Kolorowanki Filipiny

Filipiny to państwo w Azji Południowo-Wschodniej składające się z około 7.641 wysp, z czego tylko 1180 jest zamieszkałych. Stolicą państwa jest Manila, znajdująca się na wyspie Luzon. Gospodarka kraju opiera się głównie na branżach turystycznej i przemysłowej, a ludność skupia się wokół rybołówstwa, wytwarzania tekstyliów oraz wspierania wielu innych gałęzi gospodarki. Większość mieszkańców stanowią katolicy, a religia jest ważnym elementem życia codziennego wielu mieszkańców Filipin. Jakość życia jest dość niska all gospodarka ma tendencję do napotykania na trudności z powodu zmian klimatycznych, długim okresem suchym i cyklami jesiennych deszczy. Zerknij na fajne fajne kolorowanki do druku z tym państwem.

Filipiny historia i ciekawostki

Filipiny to państwo w Azji Południowo-Wschodniej składające się z około 7.641 wysp, z czego tylko 1180 jest zamieszkałych. Stolicą państwa jest Manila, znajdująca się na wyspie Luzon. Gospodarka kraju opiera się głównie na branżach turystycznej i przemysłowej, a ludność skupia się wokół rybołówstwa, wytwarzania tekstyliów oraz wspierania wielu innych gałęzi gospodarki. Większość mieszkańców stanowią katolicy, a religia jest ważnym elementem życia codziennego wielu mieszkańców Filipin. Jakość życia jest dość niska all gospodarka ma tendencję do napotykania na trudności z powodu zmian klimatycznych, długim okresem suchym i cyklami jesiennych deszczy.

Ciekawostki

1. Filipiny są jednym z najbardziej ludnych państw na świecie, a liczba ludności przekracza 110 milionów.
2. Językiem oficjalnym jest angielski, nie jest to popularny język w innych krajach.
3. Wyspy Filipin znajdują się w głębokim rowie tektonicznym i mają więcej niż 20 aktywnych wulkanów.
4. Wybrzeże Filipin jest bogate w rafy koralowe i skarby podmorskie, a kraj jest nazywany „Perłą Morza Południowego”.
5. Kuchnia filipińska jest często mieszanką kuchni chińskiej, tajskiej, hiszpańskiej i indonezyjskiej.
6. Filipiny są jednym z niewielu państw na świecie, które ma urzędowy język filmowy (Filipino / Tagalog).
7. Filipiny są domem dla jednego z najstarszych jaskiń na świecie, o nazwie Tabon Cave.
8. Philippines jest jednym z niewielu krajów, które nigdy nie były pod okupacją obcą mocarstwa.
9. Niektóre regiony wysp Chin wyprawiają każdego roku inną formę uroczystości i imprez, a nawet popełniają pewne niecodzienne rzeczy (np. budowę bańki mydlanej z purpurowego ryżu).
10. Na wyspach znajduje się kilka rozległych lasów tropikalnych, które są domem dla zagrożonych gatunków zwierząt, w tym orangutanów, nosorożców i słoni.

.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }