Kolorowanki Skoda

Skoda Auto, znana również jako Skoda, to czeski producent samochodów, który ma długą historię sięgającą końca XIX wieku.

Skoda Rapid

Kolorowanka online Skoda Rapid
Skoda Rapid znajdująca się na obrazku zaraz wyruszy w daleką podróż. Nie możesz pozwolić na to, aby odjechała niepokolorowana. Biegnij po swój piórnik i...

Skoda Octavia

Kolorowanka online Skoda Octavia
Skoda Octavia to bardzo często spotykany na ulicach model samochodu. Jest on bardzo ładny, jednak na obrazku wygląda  nieco ponuro. Na pewno dlatego, że...

Skoda Kodiaq

Kolorowanka online Skoda Kodiaq
Jeśli interesujesz się samochodami, na pewno podoba ci się ten model. Jest to Skoda Kodiaq, którą dzisiaj masz okazję podziwiać z boku. Zobacz, jak...

Samochód osobowy Skoda

Kolorowanka online Samochód osobowy Skoda
Ten samochód osobowy znają wszyscy miłośnicy motoryzacji. Na obrazku znajduje się Skoda. Jej bagażnik nie jest zbyt duży, jednak pomieści wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Ciekawe,...

Nowa Skoda Superb

Kolorowanka online Nowa Skoda Superb
Pora wybrać się na wycieczkę. Samochód znajdujący się na obrazku jest niemal do tego stworzony. Posiada duży, pojemny bagażnik, a w środku samochodu znajduje...

Marka Skoda

Kolorowanka online Marka Skoda
Ale piękny samochód! Jeśli interesujesz się motoryzacją, to na pewno poznałeś, że jest to Skoda. Ciekawe gdzie tym razem wybierają się siedzący w pojeździe...

KATEGORIE

Kolorowanka online Logo marki Skoda

Logo marki Skoda

Każdy miłośnik motoryzacji rozpozna jakiej marki logo znajduje się na tym obrazku. Jeśli nie wiesz, to możesz skorzystać z...
Kolorowanka online Ciężarówka Skoda

Ciężarówka Skoda

Ciężarówkami przewozi się różne przedmioty. Dzięki nim między innymi sklepy mogą być zaopatrywane w towar. Ta ciężarówka marki Skoda...
Kolorowanka online Kodiaq skoda

Samochód Skoda Kodiaq

Kolejne auto do kolekcji tym razem od marki Skoda. Są to bardzo fajne i ciekawe samochody. Często wybierana  w...
francuski tir kolorowanka online

Francuski samochód ciężarowy

Marka Renault jest znana nie tylko z samochodów osobowych, lecz również z ciężarowych. Niemalże każdego dnia na drogach naszego...
kolorowanka samochód z dużymi kołami do druku

Samochód z dużymi kołami

Tego typu samochody nie nadają się na jazdę po ulicach jednak można fajnie nimi pojeździć po specjalnie do tego...
drogi samochód bentley kolorowanka online

Drogi samochód Bentley

Bentley to bardzo droga marka samochodów, jednak w środku czujemy się jak w najlepszym apartamencie. Producent tych aut zadbał...
kolorowanka luigi i samochód do kartingu

Gokart – samochód na karting

Są to ciekawe wyścigi takimi małymi gokartami jednak potrafią one być bardzo szybkie i zwinne. Tutaj widzimy jednego z...
samochód suzuki kolorowanka online

Samochód idealny do miasta

Ten model z pod znaku japońskiej marki Suzuki to auto, które zdecydowanie idealnie nadaje się do jazdy po mieście....

informacje 

 1. Historia: Skoda założona została w 1895 roku w Mlada Boleslav w Czeskiej Republice. Początkowo firma zajmowała się produkcją rowerów, a później motocykli, jednak w 1905 roku rozpoczęła produkcję samochodów.
 2. Współczesność: Obecnie Skoda jest częścią koncernu Volkswagen Group, jednego z największych producentów samochodów na świecie. Współpraca ta miała istotny wpływ na rozwój i modernizację marki.
 3. Produkty: Skoda oferuje szeroką gamę samochodów, w tym kompaktowe modele, sedany, kombi, SUV-y i modele elektryczne. Ich auta charakteryzują się funkcjonalnością, przestronnością i relatywnie przystępnymi cenami.
 4. Innowacje: Skoda wprowadza nowoczesne technologie i innowacje do swoich pojazdów, takie jak systemy asystujące kierowcy, nowoczesne systemy multimedialne i ekologiczne rozwiązania napędowe.
 5. Popularność: Skoda zdobyła popularność w wielu krajach na świecie dzięki swojemu zrównoważonemu podejściu do ceny, jakości i wydajności.
 6. Motorsport: Skoda była również zaangażowana w motorsport, zwłaszcza w rajdach samochodowych. Marka zdobyła wiele nagród i osiągnięć w różnych zawodach.
 7. Skoda Vision iV: Jednym z ciekawych modeli konceptowych Skody jest „Vision iV”, elektryczny crossover coupe, który daje wgląd w przyszłość marki w kontekście pojazdów elektrycznych.
 8. Produkcja globalna: Skoda ma zakłady produkcyjne nie tylko w Czechach, ale także w innych krajach, takich jak Chiny, Indie, Rosja czy Słowacja.
 9. Zrównoważony rozwój: Skoda aktywnie angażuje się w zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko, wprowadzając coraz więcej ekologicznych rozwiązań w swoich modelach.
 10. Herb i logo: Logo Skody przedstawia strzałkę z pięcioma liśćmi, symbolizującą postęp, rozwój i wzrost. To logo jest uważane za jeden z najstarszych i najdłużej niezmienianych znaków w motoryzacji.

modele

 1. Skoda Octavia: To jeden z najważniejszych modeli marki. Octavia jest dostępna w wersji sedan oraz kombi, oferując przestronność, wydajność i nowoczesne technologie. To także pierwszy model Skody, który został wyposażony w napęd hybrydowy typu plug-in.
 2. Skoda Fabia: To model kompaktowy, który jest ceniony za swoją kompaktową sylwetkę, oszczędność paliwa oraz dostępność nowoczesnych opcji wyposażenia.
 3. Skoda Superb: Superb to sedan i kombi klasy średniej, wyróżniający się przestronnym wnętrzem, luksusem i zaawansowanymi systemami asystującymi.
 4. Skoda Kamiq: Kamiq to kompaktowy SUV, który łączy miejskie osiągi z charakterystykami crossovera. Oferuje zaawansowane technologie i elastyczność użytkowania.
 5. Skoda Karoq: Karoq to kolejny SUV, który mieści się pomiędzy modelami Kamiq a Kodiaq. Zapewnia dużą przestrzeń, nowoczesne rozwiązania technologiczne i wszechstronność.
 6. Skoda Kodiaq: Kodiaq to większy SUV, który oferuje przestronność dla większej liczby pasażerów. Charakteryzuje się imponującym wyglądem i różnymi opcjami wyposażenia.
 7. Skoda Scala: To kompaktowy hatchback, który jest ceniony za nowoczesne funkcje, przestronność i atrakcyjny design.
 8. Skoda Enyaq iV: Ten model oznacza wejście Skody w świat elektrycznych samochodów. Jest to SUV elektryczny oparty na platformie Volkswagen Group, oferujący nowoczesne funkcje i osiągi zgodne z trendami ekologicznymi.
 9. Skoda Rapid: Model Rapid to kompaktowy sedan oferujący funkcjonalność i dostępność w przystępnej cenie.
 10. Skoda Citigo: To mały samochód miejski, który jest kompaktowy i oszczędny w eksploatacji.

ciekawostki 

 1. Początki rowerowe: Pierwszymi produktami Skody były rowery. Firma została założona w 1895 roku jako zakład produkujący rowery. Dopiero później rozpoczęto produkcję motocykli i samochodów.
 2. Emblemat Skody: Emblem Skody, czyli strzałka w koło z pięcioma liśćmi, pojawił się po raz pierwszy w 1926 roku. Każdy z liści miał symbolizować jedno z pięciu przedsiębiorstw, które połączyły się, by utworzyć markę Skoda.
 3. Model Favorit: Model Skoda Favorit, wprowadzony na rynek w latach 80. XX wieku, był pierwszym modelem marki wyposażonym w napęd na przednie koła. Był to ważny krok w rozwoju technologicznym marki.
 4. Skoda Octavia: Nazwa „Octavia” odnosi się do historycznego modelu Skody, który był produkowany w latach 50. i 60. XX wieku. Po 1996 roku, kiedy wprowadzono nową serię Octavia, stała się ona jednym z najbardziej udanych modeli Skody.
 5. Zwrot na rynku: Skoda przeszła istotną zmianę wizerunku w latach 90. XX wieku. Wcześniej była często postrzegana jako marka o niskiej jakości, ale wprowadzenie nowych modeli, takich jak Octavia i Superb, odwróciło tę tendencję.
 6. Skoda w Chinach: Skoda cieszy się dużą popularnością na rynku chińskim. Współpraca z chińskimi partnerami przyczyniła się do znaczącego wzrostu sprzedaży w tym kraju.
 7. Rekordy prędkości: Skoda Superb została użyta do ustanowienia kilku rekordów prędkości na lodzie. W 2017 roku model Superb ustanowił nowy rekord prędkości dla samochodów na lodzie, osiągając 202,9 km/h.
 8. Skoda iSport: W 2011 roku Skoda zaprezentowała konceptowy model o nazwie VisionD, który wzbudził wiele zainteresowania. Pojazd ten dał początek nowej estetyce projektowania, która znalazła swoje odzwierciedlenie w późniejszych modelach Skody.
 9. Eksport do 100 krajów: Skoda eksportuje swoje samochody do ponad 100 krajów na całym świecie. Marka ma silną obecność na wielu rynkach globalnych.
 10. Elektryfikacja: Skoda jest również zaangażowana w rozwijanie pojazdów elektrycznych. Model Skoda Enyaq iV, oparty na platformie elektrycznej Volkswagen Group, to przykład elektrycznego samochodu marki.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }