Kolorowanki Thor

Poznaj kolejne postacie z różnych filmów i komiksów z superbohaterami. Tym razem znana i lubiana przez wszystkich postać. W tej kategorii każdy znajdzie ciekawe kolorowanki Thor – zobaczymy jak wygląda i poznamy jego ciekawostki. Wiele interesujących obrazków pojawia się w wielu działach na tym portalu z darmowymi obrazkami do wydrukowania i kolorowania online. Zobacz je i baw się doskonale razem z nami przez wszystkie dni tygodnia. Wybieraj i dodawaj do ulubionych obrazki jakie Ci się podobają.

Bohaterowie z bajki Thor

W ostatnim czasie bardzo popularną bajką stał się Thor. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazję poznać jej bohaterów to świetna okazja, ponieważ na dzisiejszym obrazku...

Ciekawostki z Thor i kolorowanki

Thor – pochodzi on z rasy Asgardianie – zamieszkuje planetę Asgardu czyli tak zwanego Wiecznego Królestwa. Nasz bohater tej kategorii to syn  Odyna który jest królem krainy Asgardu. Postać tą w szczególności upodobali sobie wikingowie. Wyróżnia go w szczególności wyjątkowy młot Uru – tylko on może nim walczyć dzięki swojej energi. Nikt inny nie jest w ogóle wstanie go podnieść z ziemi nie mówiąc już o walczeniu przy pomocy jego. Nie wiem czy wiecie ale to właśnie Thor jest jednym z członków Avengers.

Ciekawostki

  1. Po raz pierwszy postać ta pojawiła się w komiksach Marvela dopiero w 1962 roku. Był on znany w szczególności z wielkiej siły i walczności. Pierwszy komiks z Thor nazywał się: „Journey into Mystery #83”
  2. Na planecie Ziemia postać ta zostałą umieszczona przez Odyna w ludzkiej postaci. Jego imię na ziemi to Donald Blake. W Norwegii w jaskini znalazł swój młot Mjolnir – tak trafił na swoją broń którą nie raz wykorzystywać aby walczyć z różnymi siłami zła.