Kolorowanki Final Fantasy

„Final Fantasy” to jedna z najbardziej ikonicznych i wpływowych serii gier wideo, stworzona przez japońską firmę Square Enix (dawniej Square).

Postać z kijem z bajki Final Fantasty

kolorowanka postać z kijkiem z bajki final fantasy
Reno ma chudą sylwetkę, turkusowe oczy i niedbale farbowane włosy zakończone długim kucykiem. Na kościach policzkowych ma dwa symetryczne czerwone ślady w kształcie blizny. Nosi gogle nałożone...

Rysowana postać z bajki Final Fantasy

kolorowanka rysowana postać z bajki final fantasy
Cloud jest byłym członkiem elitarnej jednostki SOLDIER, stworzonej przez korporację Shinra w celu zwalczania terroryzmu. Gdy go poznajemy jest najemnikiem pracującym dla ruchu oporu, AVALANCHE. Jego misja polegaja...

Chłopak z bajki Final Fantasty

kolorowanka chłopak z bajki fantasy do druku
Typowy strój Clouda to wariacja standardowego munduru dla żołnierza widziana po raz pierwszy w Final Fantasy VII i najczęściej podczas jego występów. Ten mundur składa się...

Postać dziewczyna z bajki Final Fantasy

kolorowanka postać dziewczyna z bajki final fantasy
Lightning jest młodą kobietą, z lekko falistymi, różowymi włosami i blado "morskimi" oczami. W Final Fantasy XIII nosi odmianę standardowego uniformu Guardian Corps. Żółte symbole na zielono-metalicznym...

Postać wyciągająca miecz w bajce Final Fantasy

kolorowanka posta wyciągająca miecz w bajce final fantasy
Cloud jest młodym mężczyzną o szczupłej i stonowanej budowie ciała oraz spiczastych blond włosach. Chmura ma niebieskie oczy, które świecą, gdy był wystawiony na działanie mako.Cloud...

Chłopak z bajki fantasy

kolorowanka chłopak z bajki fantasy
Tidus ma rozczochrane blond włosy z kolczastymi warstwami. Jego włosy są brązowe w retrospekcjach z dzieciństwa. Nosi logo swojej drużyny blitzballowej, Zanarkand Abes, jako...

KATEGORIE

Dziewczyna z mieczami w bajce sbm festiwal

kolorowanka dziewczyna z mieczami w bajce sbm festiwal
Raven ma na sobie wyciętą czarną sukienkę, pięć naszyjników oraz czarnoczerwony pasek.Kobieta ma czarne włosy, identyczne jak włosy jej córki, oprócz koloru. Jej oczy...

Postać z bajki ze skrzydłami w bajce Final Fantasy

kolorowanka postać z bajki ze skrzydłami w bajce final fantasy
Vincent jest fizycznie mężczyzną po dwudziestce. Ma szkarłatne oczy i długie czarne włosy. Nosi czerwoną bandanę z wystającą nad nią grzywką. Najbardziej charakterystyczną cechą Vincenta jest...

Dwie postacie z bajki fantasy

kolorowani dwie postacie z bajki fantasy
Ventus, w skrócie Ven, jest najmłodszym z trzech głównych bohaterów Kingdom Hearts Birth by Sleep, jest również bohaterem Keyblade'a. Jego imię oznacza Wiatr, podobnie...

Bohaterowie bajki Final Fantasy

kolorowanka bohaterowie z bajki final fantasy
Do najmocniejszych elementów każdej gry z serii Final Fantasy należy fabuła. Historie, z pozoru banalne opowiastki o ratowaniu świata, niejednokrotnie potrafią zaskoczyć głębią, stawiając...

informacje 

 1. Gatunek: „Final Fantasy” to seria gier fabularnych (RPG), które łączą elementy przygody, strategii, fantasy i emocjonującej narracji.
 2. Początki: Pierwsza gra „Final Fantasy” została wydana w 1987 roku na konsolę Nintendo Entertainment System (NES). Była to ryzykowna produkcja, która miała być ostatnim projektem Square Enix, stąd nazwa „Final Fantasy”. Gra odniosła jednak wielki sukces i zapoczątkowała całą serię.
 3. Fabuła: Każda gra w serii „Final Fantasy” oferuje unikalną fabułę i świat fantasy. Niektóre tytuły są całkowicie niezwiązane ze sobą, podczas gdy inne mogą dzielić się wspólnymi elementami, takimi jak postacie czy światy.
 4. Postacie i Światy: Seria słynie z bogactwa postaci, zarówno głównych bohaterów, jak i postaci drugoplanowych. Światy przedstawione w grach „Final Fantasy” są zróżnicowane, obejmujące zarówno magiczne królestwa, futurystyczne miasta, jak i steampunkowe środowiska.
 5. System Walki: W różnych odsłonach serii stosowane były różne systemy walki. W niektórych grach wykorzystywano systemy turowe, w innych czas rzeczywisty, a czasem kombinacje obu.
 6. Grafika: Grafika w grach „Final Fantasy” była znacząco rozwijana na przestrzeni lat. Początkowo były to proste 2D, ale z czasem seria przeszła na 3D, oferując imponujące wizualnie środowiska i postacie.
 7. Słynne Muzyka: Muzyka w grach „Final Fantasy” jest komponowana przez Nobuo Uematsu i innych kompozytorów. Zyskała ogromne uznanie i stała się integralną częścią tożsamości serii.
 8. Wpływ na Kulturę: „Final Fantasy” wpłynęło nie tylko na przemysł gier wideo, ale także na kulturę pop. Liczne postacie, motywy muzyczne i elementy fabularne z serii stały się ikonami popkultury.
 9. Tytuły i Spin-offy: Seria „Final Fantasy” składa się z głównych numerowanych odsłon (np. „Final Fantasy VII”) oraz wielu spin-offów, prequeli, sequeli i innych związanych produkcji, takich jak „Final Fantasy Tactics” czy „Final Fantasy Crystal Chronicles”.
 10. Kontynuacja: „Final Fantasy” kontynuuje się do dziś, z nowymi odsłonami wciąż wychodzącymi na różne platformy. Seria stale ewoluuje, dostosowując się do zmieniających się trendów i technologii.

ciekawostki

 1. Numerologia w Tytułach: Tytuły gier „Final Fantasy” zawierają często cyfry rzymskie w swoich numerach, takie jak „Final Fantasy VII” czy „Final Fantasy XV”. To nawiązanie do numerologii i ekskluzywności, sugerujące, że każda gra to unikalna i wyjątkowa historia.
 2. Fabuła „Final Fantasy VI”: W „Final Fantasy VI” istnieje słynna sekwencja, w której jeden z głównych bohaterów, Kefka, zdobywa moc i przekształca się w antagonistycznego postaci w stylu „boskiego klauna”.
 3. Realizm Techniczny: „Final Fantasy VII” zasłynęło jako pierwsza gra serii wykorzystująca trójwymiarową grafikę CGI, umożliwiając większą ilość detali i dramatyczniejsze sekwencje.
 4. Chocobo: Ten charakterystyczny ptak o nazwie „Chocobo” jest stałym elementem w grach „Final Fantasy”. Stał się swoistym maskotką serii i występuje w różnych postaciach oraz rolach w różnych grach.
 5. Muzyka Nobuo Uematsu: Kompozytor muzyki do wielu gier „Final Fantasy”, Nobuo Uematsu, stworzył ikoniczne utwory muzyczne, takie jak „Aerith’s Theme” czy „One-Winged Angel”. Jego muzyka stała się nieodłączną częścią doświadczenia „Final Fantasy”.
 6. Nawiązania do Popkultury: Seria „Final Fantasy” często zawiera nawiązania do kultury pop, np. postacie z innych gier wideo, filmy czy literaturę.
 7. Minigry i Aktywności Dodatkowe: Wiele gier „Final Fantasy” zawiera minigry i aktywności dodatkowe, takie jak karcianki czy gry w kafejkach internetowych, które umożliwiają graczom odprężenie się od głównej fabuły.
 8. Przeciążenia Serwerów: Premiera „Final Fantasy XIV” w 2010 roku była tak nieudana, że spowodowała przeciążenia serwerów i ogólną krytykę. Producent musiał w końcu zamknąć wersję pierwotną i zainicjować projekt „Final Fantasy XIV: A Realm Reborn”, który odniósł sukces.
 9. Modele Transmisji: Przechodząc od głównie konsolowych tytułów do gier dostępnych na wiele platform, seria „Final Fantasy” stała się często modelem dla przyszłych gier jako usługi, z regularnymi aktualizacjami i rozszerzeniami.
 10. Eksperymenty z Gameplayem: Wiele gier serii, takich jak „Final Fantasy X-2” czy „Final Fantasy XIII-2”, eksperymentowało z różnymi mechanikami rozgrywki i strukturami narracyjnymi.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }