Kolorowanki The Owl House

„The Owl House” to amerykański serial animowany stworzony przez Danę Terrace, którego premiera odbyła się na kanale Disney Channel w styczniu 2020 roku. Serial opowiada historię nastoletniej dziewczyny o imieniu Luz, która odkrywa portal do innego świata, gdzie magia jest rzeczą powszechną. Tam spotyka Edę, czarownicę, która zostaje jej mentorką, i Kinga, małego demona. Luz, mimo że nie ma naturalnych zdolności magicznych, postanawia zostać czarownicą i w tym celu uczęszcza do Tytułowej Sowy, szkoły magii. Serial jest chwalony za swoje postacie, animację i progresywną reprezentację LGBTQ+.

The Owl House dla dzieci

Kolorowanka The Owl House dla dzieci do druku
Twoim zadaniem jest pokolorowanie postaci z bajki. Pomaluj tą kobietę bardzo dokładnie i postaraj się nie wychodzić za linie.

Sowi dom dla najmłodszych

Kolorowanka Sowi Dom dla najmłodszyc do druku
Miłość i przyjaźń to coś co w życiu jest bardzo ważne. Okazujemy to swoim zainteresowaniem, słowami i czynami. Możemy też to przedstawić w formie...

Sowi dom dla dzieci

Kolorowanka Sowi Dom dla dzieci do druku
Sowi Dom to przede wszystkim magia i ciekawe przygody bohaterów. Ci z obrazka właśnie mają zamiar coś zrobić ciekawego. Wygląda na to, że przeteleportowali...

Postaci z bajki taniec

Kolorowanka Postcie z bajki taniec do druku dla dzieci
Te bohaterki z bajki wybrały się razem na dyskotekę. Ubrały śliczne sukienki i zrobiły przepiękne fryzury. Brakuje im tylko żebyś pomalował i przygotował w...

Dziewczyna z bajki The Owl House

Kolorowanka Dziewczyna z bajki The Owl House do druku dla dzieci
Bajka The Owl House to bajka przepełniona fantastyką, magią i różnymi żartami. Zobacz, bohaterka ma nawet zabawne okulary ze sztucznymi oczami. To musi być...

Postać z bajki Sowi Dom

Kolorowanka Postać z bajki Sowi Dom do druku
W bajce o Sowim Domu nie może zabraknąć sowy. Ta bohaterka trzyma piękną i szlachetną sowę. Brakuje im jednak trochę koloru. Chwyć za kredki...

KATEGORIE

Kolorowanka Chłopak z The Owl House do druku

Chłopak z The Owl House

Ten chłopak chyba ma dzisiaj dobry dzień. Zobacz na jego wielkie zadowolenie. Jak myślisz, dlaczego jest taki szczęśliwy? Spraw...
Kolorowanka Bajkia Sowi Dom DIsneya do druku

Sowi dom Disneya

Serial opowiada o losach nastolatków. Żyją oni w magicznym królestwie. Pomaluj postacie w sposób fantastyczny i magiczny. Dobrej zabawy

Informacje

 1. Premiera: Pierwszy odcinek serialu miał premierę 10 stycznia 2020 roku.
 2. Twórca: Dana Terrace, były reżyser i storyboarder seriali takich jak „Gravity Falls” i „DuckTales”, jest twórcą „The Owl House”.
 3. Obsada: Główne role w serialu dubbingują Sarah-Nicole Robles (Luz), Wendie Malick (Eda) i Alex Hirsch (King).
 4. LGBTQ+ reprezentacja: Serial zdobył uznanie za wprowadzenie postaci LGBTQ+, co jest rzadkością wśród seriali animowanych dla dzieci. Dana Terrace, która jest biseksualna, wyraziła swoje pragnienie, aby dzieci oglądające „The Owl House” widziały siebie reprezentowane na ekranie.
 5. Inspiracje: Dana Terrace zainspirowała się wieloma różnymi źródłami podczas tworzenia „The Owl House”, w tym filmami studia Ghibli, grami wideo takimi jak „The Legend of Zelda”, a także swoim doświadczeniem dorastania jako osoba LGBTQ+.
 6. Produkcja: Serial jest produkowany przez Disney Television Animation. Animacja jest wykonywana przez Sunmin Image Pictures i Sugarcube Animation.
 7. Recepcja: „The Owl House” zdobyło pozytywne recenzje zarówno od krytyków, jak i od widzów, którzy chwalili jego postaci, animację, humor i progresywną reprezentację LGBTQ+.
 8. Muzyka: Muzyka w „The Owl House” została skomponowana przez T.J. Hill, który również skomponował muzykę do innych seriali animowanych, takich jak „Star vs. the Forces of Evil”.
 9. Nominacje i nagrody: Serial został nominowany do kilku nagród, w tym do Annie Award za najlepszy serial animowany dla dzieci.
 10. Kontynuacja: Disney Channel potwierdził, że „The Owl House” zostanie kontynuowany w trzecim sezonie, ale będzie to ostatni sezon serialu.

Ciekawostki

 1. Pierwszy postać LGBT w Disney: Dana Terrace, twórczyni „The Owl House”, potwierdziła na Twitterze, że Luz Noceda, główna bohaterka serialu, jest biseksualna. To uczyniło ją pierwszą postacią LGBTQ+ w historii Disney Channel.
 2. Twórczyni jako jedna z postaci: Dana Terrace podkłada głos jednej z postaci, Tiny Nose, w serialu.
 3. Zainspirowany przez realne miejsce: Tytułowy „Owl House” jest wzorowany na domku w lesie, w którym Dana Terrace mieszkała podczas pracy nad serialem „Gravity Falls”.
 4. Zainspirowany przez film Ghibli: Twórczyni serialu, Dana Terrace, w wywiadzie powiedziała, że była zainspirowana filmami Studia Ghibli podczas tworzenia świata w „The Owl House”.
 5. Reakcja społeczności LGBTQ+: Serial został pozytywnie przyjęty przez społeczność LGBTQ+ za reprezentację postaci nieheteronormatywnych.
 6. Podobieństwa do innych seriali: Fani zauważyli podobieństwa między „The Owl House” a innymi popularnymi serialami, takimi jak „Gravity Falls” i „Star vs. the Forces of Evil”. Dana Terrace pracowała wcześniej nad oboma tymi serialami.
 7. Oryginalna koncepcja postaci: Początkowo Eda miała być bardziej surowa i poważna, ale ostatecznie postanowiono uczynić ją bardziej swobodną i humorystyczną.
 8. Wpływ anime: Dana Terrace powiedziała, że została zainspirowana przez różne seriale anime podczas tworzenia „The Owl House”, co widać w stylu animacji i projektowaniu postaci.
 9. Niektóre postacie zostały nazwane na cześć zwierząt: Na przykład postać Luz, którego imię po hiszpańsku znaczy „światło”, a King, który został nazwany na cześć psa Dany Terrace.
 10. Ograniczone zasoby animacyjne: Z powodu pandemii COVID-19, część odcinków musiała być tworzona przez animatorów, którzy pracowali zdalnie z domu. To wpłynęło na ograniczenie zasobów i czasu przeznaczonego na animację, co spowodowało pewne różnice w stylu i jakości animacji w niektórych odcinkach.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }