Kolorowanki Spidey i super kumple

„Spidey i Super Kumple” to amerykański serial animowany z lat 80., który skupia się na przygodach Spider-Mana oraz jego superbohaterskich przyjaciół, Ice-Mana i Firestar.

Kolorowanka online Postać Superman dla chłopców

Postać Superman dla chłopców

Jeśli oglądałeś kiedyś serial animowany Liga Sprawiedliwości, to na pewno wiesz, jaki superbohater znajduje się na tym obrazku. Jeśli...
KOlorowanka online Spidey and amazing friends

Spidey and amazing friends

Zobacz na nową kolorowankę! Obrazek przedstawia Spider-Mana! Superbohatera znanego głównie z komiksów Marvela! Spider Man ubrany jest tutaj w strój...
Kolorowanka online Spidey i super kumple

Spidey i super kumple

Zobacz! To Spider-Man! Superbohater, który strzela pajęczyną. W obliczu niebezpieczeństwa ujawniają się jego moce. Jest niezwykle odważny i niezłomny.Jego strój...
Kolorowanka online Marvel Spidey and his amazing friends

Marvel Spidey and his amazing friends

Spójrz na Spider-Man’a i jego najlepszych przyjaciół. Razem tworzą nie tylko zgraną paczkę, ale także ratują miasto przed złem i...
Kolorowanka online Mały Spiderman

Mały Spiderman

Obrazek przedstawia Spider- Man’a. Superbohatera, człowieka pająka który posiada nadzwyczajne moce. Spider Man jest niezłomny i odważny. Strzela pajęczyną i...

Booba jako superman

Nasz stworek gdy tylko trzeba komuś pomóc to pierwszy leci do pomocy. W tym celu ubiera się w swój...

KATEGORIE

Bajka Spidey and His Amazing Friends

Mieliśmy już przygody ze starszym jego kolegę czyli Spiderman teraz jest młodszy odpowiednik który nazwya się Spidey. Ma on...

Among Us Spiderman

Do pokolorowania kolejna z postaci z tej wieloosobowej gry. Jeżeli nigdy nie miałeś okazji sporóbować to gorąco każdemu z...
venon potwór z bajki spiderman kolorowanka do drukowania

Venom potwór z bajki Spiderman

Widzisz na obrazku, który trzeba pokolorować postać z filmu Spiderman jest to Venom. Jest on największym przeciwnikiem tytułowej postaci....
spiderman rysowanka dla dzieci kolorowanka do drukowania

Spiderman rysowanka dla dzieci

Masz przed sobą rysunek, na którym widzimy postać z filmu animowanego Spidermena. Na pewno chodź raz oglądałeś ten film....
spiderman walka z potworami kolorowanka do drukowania

Spidermen walka z potworami

Popatrz na rysunek widzimy na nim jak nasz dzielny Spaiderman walczy z okropnymi potworami. Zapewne znasz tę bajkę bądź...
spiderman maska człowieka pająka kolorowanka do drukowania

Spiderman maska człowieka pająka

Czy poznajesz maskę którą widzisz na obrazku? Tak, to maska należąca do Spidermana. Myślisz, że ją zgubił? Pokoloruj czym...
niesamowity spiderman kolorowanka do drukowania

Niesamowity spiderman

Chwyć swoje kredki i pokoloruj Spidermana - popularną postać z komiksów Marvela. Przez to, że został ugryziony przez pająka...
wojownik superman kolorowanka do drukowania

Wojownik Superman

Obrazek przedstawia Supermana który właśnie znajduje się w środku walki o dobro ze złym stworem. Superman jest silny i...
znak supermana kolorowanka do drukowania

Znak supermana

Pokoloruj znak Supermana. Na pewno kojarzysz go z bajek lub komiksów, w których występował ten superbohater. Może chciałbyś kiedyś...
superman kolorowanka

Superman w akcji

Na pewno chodź raz w swoim życiu miałeś okazję oglądać bajkę jaką jest Superman i dobrze wiesz że w...

informacje 

 1. Premiera: Serial „Spidey i Super Kumple” został wyemitowany po raz pierwszy w 1981 roku i składał się z trzech sezonów. Był częścią popularnej serii programów dla dzieci w latach 80.
 2. Bohaterowie: Głównymi bohaterami serialu są Spider-Man (Peter Parker), Ice-Man (Bobby Drake) i Firestar (Angelica Jones). Wszyscy trzej są superbohaterami walczącymi ze złem i wykorzystującymi swoje zdolności w obronie sprawiedliwości.
 3. Dynamiczny trio: Serial przedstawia przyjaciół, którzy łączą siły jako zespół superbohaterów. Spider-Man jest znany ze swojej siły, zwinności i zdolności do wspinaczki, Ice-Man potrafi kontrolować lód i zimno, a Firestar ma zdolność do manipulowania ogniem.
 4. Ekipa superbohaterów: Trio Spider-Mana, Ice-Mana i Firestar tworzy własny zespół superbohaterów, który skupia się na walce z przestępczością i ochronie mieszkańców Nowego Jorku.
 5. Wrogowie i przygody: W serialu „Spidey i Super Kumple” pojawiają się znani wrogowie Spider-Mana oraz nowi przeciwnicy, z którymi muszą stawić czoła, takie jak Green Goblin, Doctor Octopus, czy Kingpin.
 6. Ciekawostka o Firestar: Postać Firestar (Angelica Jones) została stworzona specjalnie dla tego serialu i nie pochodziła z komiksów Marvela. Jednak później pojawiła się również w komiksach i innych produkcjach.
 7. Crossover z X-Men: W jednym z odcinków serialu „Spidey i Super Kumple” gościnnie występują postacie z popularnej serii komiksów Marvela, „X-Men”, tworząc niewielki crossover.
 8. Edukacyjny aspekt: Choć serial był nastawiony na rozrywkę, wprowadzał również pewne elementy edukacyjne i moralne przesłanie, często ucząc o wartościach przyjaźni, współpracy i walki ze złem.
 9. Emisja poza Stanami Zjednoczonymi: Serial zdobył popularność również poza Stanami Zjednoczonymi, stając się znany w wielu krajach na całym świecie.
 10. Kultowa seria lat 80.: „Spidey i Super Kumple” to jeden z przykładów kultowych seriali animowanych lat 80., który wciąż ma swoich fanów i jest wspominany z sentymentem przez osoby dorastające w tamtych czasach.

ciekawostki 

 1. Pierwszy raz zespołowo: Serial był pierwszą animowaną produkcją, która przedstawiała Spider-Mana działającego w zespole z innymi superbohaterami.
 2. Ice-Man w roli komika: W serialu Ice-Man (Bobby Drake) często pełni rolę komika, a jego dowcipy stały się charakterystycznym elementem dynamiki zespołu.
 3. Wprowadzenie postaci Firestar: Postać Firestar (Angelica Jones) została specjalnie stworzona dla tego serialu. Później jej postać pojawiła się również w komiksach Marvela, gdzie zdobyła własną popularność.
 4. Crossover z X-Men: W jednym z odcinków serialu gościnnie występują postacie z serii komiksów „X-Men”. Odcinek ten nosił tytuł „The X-Men Adventure” (Przygoda X-Menów) i wprowadzał bohaterów z innej serii komiksowej.
 5. Podobieństwo do komiksów: Charakteryzacja postaci w serialu była zbliżona do ich wyglądu z komiksów. Wielu fanów doceniło to oddanie oryginalnym rysunkom.
 6. Epizod gościnny Stan Lee: Stan Lee, jeden z twórców Spider-Mana, udzielił swojego głosu w jednym z odcinków, w którym podkładał głos pod postać szefa sieci telewizyjnej.
 7. Emisja i popularność: Mimo że serial miał krótką trwają, zdobył sobie uznanie wśród fanów komiksów i był jednym z kluczowych seriali animowanych dla dzieci w latach 80.
 8. Animacja i technologia: „Spidey i Super Kumple” były produkowane w technologii ograniczonej animacji, która była typowa dla tamtego okresu. Mimo ograniczeń technicznych, serial cieszył się popularnością.
 9. Powrót do popkultury: Mimo że serial został zakończony, postacie Spider-Mana, Ice-Mana i Firestar wciąż pojawiają się w innych produkcjach Marvela oraz w adaptacjach filmowych i komiksach.
 10. Wpływ na młodsze pokolenie: „Spidey i Super Kumple” wprowadziły młodszych widzów w świat superbohaterów i mogły być dla nich pierwszym spotkaniem z postaciami Marvela.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }