Kolorowanki Argentyna

Argentyna to narodowościowa republika rządzona przez prezydenta i Kongres Narodowy. Znajduje się ona w południowej części Ameryki Południowej, graniczącej z Chile, Boliwią, Paragwajem i Urugwajem. Argentyna jest piątym co do wielkości krajem na świecie i drugim co do wielkości państwem Ameryki Południowej po Brazylii. Główną walutą tego kraju jest argentyński peso. Stolicą Argentyny jest Buenos Aires. Oficjalnym językiem jest hiszpański, ale w regionach można znaleźć również dialekty innych języków, takich jak guarani, mapudungun i qom. Poznaj oprócz histori tego państwa również ciekawe kolorowanki do druku z Argentyną.

Historia i ciekawostki – Argentyna

Historia Argentyny sięga czasów prekolumbijskich, kiedy region był zamieszkiwany przez ludność Indian Mapuche i Guarani. W 1516 roku hiszpańscy odkrywcy dotarli do regionu i osiedlili się tutaj, tworząc kolonię Hiszpanii. W 1816 roku w wyniku wojny o niepodległość Argentyna uzyskała niepodległość i stała się jednym z państw Ameryki Południowej. Od tamtego czasu kraj przeszedł duże zmiany polityczne i gospodarcze. W XX wieku kraj odnotował duży wzrost gospodarczy i znaczące zmiany w polityce.

Argentyna zabytki

1. Katedra Metropolitalna w Buenos Aires – to imponująca neoklasyczna budowla usytuowana na Placu Miłości w Buenos Aires, została zbudowana w latach 1816-1836 na miejscu poprzedniej świątyni.
2. Plaza de Mayo – to stara placówka w samym sercu Buenos Aires, była sceną protestów kobiet w latach 70. Jest również miejscem różnych zgromadzeń politycznych i religijnych.
3. La Recoleta Cemetery – jest to słynny cmentarz w Buenos Aires, gdzie można znaleźć groby wielu sławnych Argentyńczyków.
4. Teatro Colón – to luksusowy teatr operowy w Buenos Aires, wybudowany w 1908 roku.
5. Usina del Arte – to nowoczesny kompleks kulturalny, gdzie mieszkańcy Buenos Aires mogą bawić się sztuką oraz spotykać się na wystawach i widowiskach.
6. The Malvinas Argentinas (Falklands War) Memorial – ten pomnik znajduje się w stolicy w miejscu, w którym został zbombardowany pociąg wojskowy w 1982 roku w czasie wojny o Falklandy.
7. Cementerio de la Chacarita – to drugi największy cmentarz w Buenos Aires, na którym spoczywają ciała wielu sławnych osób.
8. Palacio San Miguel – to luksusowy pałac w centrum Buenos Aires, był kiedyś rezydencją argentyńskiej rodziny Wortman.
9. Casa Rosada (The Pink House) – jest to słynny symbol Argentyny, gdzie są prezentowane przemowy i ważne wiadomości.
10. Iglesia de Nuestra Señora de Pilar – jest to starożytny kościół w Buenos Aires, który został zbudowany w 1611 roku.