Koliber i Kanarki

Kanarek i Koliber to dwa najpopularniejsze ptaki, który większość osób trzyma w swoich domach. Oczywiście są one w specjalnie przygotowanych klatkach, które spełniają ich warunki. W tym dziale znajdziemy wiele ciekawych obrazków właśnie z tymi dwoma bohaterami. Dodatkowo po prawej stronie przygotowaliśmy specjalnie dla Was menu w których znajdziecie inne gatunki popularnych ptaków.

Domowe ptaszki w klatce

domowe ptaszki w klatce kolorowanka online
Ptaki, które na obrazku są zamknięte w klatce to oczywiście domowe kanarki, które większość z Was posiada w swoich domach. Twoim dzisiejszym zadaniem będzie...

Kanarek na gałęzi

kanarek na gałęzi kolorowanka do drukowania
Kanarki biorą udział w specjalnych mistrzostwach organizowanych przez stowarzyszenia zawodowe obserwatorów ptaków. Śpiew każdej rasy jest oceniany przez wyspecjalizowanych sędziów, którzy kierują się specjalnie...

Koliber zentangle

koliber zentangle kolorowanka do drukowania
Widzimy na obrazku, kolibra, którego trzeba bardzo pięknie pokolorować. Zentangle to forma sztuki, rysunki składające się z prostych kształtów, wypełnionych powtarzalnym wzorem. Jest to...

Ptak kanarek rysunek

ptak kanarek rysunek kolorowanka do drukowania
Czy wiesz jaki ptak jest ukazany na tym rysunku? To bardzo mały ptaszek, który osiąga długość ciała średnio od 12,5 cm do 13,5 cm...

Koliber i kwiatek

koliber i kwiatek kolorowanka do drukowania
Pokoloruj widocznego ptaka który podczas lotu pobiera właśnie nektar z kwiatka. Kolibry żyją w obu Amerykach, Są zarówno kolibry osiadłe, jak i wędrowne. Te...

Ptaki koliber

ptaki koliber kolorowanka do drukowania
Masz do pokolorowania, dwa ptaki-kolibry, które czerpią właśnie nektar z pięknego kwiata, Czy wiesz, że te ptaki są bardzo interesujące i to z wielu...

KATEGORIE

Koliber wśród drzew

koliber wśród drzew kolorowanka do drukowania
Popatrz tylko jak dużo elementów masz do pokolorowania. Widzimy ptaka-kolibra, który przebywa aktualnie wśród roślinności. Możemy zauważyć: kwitnące kwiaty, listki oraz jakieś krzewy. Spraw,...

Kanarek dla dzieci

kanarek dla dzieci kolorowanka do drukowania
Kanarek domowy, potocznie nazywany kanarkiem, jest udomowioną odmianą dzikiego kanarka, małego ptaka z rodziny. Pierwsze domowe kanarki zostały przywiezione do Europy przez hiszpańskich żeglarzy,...

Zabawy z kolibrem

Czek na Ciebie fajna zabawa która oczywiście jak wszystkie na naszej stronie będzie polegała na wydrukowaniu obrazka ze strony, a następnie pokolorowania go w...

Kolibry pobierają nektar

To co one potrafią jest fenomenalne. Podlatują pod kwiatek i zastygają w powietrzu machając bardzo szybko swoimi skrzydełkami. Wkładają dziób do kielicha kwiatka, mają...

Najmniejszy ptak na świecie

W Polsce tego małego ptaszka nie możemy zaobserwować w naturalnych warunkach. Jednak na pewno widzieliście go nie raz w jakiejś bajce czy też filmie...

Informacje

 1. Pochodzenie: Kanarki (Serinus canaria) to małe ptaki z rodziny łuszczakowatych (Fringillidae), które wywodzą się z Azorów, Madery i Wysp Kanaryjskich.
 2. Rasy i odmiany: Dzięki hodowlom człowieka, kanarki występują w wielu różnych rasach i odmianach, które różnią się kształtem, wielkością oraz kolorami piór.
 3. Rozmiar: Kanarki są stosunkowo niewielkimi ptakami, osiągającymi zazwyczaj długość ciała od 10 do 15 cm, w zależności od rasy.
 4. Piękne pióra: Jedną z cech charakterystycznych kanarek jest piękne i zróżnicowane upierzenie. Hodowcy wyselekcjonowali wiele kolorów i wzorów, co sprawia, że kanarki są popularnymi ptakami hodowlanymi.
 5. Śpiew: Samce kanarek są znane z pięknego śpiewu, który jest często bardziej rozbudowany niż śpiew większości innych ptaków śpiewających. Właśnie z tego powodu wiele kanarek jest hodowanych ze względu na ich zdolność wokalne.
 6. Hodowla: Kanarki są stosunkowo łatwe w hodowli, dlatego są często wybierane jako pierwsze ptaki dla początkujących miłośników ptaków.
 7. Cechy płciowe: Samce kanarek są zwykle bardziej wokalne i kolorowe niż samice. Samice mają zazwyczaj bardziej stonowane ubarwienie.
 8. Długość życia: W odpowiednich warunkach opieki kanarki mogą żyć od 7 do 10 lat, a niekiedy nawet dłużej.
 9. Status hodowlany: Wielu hodowców i miłośników ptaków dokłada starań, aby uzyskać nowe kombinacje kolorów i cech w hodowli kanarek, co prowadzi do powstawania różnorodnych ras i odmian.
 10. Zastosowanie: Oprócz bycia popularnymi ptakami hodowlanymi, kanarki były także wykorzystywane w przemyśle górniczym jako wskaźniki obecności gazów trujących w kopalniach. W przeszłości ich zachowanie w obecności toksycznych gazów mogło ostrzec górników o zagrożeniu.

Ciekawostki

 1. Różnorodność barw: Dzięki długotrwałej hodowli człowieka, kanarki występują w wielu kolorach i wzorach piór, od intensywnych czerwieni i pomarańczy po delikatne pastele.
 2. Śpiewaczki i tancerki: Kanarki są znane z pięknego śpiewu, ale niektóre samce potrafią także wykonywać taneczne ruchy w rytm śpiewu, unosząc i kręcąc głową.
 3. Podobieństwo do dzikich przodków: Mimo wieloletnich hodowli i modyfikacji genetycznych, kanarki wciąż mają pewne podobieństwa do swoich dzikich przodków, zwłaszcza w kształcie ciała i budowie.
 4. Zastosowanie w badaniach naukowych: Kanarki były wykorzystywane w badaniach nad dźwiękiem i komunikacją ptaków, ponieważ ich umiejętność naśladowania dźwięków ułatwiała prowadzenie eksperymentów.
 5. Oszukańczy śpiew: W przyrodzie samce kanarków śpiewają, aby przyciągnąć samice i oznaczyć swoje terytorium. Niektóre samce w hodowlach, zwłaszcza jeśli są trzymane pojedynczo, mogą wydawać dźwięki imitujące śpiew samicy.
 6. Zróżnicowane zachowanie: Każda kanarka ma swoją indywidualną osobowość. Niektóre są bardziej towarzyskie i skore do interakcji z ludźmi, podczas gdy inne mogą być bardziej nieśmiałe.
 7. Pasożyty: Kanarki, tak jak wiele innych ptaków, mogą być narażone na infekcje pasożytnicze, takie jak roztocza i pchły.
 8. Smaczne przysmaki: Kanarki mogą cieszyć się z różnorodnych przysmaków w diecie, takich jak świeże owoce, warzywa i ziarna. Jednak trzeba uważać, aby nie przekarmiać ich nadmiarem słodyczy.
 9. Wpływ światła na śpiew: Długość dnia i ilość światła mogą wpływać na aktywność śpiewu kanarek. W sezonie godowym zwiększenie długości dnia może zachęcić samce do intensywniejszego śpiewu.
 10. Dziękczynny ptak: Dawniej istniał zwyczaj, szczególnie w Anglii, że kanarki były darowane jako wyraz wdzięczności lub podziękowania. Ten zwyczaj ewoluował w popularny określony kolor kanarków zwany „Kanary Yellow” (żółty kanarkowy).