Kolorowanki Tęcza

Tęcza jest pięknym zjawiskiem atmosferycznym, które powstaje, gdy słońce świeci na krople wody w atmosferze. Tego pięknego widoku składa się kilka kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy. Właśnie polecamy Was wybrać kolorowanki z tęczą i pokolorowania ich na takie kolory na jakie macie tylko ochotę. Wystarczy nacisnąć na ikonę drukuj.

Tęcza kolorowanki i ciekawostki

Tęcza może być obserwowana podczas burzy, deszczu lub deszczu ze śniegiem. Ten naturalny spektakl służy jako metafory różnych rzeczy, takich jak nadzieja, harmonia, radość i wiele innych pozytywnych emocji. Od czasów starożytnych ludzie wierzyli, że tęcze mają magiczną moc, a ludzie mogą mieć cudowne marzenia po przespanie się pod ich blaskiem.

Powstawanie tęczy jest procesem optycznym i fizycznym. Kiedy słońce świeci na krople wody w atmosferze, rozszczepiają się one na promienie białego światła i tworzą piękny widok. Można powiedzieć, że kolory tęczy powstają w wyniku załamania się promieni świetlnych w cząsteczkach wody.

Tęcze można zwykle obserwować po deszczu lub burzy. Jednym warunkiem jest, że słońce powinno być odpowiednio wysoko na niebie, aby krople wody mogły go odbijać. Innym ważnym czynnikiem jest kierunek wiatru, ponieważ krople wody powinny rozproszyć się równomiernie w całym niebie.

Ciekawostką dotyczącą tęczy jest to, że nigdy nie można dojść do jej końca. Kiedy wydaje się, że zbliżasz się do jej końca, zmienia ona kierunek i zaczyna się od nowa. Tęcza jest również uważana za symbol szczęścia, a w starożytnym Egipcie była uważana za most łączący boga Ra z ludzkością.

 

.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }