Kolorowanki South Park

„South Park” to amerykański animowany serial komediowy stworzony przez Treya Parkera i Matta Stone’a. Serial zadebiutował na antenie stacji telewizyjnej Comedy Central w 1997 roku i stał się jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych programów telewizyjnych.

Kolorowanki Eric Cartman

Eric Cartman to fikcyjna postać z popularnego serialu animowanego "South Park". Jest to amerykański sitcom stworzony przez Treya Parkera i Matta Stone'a. Serial zadebiutował...

Timmy Burch z South Park

Kolorowanka Timmy Burch z South Park do druku
Timmy Burch jest inwalidą. Do poruszania sie używa wózka inwalidzkiego. Jest uczniem czwartej klasy szkoły podstawowej. Ma bardzo ubogie słownictwo.

Stuart McCormick

Kolorowanka Stuart McCormick do druku
Stuart McCormick był ojcem Kennego , Kevina i Karen. Zazwyczaj chodził ubrany w czerwoną duża czapkę na czubku swojej głowy. Koszulę miał koloru turkusowego...

Sheila Broflovski

Kolorowanka Sheila Broflovski
Pani Sheila była biologiczną matką Kyle'a. Jej włosy miały płomienny czerwony kolor. Granatowy żakiet zakrywał delikatnie różową koszulę, która wystaje. Spódnica koloru ciemno bordowego.

Sharon Marsh

Kolorowanka Sharon Marsh
Sharon Marsh jest matką Stana Marsh, a także żoną Randy'ego Marsh. Kochająca ale surowa matka. Włosy ma koloru rudego. Jej sweterek ma kolor brzoskwiniowy...

Randy Marsh

Kolorowanka Randy Marsh do druku
Randy Marsh ojciec Stana. Jeden z głównych dorosłych bohaterów serialu. Chociaż posiada doktorat z geologii, przedstawiany jest jako myślący o niebieskich migdałach półgłówek. Chodził...

KATEGORIE

Kolorowanka Postać Stan Marsh

Postać Stan Marsh

Stanley „Stan” Marsh – najmądrzejszy, z czwórki przyjaciół, przywódca paczki, uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej w South Park. Stan...
Kolorowanka Postacie z South Park dla dzieci do druku

Postacie z South Park

Obrazek przedstawia nam cztery główne postacie z South Park. Są to Kenny McCormic, Eric Cartman, Stan Marsh, Kyle Broflovski....
Kolorowanka Linda Stotch z South Park

Linda Stotch z South Park

Linda Stotch z wykształcenia jest inżynierką, zasiada w radzie miasta jako skarbniczka. Chodzi ubrana w bordowy sweterek oraz fioletową...
Kolorowanka Kenny McCormick z South Park do druku

Kenny McCormic z South Park

Kenneth " Kenny" McCormic jeden z głównych bohaterów Miasteczka South Park, zawsze ubrany w charakterystyczną pomarańczową parkę zasłaniającą prawie...
Kolorowanka Jimmy Valmer z South Park dla dzieci

Jimmy Valmer z South Park dla dzieci

Jimmy Valmer uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej w South Park. Mimo niepełnosprawności jest niepoprawnym optymistą i zawsze tryska humorem....
Kolorowanka Grandpa Marvin Marsh z South Park

Grandpa Marvin Marsh z South Park

Marvin Marsh jest dziadkiem Stana Marsha. Jest członkiem Hare Club for Men i stara się przekonać Stana, by go...
Kolorowanka Gerald Broflovski z South Park

Gerald Broflovski z South Park

Gerald Broflovski z zawodu jest prawnikiem. Uwielbia delfiny, jego marzeniem jest stać się jednym z nich, w tym celu...
Kolorowanka Dziewczyna Wendy Testaburger

Dziewczyna Wendy Testaburger

Wendy Testaburger była uczennicą czwartej klasy szkoły podstawowej w South Park. Chodziła ubrana w fioletową czapkę oraz kurtkę, spodnie...
Kolorowanka Chef z South park

Chef z South Park

Jerome McElroy znany szerzej jak Chef z miasteczka South Park, jedna z głównych postaci. Jest Afroamerykaninem z zamiłowaniem do...
Koloroanka Craig Tucker z South park do druku

Craig Tucker z South Park

Craig Tucker  jest jednym z uczniów czwartej klasy Szkoły podstawowej w South Parku, przywódca gangu. Craig jest białoskórym chłopakiem...

informacje 

 1. Styl animacji: „South Park” jest znany ze swojego charakterystycznego stylu animacji, który wykorzystuje technikę cut-out animation. Postacie są tworzone z wycinanych fragmentów papieru komputerowego, co nadaje im charakterystyczny wygląd.
 2. Główni bohaterowie: Serial skupia się na przygodach czwórki chłopców: Stana Marsha, Kyle’a Broflovskiego, Erica Cartmana i Kenny’ego McCormicka, mieszkających w małym miasteczku South Park w stanie Kolorado.
 3. Kontrowersyjny humor: „South Park” jest znane z kontrowersyjnego i często prowokującego humoru, który odnosi się do polityki, kultury popularnej, religii i innych drażliwych tematów. Twórcy nie unikają kontrowersji i często podchodzą do tematów w sposób satyryczny.
 4. Szybki czas produkcji: Jeden odcinek „South Park” powstaje w zaledwie sześć dni, co pozwala twórcom na reagowanie na bieżące wydarzenia i tematy.
 5. Postacie drugoplanowe: Oprócz głównych bohaterów, serial obfituje w postacie drugoplanowe, które często występują w różnych odcinkach i mają swoje charakterystyczne cechy.
 6. Parodie znanych postaci: „South Park” słynie z parodii znanych postaci z kultury pop, polityki i mediów. Wiele znanych postaci publicznych pojawiło się w serialu jako postacie fikcyjne.
 7. Wybuchający Kenny: Wcześniejsze sezony serialu często kończyły się tragicznym wypadkiem związanym z postacią Kenny’ego, który w każdym odcinku ginął w inny, często absurdalny sposób.
 8. Kontynuacja tematów: Chociaż większość odcinków ma odrębną fabułę, czasem pojawiają się wątki kontynuowane w kilku kolejnych epizodach, tworząc tzw. „dłuższe historie”.
 9. Docenienie krytyków: Pomimo kontrowersji „South Park” zdobyło uznanie krytyków za oryginalność, satyrę i zdolność do komentowania bieżących wydarzeń.
 10. Nagrody: „South Park” zdobyło wiele nagród, w tym kilka Emmy Awards, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie animacji i komedii.

ciekawostki 

 1. Niesamowity czas produkcji: Jak wspomniano wcześniej, odcinek „South Park” powstaje w zaledwie sześć dni. To bardzo szybki czas produkcji w porównaniu do standardowych seriali animowanych.
 2. Charakterystyczny język i przekleństwa: „South Park” jest znane z używania przekleństw i obraźliwego języka, co dodaje do jego kontrowersyjnego charakteru. Niektóre słowa były wielokrotnie ocenzurowane w trakcie emisji.
 3. Oryginalny tytuł pilota: Pierwszy odcinek pilotażowy serialu nosił tytuł „Jesus vs. Frosty” (Jezus kontra Mroźny). Był to krótkometrażowy film stworzony przez twórców jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem produkcji „South Park”.
 4. Nawiązania do rzeczywistości: Wiele wydarzeń i postaci w „South Park” jest inspirowanych rzeczywistością. Twórcy często odnoszą się do bieżących wydarzeń politycznych, kulturalnych i społecznych.
 5. Niezależność twórców: Trey Parker i Matt Stone, twórcy serialu, utrzymują kontrolę nad produkcją i treścią „South Park”. Niektóre odcinki tworzone są zaledwie kilka dni przed emisją, co pozwala im reagować na najnowsze wydarzenia.
 6. Muzyka i piosenki: „South Park” słynie z tworzenia zabawnych i kontrowersyjnych piosenek, które często wpadają w ucho. Przykłady to „Blame Canada” z filmu „South Park: Grzech Pierworodny” oraz „Kyle’s Mom’s a Bitch” z odcinka „Mr. Hankey, the Christmas Poo”.
 7. Postać Buttersa: Postać Buttersa Stotch’a pierwotnie miała być jednorazowym gagiem, ale został tak polubiony przez widzów, że stał się stałym elementem obsady.
 8. Podobieństwo postaci: Postacie w „South Park” mają bardzo proste kształty i twarze, co sprawia, że są łatwo rozpoznawalne. Jednak prostota ta pozwala też na tworzenie różnorodnych wyrazów i mimiki.
 9. Kontynuacja sezonów: W niektórych odcinkach „South Park” są kontynuowane w kolejnych sezonach, tworząc pewną ciągłość fabularną, co jest rzadko spotykane w serialach komediowych.
 10. Blokada w Chinach: Z powodu kontrowersyjnych treści i krytyki wobec Chin, „South Park” zostało zakazane w Chinach, a jego nazwa oraz odniesienia do serialu stały się tematem tabu na chińskim internetowym forum Weibo.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }