Kolorowanki Reksio

„Reksio” to polski komiks i animowany pies, który stał się bardzo popularny zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest to postać stworzona przez autora komiksów Janusza Christę.

Zadowolona dziewczyna

Kolorowanka online Zadowolona dziewczyna
Raya i Tuk Tuk, to bardzo dobrzy przyjaciele. Jak myślisz z czego są tacy zadowoleni? Podejrzewam, że powodem ich szczęścia jest odnalezienie Sisu –...

Reksio i małe kurki

reksio i małe kurki kolorowanka online
Chodzą po podwórku Reksio napotkał młode kurki, które dopiero się urodziły. Ich mamę porwał zły lis. Pies musi teraz zaopiekować się tymi maleństwami.Pierwsze co...

Piesek na łące

reksio na łącze kolorowanka online
Dzisiaj Reksio wybrał się na spacer na łąkę w poszukiwaniu mleczy, które bardzo lubi zdmuchiwać. Jak widać na obrazku natrafił na dużą gromadę kwiatków,...

Pies walczy z lisem

pies reksio i lis kolorowanka do druku
Reksio zawsze starał się stawać w obronie innych. Tym razem stanął w obronie kurek, którym lisek chytrusek każdego dnia kradł jajka z kurnika. Pewnego...

Reksio w lesie na spacerze

reksio w lesie na spacerze kolorowanka do drukowania
Reksio i jego przyjaciel człowiek, korzystając z pięknej pogody wybrali się na spacer do lasu. Pokoloruj obrazek, zaczynając od chłopca, który ma niebieskie spodnie,...

Reksio w kurniku

reksio w kurniku kolorowanka do drukowania
Reksio to przyjaciel wszystkich zwierząt, który stara się pomóc każdemu, kto poprosi go o radę. Właśnie zwróciły się do niego kury, którym pomieszały się...

KATEGORIE

Reksio i małe kurki

reksio i małe kurki kolorowanka do drukowania
Pewna kurza mama musiała wybrać się na zakupy i poprosiła Reksia o zaopiekowanie się kurczętami pod jej nieobecność. Reksio się zgodził i powiedział, że...

Reksio śpiewa na dachu

reksio śpiewa na dachu kolorowanka do drukowania
Reksio zawsze marzył o lekcjach śpiewu, ale nigdy nie miał na nie czasu. Wymyślił, że jeżeli nie może znaleźć czasu na śpiewanie w ciągu...

Reksio na budzie

reksio na budzie kolorowanka do drukowania
Latem, przez obfite ulewy wioska, w której mieszka Reksio została zalana przez wodę, która wylewała się z pobliskiej rzeki. Wraz z wodą, do wioski...

Reksio i ptaki

reksio i ptaki kolorowanka do drukowania
Reksio uwielbiał śpiewać i gwizdać. Tak często ćwiczył, że opanował śpiew na najlepszym poziomie. Był tak dobry w tym co robił, że okoliczne ptaki przylatywały...

Reksio i dinozaury

reksio i dinozaury kolorowanka do drukowania
W opuszczonej jaskini niedaleko domu Reksia, zamieszał niedawno dinozaur, który miał trzy głowy. Reksio usłyszał o tej informacji od swojego przyjaciela kruka. Nie mógł...

Wystraszony Reksio

pies reksio z bajki obrazek do drukowania
Piesek Reksio bardzo jest smutny od rana, ponieważ jeszcze dzisiaj nic nie jadł. W końcu postanowił pójść do swojej miski tam gdzie zawsze ma...

Reksio w ogrodzie

reksio w ogrodzie obrazek do drukowania
Tym razem piesek Reksio wybrał się na spacer ze swoim właścicielem na spacer po ogrodzie na działce. Jak widać na obrazku, który będziemy teraz...

Pies Reksio

reksio obrazek do drukowania
Przygody tego pieska na pewno większość już z Was zna z bajek , które oglądał w telewizji. Jest to bardzo wesoły i towarzyski piesek....

informacje 

 1. Początki: Reksio po raz pierwszy pojawił się w 1957 roku w komiksie o nazwie „Bajki z Mchu i Paproci” autorstwa Janusza Christy. Reksio był jednym z bohaterów tego komiksu.
 2. Charakterystyka postaci: Reksio to biały pies rasy terrier o czarnym nosie, który zyskał sympatię publiczności dzięki swojej pozytywnej osobowości, ciekawości świata i zdolności do rozwiązywania problemów.
 3. Przygody: W komiksach i animacjach Reksio wyrusza na różne przygody, poznaje nowych przyjaciół i rozwiązuje zagadki. Charakteryzuje go odwaga, pomysłowość i niesamowita zdolność do nawiązywania relacji z innymi postaciami.
 4. Komiksy: Początkowo Reksio pojawiał się w komiksach, które ukazywały się w czasopismach dla dzieci, takich jak „Miś” czy „Przygoda”. Komiksy były tworzone przez Janusza Christę, a następnie przez innych autorów.
 5. Seria animowana: W latach 1967-1990 powstało około 50 odcinków animowanej serii telewizyjnej z Reksiem w roli głównej. Seria zdobyła popularność zarówno w Polsce, jak i za granicą, przyczyniając się do rozpoznawalności postaci.
 6. Edukacyjny charakter: Przygody Reksia niosły często ze sobą edukacyjne przesłanie, ucząc młodszych widzów wartości takich jak przyjaźń, współpraca czy ochrona przyrody.
 7. Internacjonalizacja: Pomimo że postać Reksia powstała w Polsce, szybko zdobyła popularność także za granicą, m.in. w krajach takich jak Francja, Włochy czy Hiszpania.
 8. Postać kultowa: Reksio stał się jedną z kultowych postaci polskiej kultury popularnej, a komiksy i animacje z jego udziałem są nadal pamiętane i cenione przez różne pokolenia.
 9. Dziedzictwo: W 2017 roku Janusz Christa przekazał swoje prawa autorskie do postaci Reksia Fundacji Archeologia Fotografii, aby zapewnić, że postać i twórczość związana z nią zostaną zachowane i pielęgnowane.
 10. Reksio w kulturze: Postać Reksia nadal pojawia się w różnych produkcjach, m.in. w nowych komiksach czy reedycjach starych przygód. Jest również symbolem polskiego kina animowanego.

ciekawostki 

 1. Zainspirowany psem: Janusz Christa, twórca Reksia, zainspirował się swoim psem o imieniu Reks. To właśnie na podstawie tego psa stworzył postać białego terriera o czarnym nosie.
 2. Brak mowy: W animowanej serii Reksio nie mówił ludzkim głosem. Jego komunikacja opierała się na charakterystycznych dźwiękach, skomplikowanych jękach i szczekaniach, które jednak były zrozumiałe dla widzów.
 3. Wzorowany na Chaplinie: Janusz Christa przyznał, że przy projektowaniu Reksia czerpał inspiracje z postaci Charliego Chaplina, co może tłumaczyć wyjątkowy charakter i gestykulację postaci.
 4. Międzynarodowe wydania komiksów: Komiksy z Reksiem były tłumaczone na wiele języków i publikowane w różnych krajach, przyczyniając się do rozpoznawalności postaci poza granicami Polski.
 5. Popularność w Japonii: Seria z Reksiem zdobyła popularność także w Japonii, gdzie był znany jako „Wan Wan Celeb Suki” (dosłownie „Pies, pies, uwielbiam”).
 6. Wpływ na kulturę popularną: Reksio stał się symbolem polskiego kina animowanego i jest nadal rozpoznawalny w kulturze popkultury, często pojawiając się w różnych kontekstach i parodiach.
 7. Reksio na znaczku pocztowym: W 2017 roku Poczta Polska wydała znaczek pocztowy z wizerunkiem Reksia, upamiętniający 60-lecie postaci.
 8. Powrót w postaci aplikacji mobilnej: W 2014 roku na platformach mobilnych pojawiła się gra „Reksio i Skarb Piratów”, która przypomniała postać młodszym pokoleniom graczy.
 9. Wystawa Reksia: W 2017 roku Muzeum Kultury Dzieciństwa w Warszawie zorganizowało wystawę poświęconą Reksiowi, prezentującą historię postaci i jej wpływ na kulturę.
 10. Motyw muzyczny: Charakterystyczny motyw muzyczny towarzyszący postaci Reksia został stworzony przez Jana Węgrzynowskiego. Melodia ta stała się ikoniczna i kojarzy się z postacią.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }