KolorowankiKolorowanki AnimeKolorowanki Cowboy Bebop

Kolorowanki Cowboy Bebop

Cowboy Bebop to japońska animowana seria telewizyjna science fiction action-adventure z 1998 roku w reżyserii Shinichirō Watanabe i napisana przez Keiko Nobumoto. Ustawiony w 2071 roku na kosmicznej stacji pływającej znanej jako Bebop, seria śledzi przygody Spike’a Spiegla, byłego hitmana przestępczego Syndykatu Czerwonego Smoka, i jego załogi składającej się z byłego policjanta Jet Black, „haker” Faye Valentine, cyberpunk Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky IV, i Welsh Corgi Ein. Razem polują na nagrody, szukają wskazówek dotyczących przeszłości Spike’a i odkrywają międzygwiezdny spisek dotyczący śmiertelnie niebezpiecznego nowego narkotyku znanego jako „Red Eye”.

Kolorowanki Cowboy Bebop i historia

Cowboy Bebop jest znany z popularyzacji hybrydowego zachodnio-japońskiego stylu animacji i pamiętnej muzyki, w tym muzycznej ścieżki autorstwa Yoko Kanno i piosenki tematycznej „Tank!” zespołu The Seatbelts. Stał się jednym z najbardziej cenionych przez krytyków seriali anime wszech czasów i miał znaczący wpływ na popkulturę na całym świecie, inspirując liczne mangi, powieści, gry wideo i inne dzieła jak kolorowanki do druku. 26-odcinkowy serial zdobył kilka nagród i był prezentowany na takich festiwalach jak 2001 Annecy International Animated Film Festival, 2003 Animation-Comic-Game Hong Kong festival, czy 2003 Tokyo International Anime Fair. Otrzymała również wiele wyróżnień, w tym Prix d’excellence na Japan Media Arts Festival w 2001 roku oraz Seiun Award 2002 za najlepsze anime science fiction.

Franczyza medialna Cowboy Bebop obejmuje kilka różnych formatów, w tym mangę i gry wideo oraz kolorowanki. Seria mangi, która składa się z pięciu tomów, jest napisana przez Yutaka Nanten i zilustrowana przez Hajime Yatate i Toshihiro Kawamoto. Pojawiły się również cztery adaptacje gier wideo. Pierwsze trzy zostały wydane wyłącznie w Japonii na PlayStation 2, natomiast czwarta była grą online na konsolę Xbox 360. Ponadto, wydano wiele albumów i kompilacji ścieżek dźwiękowych zawierających utwory z serii i jej spin-offów. Seria anime została również wydana międzynarodowo, będąc licencjonowaną w różnych krajach na całym świecie. W ostatnich latach, Cowboy Bebop doświadczył znacznego odrodzenia w popularności, co doprowadziło do adaptacji live-action w pracach.