nie mówi. Komunikuje się wyłącznie za pomocą mimiki, gestów i innych niwerbalnych środków wyrazu.
 2. Inspiracja Literacka: Postacie Toopy i Binoo zostały zainspirowane serią książek dla dzieci, co dodaje im dodatkowej głębi i kontekstu.
 3. Popularność na YouTube: Oprócz emisji telewizyjnej, „Toopy i Binoo” mają także bardzo popularny kanał na YouTube, gdzie można znaleźć pełne odcinki, klipy i inne treści związane z serialem.
 4. Produkty Pochodne: Oprócz serialu i książek, „Toopy i Binoo” rozszerzyli swoją markę na różnego rodzaju produkty, w tym zabawki, ubrania i akcesoria.
 5. Edukacyjny Aspekt: Serial jest często używany jako narzędzie edukacyjne, dzięki któremu dzieci uczą się o wyobraźni, rozwiązywaniu problemów i emocjach.
 6. Wielojęzyczność: „Toopy i Binoo” jest tłumaczony na wiele języków i emitowany w różnych krajach, co świadczy o jego uniwersalnym przesłaniu i globalnej popularności.
 7. Interaktywne Elementy: W niektórych spin-offach, takich jak „Toopy i Binoo Vroom Vroom Zoom”, wprowadzono interaktywne elementy, które pozwalają dzieciom brać bardziej aktywny udział w przygodach bohaterów.
 8. Różnorodność Postaci: Oprócz Toopy i Binoo, serial przedstawia wiele innych postaci, które są różne pod względem gatunku, cech charakteru i wyglądu, co promuje różnorodność i akceptację.
 9. Pierwotny Formularz: Serial początkowo miał formułę krótkometrażową, ale ze względu na popularność i zapotrzebowanie, producenci zdecydowali się na dłuższe odcinki.
 10. Pozytywny Odbiór od Rodziców: Rodzice chwalą „Toopy i Binoo” za to, że nie ma w nim treści nieodpowiednich dla dzieci i że koncentruje się na pozytywnych, edukacyjnych przesłaniach.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }