Kolorowanki Teletubisie

„Teletubisie” to brytyjski program telewizyjny dla dzieci, który zyskał ogromną popularność na całym świecie. Jest to serial edukacyjny i rozrywkowy, skierowany głównie do najmłodszych widzów.

Przygody kolorowych stworków

bohaterowie z teletubisiów kolorowanka online
Małe kolorowe stworki to często spotykane określenie, którego ludzie używają gdy mówią właśnie o teletubisiach. Każdy z nich w bajce ma inny kolor. Jeżeli...

Odkurzacz z bajki

odkurzacz z teletubisiów kolorowanka online
Przed nami niezwykła maszyna z domu teletubisiów a jak widzicie jest nim oczywiście śmieszny odkurzacz. Można też śmiało powiedzieć że jest niezwykły i jedyny...

Dom teletubisiów

dom teletubisiów kolorowankaonline
Dom bohaterów tej bajki na pewno każdy z Was dobrze zna. Nie raz pewnie się zastanawialiście do czego służą niektóre przedmioty, które się w...

Zabawy teletubisi

zabawy teletubisi kolorowanka do drukowania
Na obrazku wdzimy teletubiesie, które się bawią. Laa-Laa i Dipsy leżą na ziemi, a Po siedzi na fotelu. Po ma antenkę kółko i jest...

Teletubiś śpi

teletubiś śpi kolorowanka do drukowania
Na obrazku widzimy jak teletubiś śpi. Nie wiemy co to za teletubiś więc przyjmij, że jest to Laa-Laa. Jest to średni Teletubiś o kolorze...

Teletubisie thinky winky i lala

teletubisie thinky winky i lala kolorowanka do drukowania
Na obrazku widzimy dwa teletubisie: Tinky-Winky i Laa-Laa. Thinky-Winky jest największym teletubisiem. Ma fioletowo-niebieskie ciało i tak też, proszę, pokoloruj go. Ma trójkątną antenkę...

KATEGORIE

Teletubisie przy stole

teletubisie przy stole kolorowanka do drukowania
Zobaczcie, teletubisie właśnie jedzą tubisiowy krem! Są radosne, najwyraźniej bardzo im smakuje, trudno się dziwić! Na tym rysunku zdecydowanie brakuje kolorów, użyj kredek i...

Lala teletubisie i króliki

lala teletubisie i króliki kolorowanka do drukowania
Poznajecie, który to teletubiś? To Laa-Laa! Ma ona żółty kolor – to taka podpowiedź, jakiego koloru kredek będziecie potrzebować. Na obrazku znajdują się również...

Teletubisie tańczą

teletubisie tańczą kolorowanka do drukowania
O jak wesoło! Teletubisie tańczą i cieszą się. A Wy lubicie tańczyć? To bardzo przyjemne zajęcie, można się swobodnie poruszać i świetnie bawić! Zatańczcie...

Teletubisie i odkurzacz

teletubisie i odkurzacz kolorowanka do drukowania
Zobaczcie, to wszystkie teletubisie i odkurzacz! Pamiętacie imiona wszystkich bohaterów? Nazywają się Tinky-Winky, Dipsy, Laa-Laa i Po. Ale nawet odkurzacz ma swoje imię, to...

Teletubisie Po

teletubisie po kolorowanka do drukowania
To teletubiś! Na pewno znacie tę bajkę, na rysunku znajduje się najmniejszy z teletubisiów, Po. Właśnie bawi się piłką i macha do Was! Pomachajcie...

Teletubiś

teletubiś obrazek do drukowania
Kolejna malowanka z postacią z bajki Teletubisie. Dla ułatwienia podpowiemy Ci że ta postać w bajce była czerwona ale mamy dla Ciebie jeszcze jedno...

Teletubisie

teletubisie obrazek do drukowania
Przed tobą cała czwórka teletubisiów czyli wszyscy bohaterowie bajki Teletubisie. Tym razem kolorowanka zapowiada się bardzo ciekawie bo nie będzie tak łatwo i szybko....

Teletubiś i króliki

teletubis obrazek do drukowania
Obrazek przedstawia na pewno dobrze znaną Ci postać z bajki jaką są oczywiście teletubisie. Twoim zadaniem jest przede wszystkim jaka to jest dokładnie postać...

informacje 

 1. Twórcy: „Teletubisie” zostały stworzone przez Anne Wood i Andrewa Davenporta. Serial został wyprodukowany przez Ragdoll Productions i debiutował w Wielkiej Brytanii w 1997 roku.
 2. Fabuła: „Teletubisie” skupiają się na przygodach czterech postaci – Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa i Po, które są kolorowymi postaciami o futerkowym wyglądzie. Mieszkają w Magicznym Lasku i komunikują się w zabawny sposób, używając prostych słów i dźwięków.
 3. Edukacyjny przekaz: Choć „Teletubisie” są przede wszystkim programem rozrywkowym, towarzyszy im również element edukacyjny. Serial zachęca do rozwoju języka, myślenia przestrzennego, obserwacji i interakcji.
 4. Krajobraz i otoczenie: Magiczny Las, w którym mieszkają Teletubisie, jest pełen kolorowych wzgórz, dziwnych roślin i fantastycznych zjawisk. Każdy odcinek pokazuje różne elementy tego otoczenia.
 5. Interaktywność: Serial zachęca dzieci do interakcji poprzez proste działania, jak śpiewanie, tańczenie i klaskanie. Teletubisie reagują na te działania, co zwiększa zaangażowanie najmłodszych widzów.
 6. Charakterystyczne elementy: Każdy z Teletubisiów ma charakterystyczny kolorowy strój, antenę na głowie oraz ekran na brzuchu, który pokazuje krótkie filmiki z codziennego życia dzieci.
 7. Muzyka i dźwięki: „Teletubisie” są znane z charakterystycznego śpiewu i dźwięków, które towarzyszą im podczas ich przygód.
 8. Międzynarodowa popularność: Serial szybko zdobył popularność nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również na całym świecie. Przetłumaczony na wiele języków, podbił serca dzieci w różnych krajach.
 9. Krytyka i kontrowersje: Choć większość dzieci uwielbiała „Teletubisie”, serial spotkał się także z krytyką. Były kontrowersje związane z wyborem postaci czy interpretacją niektórych elementów serialu.
 10. Długotrwały wpływ: „Teletubisie” pozostają jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów telewizyjnych dla dzieci i nadal wpływają na popkulturę oraz wychowanie najmłodszych widzów.

ciekawostki

 1. Niecodzienne imiona postaci: Imiona Teletubisiów – Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa i Po – są nietypowe i charakterystyczne. Mają one różnorodne dźwięki i literki, które pomagają dzieciom w nauce języka.
 2. Nazwa i inspiracja: Nazwa „Teletubisie” pochodzi od połączenia słów „telewizja” i „tubus” (z ang. „tube”), co odnosi się do telewizyjnych ekranów. Twórcy inspirowali się ideą programów edukacyjnych i zwróceniem uwagi dzieci na ekran.
 3. Twórcy postaci i projekt: Projekt Teletubisiów był starannie przemyślany pod względem kształtu, kolorów i dźwięków. Anne Wood i Andrew Davenport, twórcy serialu, współpracowali z psychologami dziecięcymi, by stworzyć postacie przyjazne dzieciom.
 4. Niebieski Tinky Winky: Tinky Winky, pierwsza postać wychodząca na scenę w serialu, nosi fioletowy kostium i nosi na głowie trójkątną antenę. Jego niebieski worek był jednym z charakterystycznych elementów serialu.
 5. Zabawa znakami dźwiękowymi: Postacie komunikują się za pomocą prostych słów i dźwięków. Ich dialogi zawierają elementy, które mają zachęcać dzieci do powtarzania, naśladowania i interakcji.
 6. Brzuchowe ekrany: Ekran na brzuchu każdego Teletubisia pokazywał krótkie filmy ukazujące codzienne życie dzieci. To stanowiło element edukacyjny, łącząc rzeczywistość z fikcją.
 7. Czyje są te ręce?: W serialu nigdy nie pokazywano dorosłych postaci w pełnej postaci. Widzowie widzieli tylko fragmenty, takie jak dłonie i nogi, co miało zwiększyć identyfikację dzieci z postaciami.
 8. Odwracanie głównej postaci: W jednym z odcinków Tinky Winky niespodziewanie obrócił się i patrzył w kierunku kamery. Było to zadziwiające i nieco niepokojące dla małych widzów.
 9. Nagrody i uznanie: „Teletubisie” zdobyły wiele nagród, w tym nagrodę BAFTA dla najlepszego programu dla dzieci. Jednocześnie były krytykowane za nadmierną prostotę i brak treści edukacyjnych.
 10. Powrót w nowej wersji: W 2015 roku zapowiedziano powrót Teletubisiów w postaci nowego serialu pt. „Teletubisie Nowe Przygody”, który zachowuje charakterystyczne elementy oryginału, ale dostosowane do współczesnych oczekiwań i technologii.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }