Kolorowanki Wonder Women

W sam raz dział dla dziewczyn w którym znajdziemy ciekawe i wyjątkowe kolorowanki Wonder Women. Jest to jedna z nielicznych postaci superbohaterów w kreskówkach czy też bajkach która jest kobietą. Mamy wiele bajek z odcinkami tej wspaniałej postaci. Sami możecie odmienić jej wygląd i zobaczyć jak ona wygląda. Wystarczy tylko chwycić za kredki lub farby i malować ją na przeróżne fajne kolory.

Wonder Women

Kolorowanka online Wonder Women
W tej kolorowance widzimy Wonder Woman w trakcie używania przez nią, jednej ze swoich mocy. Właśnie jest w locie. W lewej ręce trzyma ona...

Wonder Women bajka

Kolorowanka online Wonder Women bajka
Istnieje wiele wersji Wonder Woman. Są one przedstawiane w bajkach, filmach, a nawet jako ludziki Lego. Świadczy to o dużej popularności tej postaci oraz...

Walcząca dziewczyna

Kolorowanka online Walcząca dziewczyna
Wiemy, że Diana, czyli Wonder Woman posiadała nadludzkie siły. Dodatkowo dziewczyna świetnie radziła sobie w walce. Początkowo była ona Amazonką, następnie przeniosła się do...

Logo z Wonder Women

Kolorowanka online Logo z Wonder Women
Logo z filmu, w którym występuje Wonder Woman to symbol przedstawiający literę „W”, ozdobioną skrzydłami. Pierwszy symbol powstał w 1941 roku i przedstawiał złotego orła....

Kulturystka z bajki

Kolorowanka online Kulturystka z bajki
Wonder Woman mimo swojej nadludzkiej siły, posiada również różne gadżety. Ma ona m.in. lasso prawdy, które wymusza na skrępowanej osobie mówienie prawdy, bransolety zwycięstwa,...

Dziewczynka z peleryną

Kolorowanka online Dziewczynka z peleryną
Wiele małych dziewczynek inspirowało się Wonder Woman. Była to jedna z pierwszych superbohaterek. Zawsze spotykaliśmy tylko mężczyzn z nadludzką siłą. Była ona dla nich...

KATEGORIE

Kolorowanka online Dziewczyna z Wonder Women

Dziewczyna z Wonder Women

Wonder Woman jest niesamowicie piękną dziewczyną. Jest odważna i bardzo waleczna. Nadludzkie moce otrzymała od poszczególnych greckich bogów. Siłę...
Kolorowanka online Dziewczyna z pięknymi włosami

Dziewczyna z pięknymi włosami

Nasza superbohaterka, mimo tego, że posiada niesamowite, nadludzkie zdolności, jest niesamowicie piękna. Według różnych plotek Wonder Women otrzymała swoją...
Kolorowanka online Dziewczyna superbohaterka

Dziewczyna Superbohaterka

Wonder Woman jest jedną z żeńskich superbohaterek. Posiada ona nadludzką moc, potrafi latać i posiada niesamowitą szybkość, zręczność i...
Kolorowaka online Ludzik Lego Wonder Women

Ludzik Lego Wonder Women

Wonder Women miała również swoje odzwierciedlenie w lego. Mały, żółty ludzik występował m.in. w bajce pt.: „Lego przygoda”. Kobieta posiada...
Kolorowaka online Ludzik Lego Wonder Women

Ludzik Lego Wonder Women

Od pewnego czasy Lego tworzy swoje postacie z bohaterami z różnych bajek czy też kreskówek oraz gier. Tutaj właśnie...

Informacje

 1. Pochodzenie: Wonder Woman to Amazonka, pochodząca z fikcyjnej wyspy Themyscira (również znanej jako Paradise Island), która została stworzona przez bogów starożytnej Grecji. Jej matką jest królowa Hippolyta.
 2. Twórcy: Postać została stworzona przez psychologa Williama Moultona Marstona i artystę H.G. Petera. Po raz pierwszy pojawiła się w „All Star Comics” #8 w grudniu 1941 roku.
 3. Moc: Wonder Woman posiada nadludzką siłę, szybkość, i wytrzymałość, a także umiejętność latania. Jest także wyjątkowo biegła w walce wręcz.
 4. Wyposażenie: Jej tradycyjne wyposażenie obejmuje złoty laso prawdy, które zmusza każdego, kto jest nim schwytany, do mówienia prawdy, bransolety wykonane z niezniszczalnego metalu, które mogą odbijać kule i inne projektyły, oraz tiarę, którą może używać jako broni.
 5. Członkostwo: Jest jednym z założycielskich członków Justice League, grupy superbohaterów z uniwersum DC Comics.
 6. Rola: Wonder Woman jest uznawana za jedną z najważniejszych postaci w świecie komiksów, będąc jednym z pierwszych i najpopularniejszych żeńskich superbohaterów. Reprezentuje ideały feminizmu, siły i równości.
 7. Adaptacje: Postać pojawiła się w wielu adaptacjach na różnych mediach, w tym serialach telewizyjnych, filmach animowanych i grach wideo. Gal Gadot zagrała Wonder Woman w serii filmów DC Extended Universe.
 8. Pierwsza kobieta superbohater: Wonder Woman jest jedną z pierwszych i najbardziej znanych kobiecych postaci w świecie komiksów. Jej sukces otworzył drogę dla innych żeńskich superbohaterów.
 9. Symbol: Wonder Woman stała się symbolem kobiecej siły i niepodległości, i jest często używana jako ikona przez ruchy na rzecz równości płci.
 10. Komiksy: Na przestrzeni lat postać Wonder Woman pojawiła się w wielu różnych seriach komiksowych, zarówno jako główna postać, jak i jako postać drugoplanowa. Jej opowieści często koncentrują się na jej pochodzeniu, jej relacjach z innymi postaciami z uniwersum DC Comics, i jej walkach z różnymi przeciwnikami.

Ciekawostki

 1. Pomysłodawca: William Moulton Marston, twórca Wonder Woman, był także wynalazcą poligrafu, co jest ciekawe, biorąc pod uwagę, że złote laso Wonder Woman zmusza ludzi do mówienia prawdy.
 2. Feministyczne korzenie: Marston stworzył Wonder Woman jako feministyczną ikonę, symbolizującą niezależność i siłę kobiet. Jego żona, Elizabeth, i ich życiowa partnerka, Olive Byrne, miały wpływ na stworzenie postaci.
 3. Pierwsza pojawienie się: Chociaż Wonder Woman zadebiutowała w „All Star Comics” #8 w 1941 roku, dostała swój własny tytuł komiksowy już w następnym roku, co było bardzo szybko jak na tamte czasy.
 4. Członek Justice Society of America: Przed założeniem Justice League, Wonder Woman była członkiem Justice Society of America, choć pierwotnie pełniła rolę sekretarki zespołu.
 5. Wycofanie: W latach 60., podczas ruchu wyzwolenia kobiet, Wonder Woman straciła swoje moce i stała się zwykłą kobietą, prowadzącą butik. Ten ruch spotkał się z krytyką, a postać w końcu odzyskała swoje moce.
 6. Rola w telewizji: Lynda Carter zagrała Wonder Woman w telewizyjnym serialu emitowanym w latach 1975-1979, a Gal Gadot przyjęła rolę w kinowej serii DC Extended Universe, zaczynając od „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” w 2016 roku.
 7. Ikona LGBT: Wonder Woman często jest uznawana za ikonę LGBT, ze względu na swoje pochodzenie i związki z innymi postaciami. Twórcy komiksów potwierdzili, że jest ona biseksualna.
 8. Trzecia fala feminizmu: Wonder Woman została odnowiona na nowo w latach 80. przez pisarza George’a Péreza, który skoncentrował się na korzeniach mitologicznych postaci i uczynił ją bardziej niezależną i bohaterską.
 9. Mulher Maravilha: W Brazylii Wonder Woman jest znana jako „Mulher Maravilha”. Jest bardzo popularna w tym kraju i stała się ikoną popkultury.
 10. Cameo: Wonder Woman zadebiutowała w animowanym filmie „Justice League: The New Frontier” przed występem Gal Gadot w filmach akcji na żywo.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }