Kolorowanki The Promised Neverland

„The Promised Neverland” to japońska seria mangi napisana przez Kaiu Shirai i zilustrowana przez Posuka Demizu. Seria została opublikowana przez wydawnictwo Shueisha w magazynie „Weekly Shonen Jump” od sierpnia 2016 roku do czerwca 2020 roku. Anime adaptacja serii również została wyprodukowana.

Historia skupia się na grupie sierot wychowanych w domu dziecka, zwanych „Grace Field House”, pod opieką kobiety znaną im tylko jako „Mama”. Dzieci żyją spokojnie i szczęśliwie, z wyjątkiem tego, że nigdy nie opuszczają terenu sierocińca i nie mają żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Głównymi bohaterami są Emma, Norman i Ray, którzy odkrywają mroczny sekret swojego domu i decydują się uciec, aby uniknąć straszliwego losu, który na nich czeka.

Siostra Krone z bajki

Kolorowanka Siostra Krone z bajki
Siostra Krone, to opiekunka w sierocińcu Grace Field House. Ma duży, widoczny i ciepły uśmiech, ale jej sylwetka, która jest dosyć muskularny, powoduje że...

Postacie z The Promissed Neverland

Kolorowanka Postacie z The Promised Neverland
Cóż za szczęśliwe dzieciaki. Na twarzy każdego z nich widać wielka radość i uśmiech. Cieszą się ze swojej obecności. Są jak rodzina, mimo że...

Postacie anime z The Promissed Neverland

Kolorowanka Postacie anime z The Promised Neverland do druku
To popularna trójka mangi i anime pod tytułem The Promissed Neverland. Każda z nich jest inna, a przez to bardzo wyjątkowa i spełnia ważna...

Phil z The Promissed Neverland

Kolorowanka Phil z The Promised Neverland do druku
To jeden z najmłodszych bohaterów The Promissed  Neverland. Ma zaledwie 4 latka i dostał bardzo odpowiedzialne zadanie od Emmy. Miał poprowadzić wszystkie dzieci do...

Kolorowanka Norman, Emma i Ray

Kolorowanka Norman, Emma i Ray do druku
Ta trójka to główni bohaterowie popularnej mangi i anime The Promised Neverland, którzy są najlepszymi przyjaciółmi. Norman i Emma zapoczątkowali pomysł ucieczki z sierocińca,...

Norman z The Promised Neverland

Kolorowanka Norman zThe Promised Neverland
Oaza spokoju, pełen opanowania i prawdziwy analityk. Mimo młodego wieku jest bardzo dojrzały oraz niezwykle odpowiedzialny. Jego wygląd jest dość specyficzny, a szczególną uwagę...

KATEGORIE

Kolorowanka Mujika z The Promised Neverland do druku

Mujika z The Promised Neverland

Przed Wami demon w czystej postaci, w dodatku postaci kobiety. Mujika jest podróżującym po lesie demonem. To właśnie ona...
Kolorowanka Isabella z The Promised Neverland do druku

Isabella z The Promised Neverland

To najukochańsza mama wszystkich dzieci w sierocińcu Grace Field House. To bardzo czuła opiekunka, która kiedyś była obojętna na...
Kolorowanka Gilda z The Promised Neverland do druku

Gilda z The Promised Neverland

Gilda mimo że ma charakterystyczny wygląd, to jest postacią drugoplanową. Ma króciutkie zielone włosy i pasujące zielone okulary, które...
Kolorowanka Conny z The Promised Neverland do druku

Conny z The Promised Neverland

To właśnie ta malutka dziewczynka o imieniu Conny zapoczątkowała całe wielkie przedsięwzięcie jakim było śledztwo i poszukiwanie jej. Ma...
Kolorowanka Don z The Promised Neverland

Don z The Promised Neverland

Don to jedna z najsarszych postaci wśród dzieci w The promised Neverland. Był on wodzirejem wszystkich chłopców w sierocińcu...
Kolorowanka Anime The Promised Neverland do druku

Anime the promised neverland

Czy poznajecie tych bohaterów popularnej anime i mangi? To popularna manga w której ukazane jest życie trójki głównych bohaterów...
Kolorowanka Chłopiec Norman z anime

Chłopiec Norman z anime

To jeden z głównych bohaterów popularnej mangi i anime o tytule The Promised Neverland, o imieniu Norman. Jest bardzo...

Informacje

„The Promised Neverland” (japoński: 約束のネバーランド, Yakusoku no Nebārando) to popularna japońska seria mangi napisana przez Kaiu Shirai i zilustrowana przez Posuka Demizu. Oto kilka kluczowych informacji na temat serii:

 1. Wydawnictwo: Manga została opublikowana przez Shueisha w magazynie „Weekly Shonen Jump” od 1 sierpnia 2016 roku do 15 czerwca 2020 roku. Łącznie zostało wydanych 20 tomów tankōbon.
 2. Anime: Pierwszy sezon adaptacji anime został wyemitowany od stycznia do marca 2019 roku i obejmuje 12 odcinków, które pokrywają pierwsze 37 rozdziałów mangi. Drugi sezon został wyemitowany od stycznia do marca 2021 roku, a trzeci i ostatni sezon został zaplanowany na 2022 rok.
 3. Fabuła: Historia rozgrywa się w fikcyjnym sierocińcu o nazwie „Grace Field House”, w którym grupa sierot prowadzi spokojne i szczęśliwe życie pod opieką kobiety znaną jako „Mama”. Jednak pewnego dnia, trójka dzieci – Emma, Norman i Ray – odkrywają mroczny sekret domu, co prowadzi ich do desperackiej próby ucieczki i ocalenia swoich braci i sióstr.
 4. Główne postacie:

  • Emma: Jest główną bohaterką serii. Jest bardzo optymistyczna, energiczna i troskliwa. Jej celem jest ocalić wszystkie dzieci z Grace Field House.
  • Norman: Jest jednym z głównych bohaterów serii. Jest bardzo inteligentny, spokojny i analityczny. Jest najlepszym przyjacielem Emmy i Ray’a.
  • Ray: Jest innym głównym bohaterem serii. Jest bardzo inteligentny i realistyczny. Jest przyjacielem Emmy i Normana od dzieciństwa.
 5. Recepcja: „The Promised Neverland” spotkało się z ogólnie pozytywnym przyjęciem zarówno od krytyków, jak i od fanów. Manga i anime były chwalone za swoją emocjonującą narrację, dobrze rozwinięte postacie i mroczny ton.
 6. Spin-offs: Istnieje kilka spin-offów mangi, w tym „The Promised Neverland: A Letter from Norman” (約束のネバーランド ノーマンからの手紙, Yakusoku no Nebārando: Nōman kara no Tegami) oraz seria powieści ilustrowanych.
 7. Nagrody: Manga została nominowana do kilku nagród i zdobyła Nagrodę Shogakukan Manga w kategorii shonen w 2018 roku.

Ciekawostki

 1. Inspiracja: Autor Kaiu Shirai powiedział, że inspiracją dla „The Promised Neverland” były filmy takie jak „Sixth Sense” i „The Terminator”.
 2. Początkowo odrzucony: Projekt „The Promised Neverland” został początkowo odrzucony przez wydawnictwo Shueisha. Po pewnych zmianach i poprawkach został ostatecznie zaakceptowany.
 3. Inne tytuły: Przed ostatecznym wybraniem tytułu „The Promised Neverland”, autor rozważał inne tytuły, takie jak „Neverland” i „The Promised Neverland: Escape from the Garden”.
 4. Postacie zainspirowane: Niektóre postacie w mandze zostały zainspirowane postaciami z innych serii. Na przykład, Emma została zainspirowana przez Naruto z serii „Naruto”.
 5. Emma jako główna bohaterka: Autor zdecydował się uczynić Emmę główną bohaterką, ponieważ chciał, żeby seria różniła się od innych shonen mang, w których głównymi bohaterami są zwykle chłopcy.
 6. Zmiany w anime: Anime adaptacja różni się od mangi w kilku aspektach, szczególnie w drugim sezonie. Twórcy anime zdecydowali się pominąć pewne wydarzenia z mangi i dodać nowe sceny, co wywołało mieszane reakcje wśród fanów.
 7. Nieścisłość wieku: W mandze, dzieci urodzone przed rokiem 2014 miały inną liczbę w tatuażach na szyi, niż dzieci urodzone po tym roku. Jednakże w anime adaptacji, wszystkie dzieci, niezależnie od roku urodzenia, miały te same numery.
 8. Wpływ serii na czytelników: Wielu fanów stwierdziło, że seria „The Promised Neverland” zainspirowała ich do zastanowienia się nad problemem przemocy wobec dzieci i nad konsumpcjonizmem mięsa.
 9. Rezygnacja z przemocy: Twórcy mangi zdecydowali się ograniczyć przemoc i sceny krwawe, aby skupić się na psychologicznym aspekcie opowieści.
 10. Nagrody: „The Promised Neverland” zdobył Nagrodę Shogakukan Manga w kategorii shonen w 2018 roku.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }