Kolorowanki Wolverine

Rozpruwacz (Gulo gulo), znany również jako karakułak lub wolverine, to drapieżny ssak z rodziny łasicowatych. Jest to największy lądowy przedstawiciel tej rodziny. Zamieszkuje głównie borealne lasy i tundrę na północnych obszarach Ameryki Północnej i Eurazji.

Rozpruwacz ma mocne i muskularne ciało, krótkie nogi, szeroką głowę i małe oczy. Futro jest gęste i wodoodporne, zazwyczaj ciemnobrązowe z jasnymi pasmami po bokach ciała. Są znane z swojej niezwykłej siły i zręczności, co pozwala im na polowanie na zwierzęta znacznie większe od nich, takie jak jelenie czy karibu.

Choć są samotnikami i prowadzą głównie nocny tryb życia, są również bardzo terytorialne i mogą wykazywać agresję wobec innych osobników. Dieta rozpruwaczy jest różnorodna i obejmuje zarówno padlinę, jak i drobne ssaki, ptaki i owady.

Wolverine z kreskówki

Kolorowanka Wolverine z kreskówki
W dzisiejszej kolorowance widzimy super bohatera który jest w swoim stroju aby nikt go nie poznał. Bohater jest bardzo silny i umięśniony. Z obu...

Wolverine w masce i z pazurami

Kolorowanka Wolverine w masce i z pazurami
W dzisiejszej kolorowance widzimy super bohatera który przebrany jest w swój strój żeby nikt go nie poznał. Bohater jest bardzo umięśniony. Z obu rąk...

Wolverine dla chłopców

Kolorowanka Wolverine dla chłopców do druku
W dzisiejszej kolorowance widzimy postać wolverine który na sobie ubrany ma strój super bohatera. Widać że bohater jest bardzo umięśniony co sugeruje nam że...

Wolverine atakuje pazurami

Kolorowanka Wolverine atakuje pazurami do druku
W dzisiejszej kolorowance widzimy postać wolverine który ubrany jest w swój kostium aby nikt go nie rozpoznał. Bohater wygląda na bardzo silnego ponieważ ma...

Wojownik Wolverine dla dzieci

Kolorowanka Wojownik Wolverine dla dzieci do druku
W dzisiejszej kolorowance widzimy bohatera który na sobie ma strój który chroni jego tożsamość. Widać ze bohater jest wysoki i bardzo silny co widać...

Superbohater Wolverine dla dzieci

Kolorowanka Superbohater Wolverine dla dzieci do druku
Na dzisiejszej kolorowance widzimy Wolverine który wygląda na wkurzonego. Na sobie ubrany ma strój bohatera żeby nikt go nie poznał. Z dłoni bohatera wyrastają...

KATEGORIE

Kolorowanka Postać X-men z bajki dla dzieci do druku

Postać X-men z bajki dla dzieci

W dzisiejszej kolorowance możemy zauważyć postać x-mana z bajki dla dzieci. Jest to wilkołak z włosami na całym ciele....
Kolorowanka Logo i postać Wolverine do druku

Logo i postać Wolverine

W dzisiejszej kolorowance widzimy Wolverine który wygląda na wkurzonego. Bohater na sobie ma kostium dzięki któremu nikt nie jest...
Kolorowanka Logan Wolverine do druku dla chłopców

Logan Wolverine

W dzisiejszej kolorowance możemy zauważyć Logana który jest super-bohaterem. Na sobie ubrane ma długie spodnie które podtrzymuje pasek owinięty...

Informacje

 1. Wygląd: Rozpruwacz ma krępe, muskularne ciało, krótkie nogi, szeroką głowę i małe, okrągłe uszy. Futro jest gęste, wodoodporne i zazwyczaj ciemnobrązowe z jasnymi pasmami po bokach ciała. Samce są znacznie większe niż samice, zazwyczaj ważą od 12 do 18 kg, podczas gdy samice ważą od 8 do 12 kg.
 2. Rozmieszczenie geograficzne: Rozpruwacze zamieszkują borealne lasy i tundrę na północnych obszarach Ameryki Północnej i Eurazji.
 3. Dieta: Rozpruwacze są wszystkożerne. Ich dieta składa się zarówno z padliny, jak i drobnych ssaków, ptaków, owadów i roślin. Potrafią polować na zwierzęta znacznie większe od siebie, takie jak jelenie czy karibu, ale preferują łatwiejsze ofiary, takie jak gryzonie.
 4. Tryb życia: Rozpruwacze są samotnikami i prowadzą głównie nocny tryb życia. Są bardzo terytorialne i wyznaczają swoje terytorium, które oznaczają wydzielinami z gruczołów analnych.
 5. Rozmnażanie: Sezon godowy trwa od lutego do marca. Samica rodzi od 2 do 5 młodych w kwietniu lub maju. Młode są karmione mlekiem matki przez około 10 tygodni, po czym zaczynają się żywić mięsem.
 6. Żywotność: Rozpruwacze żyją około 7-12 lat w stanie dzikim, ale mogą dożywać nawet 20 lat w niewoli.
 7. Zagrożenia: Głównym zagrożeniem dla rozpruwaczy jest utrata środowiska naturalnego z powodu działalności człowieka, takiej jak wycinka lasów, rozwój infrastruktury i zmiany klimatyczne. Ponadto są one również zagrożone przez polowania i pułapki.

Ciekawostki

 1. Siła: Pomimo swojego stosunkowo niewielkiego rozmiaru, rozpruwacz jest niezwykle silny i zdolny do polowania na zwierzęta znacznie większe od siebie, takie jak jelenie czy karibu.
 2. Wodoodporne futro: Futro rozpruwacza jest niezwykle gęste i wodoodporne, co pozwala mu na przetrwanie w surowych, zimnych środowiskach.
 3. Wysoki poziom energii: Rozpruwacze mają bardzo wysoki poziom energii i mogą podróżować na duże odległości w poszukiwaniu pożywienia. Zarejestrowano przypadki, kiedy rozpruwacze podróżowały ponad 40 km w ciągu jednego dnia.
 4. Terytorialność: Rozpruwacze są bardzo terytorialne i oznaczają swoje obszary wydzielinami z gruczołów analnych. Mogą być agresywne wobec innych osobników, które naruszają ich terytorium.
 5. Wszechstronność diety: Dieta rozpruwacza jest bardzo różnorodna i obejmuje padlinę, drobne ssaki, ptaki, owady i rośliny.
 6. Samotniczy tryb życia: Rozpruwacze są samotnikami i prowadzą głównie nocny tryb życia.
 7. Opieka nad młodymi: Samica rozpruwacza rodzi od 2 do 5 młodych i opiekuje się nimi samodzielnie. Młode są karmione mlekiem matki przez około 10 tygodni, a potem zaczynają się żywić mięsem.
 8. Długość życia: Rozpruwacze żyją około 7-12 lat w stanie dzikim, ale mogą dożywać nawet 20 lat w niewoli.
 9. Zagrożenie: Rozpruwacze są zagrożone wyginięciem w wielu regionach ze względu na utratę środowiska naturalnego, polowania i pułapki.
 10. Znaczenie w kulturze: Rozpruwacz jest ważnym symbolem w kulturze rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i Eurazji. Jest uważany za symbol siły i wytrwałości.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }