Kolorowanki Maserati

Poznaj ciekawe i wyjątkowe kolorowanki z Maserati – dział dedukujemy w szczególności dla wszystkich chłopców w różnym wieku. Dawniej ta marka nazywała się Officine Alfieri Maserati SA,  firma ta pochodzi z włoch. Producent ten jest znany z samochodów wyścigowych, sportowych i GT czyli Grand Touring. Firma jest spółką zależną Fiat Chrysler Automobiles NV i ma siedzibę w Modenie, we Włoszech. Po raz pierwszy marka ta została założona w Bolonii, we Włoszech, w grudniu 1914 r. przez braci Alfieriego, Ettore i Ernesta Maserati. Pierwszym znaczącym produktem firmy były świece zapłonowe, a podczas I wojny światowej Maserati produkowało urządzenia do silników lotniczych. Godło Maserati, wzorowane na trójzębie trzymanym przez Neptuna na posągu na Piazza Maggiore w Bolonii, zostało zaprojektowane w 1920 r. przez Mario Maserati.

Pagani Zonda

Kolorowanka online Pagani Zonda
Ale ładny pojazd! Widać, że często bierze udział w wyścigach samochodowych. Tak jest także tym razem. Właściciel samochodu właśnie przygotowuje się do nadchodzącego konkursu....

Maserati Quattroporte

Kolorowanka online Maserati Quattroporte
Ten samochód jest wyjątkowo szybki. Dzięki temu może brać udział w różnych wyścigach i konkursach. Maserati Quattroporte nie jest jednak taki sam jak większość...

Maserati przód samochodu

Kolorowanka online Maserati przód samochodu
Tym razem masz okazję podziwiać samochód Maserati z przodu. Na dole widać jego logo. Pokoloruj go tak, aby był najładniejszym samochodem w całej okolicy....

Maserati MC 12

Kolorowanka online Maserati MC 12
Czy wiesz jaki model samochodu znajduje się na tym obrazku? Dokładnie tak jest to Maserati MC 12. Tym razem możesz go podziwiać z przodu....

Maserati Granturismo

Kolorowanka online Maserati Granturismo
Samochód widoczny na obrazku jest bardzo szybki. Brał już udział w niejednych zawodach i zawsze je wygrywał. Jeśli chcesz, aby wygrał także następny konkurs,...

Maserati Ghibli

Kolorowanka online Maserati Ghibli
Właściciel tego samochodu właśnie jedzie do mechanika wymienić opony. Aby jazda samochodem była bezpieczna, należy także regularnie sprawdzać jego stan. Pokoloruj obrazek i nie...

KATEGORIE

Logo Maserati

W logo tej znanej na całym świecie i niezwykle ekskluzywnej marki mamy trójzęba. Samochody te mają silnik od Ferrari...

Ciekawostki o marce Maserati

Chcieliśmy Wam przedstawić kilka fajnych i ciekawych informacji o tej marce samochodewej. Z pewnością uzupełnią i umilą Wam czas podczas kolorowania obrazków z Maserati.

  1. Historia tej marki samochodowej Maserati zaczyna się od pracownika kolei Rodolfo Maserati praz jego rodziny . W 1900 roku najstarszy syn, Carlo Maserati, zaprojektował swój pierwszy jednocylindrowy silnik i umieścił go na drewnianym podwoziu samochodu. Po śmierci Carlo w 1910 r. jego brat Alfieri przeniósł się do Bolonii i założył centrum serwisowe dla producenta luksusowych samochodów Isotta Fraschini. Postanowił po pewnym czasie sam stworzyć własną markę i działać na własną rękę. Do pomocy miał braci i tak narodziły się początki marki Maserati. 
  2.  Logo tego pojazdu jest wyjątkowe i bardzo dużo osób z branży motoryzacyjnej uznaje je za najładniejsze na świecie. Właśnie to logo z trójzębem zostało zaprojektowane przez Mario Maserati, który z zawodu był artystą i jednym z młodszych braci Maserati. Inspiracją do stworzenia logo był trójząb trzymany przez Neptuna w posągu na Piazza Maggiore w Bolonii. Znajdziemy je również w jeden z kolorowanek na naszej stronie drukowanka.
  3.  Pierwsze auto tej marki zostało ukończone przez braci w  w 1926 r., jego nazwa to Tipo 26. . Samochód zbudowany był ze stalowej ramy drabinkowej, mieścił doładowany rzędowy silnik 8-cylindrowy i trzybiegową manualną skrzynię biegów. Ten pojazd możecie pokolorować na naszej stronie. Brał on udział nawet w kilku wyścigach w Włoszech i Europie.
  4. Najbardziej popularnym samochodem tej marki był  produkowany w latach 20 sportowy model  V4, który posiadał 16-cylindrowy silnik. W roku 1929 osiągnął imponujący wynik szybkości – 154 mil na godzinę.
  5. W latach 20. i 30. firma dalej specjalizowała się w  samochodach wyścigowych, które były sprzedawane na całym świecie. Jednak w 1927 r. bracia Maserati wiedzieli, że muszą zmienić kierunek rozwoju aby nie zbankrutować Dlatego też nawiązali współpracę z Adolfo Orsi. Sprzedali mu firmę i nadal pracowali dla niego na różnych stanowiskach kierowniczych. 
  6. W czasie I i II wojny światowej firma Maserati była odpowiedzialna za produkcję między innymi akumulatorów, a także wielu innych elementów niezbędnych w czasie działań wojennych. W tym czasie najwięcej sprzętu od tej firmy kupowała sama armia.
  7. Od początku istnienia firma Maserati wyróżniała innowacja jaka była wprwadzana na każdym kroku i to pozowliło im być dzisiaj tu gdzie są. Jedną z tajemnic sukcesu były badania nad ultralekkimi stopami. Firma nieustannie poszukuje sztywniejszych i lżejszych metali, aby poprawić osiągi samochodów. Dzięki takiemu zaangażowaniu, Maserati jest w stanie stale dostarczać światowej klasy sportowe właściwości jezdne – takie pojazdy znajdziemy na kolorowankach portalu drukowanka.