Kolorowanki Żaba i Ropucha

„Żaba i ropucha” to polski komiks autorstwa Grzegorza Rosińskiego (rysunki) i Sławomira Karpowicza (scenariusz), opublikowany w latach 1975-1976.

Kolorowanki Kijanka

Małe kijanki pływają w stawie do druku dla dzieci
Kijanka to wodny płaz, zwykle charakteryzującego się posiadaniem zaokrąglonego ciała i długiego ogona. Kijanki zazwyczaj przechodzą metamorfozę, kiedy to z larwy przekształcają się w...

Żaba Globox

Kolorowanka Żabaw Globox do druku
Obrazek przedstawia jak żaba Globox wylewa wiadro wody na Raymana. Rayman z Globoxem są najlepszymi przyjaciółmi, choć nieraz Globox dużo wymaga od Raymana. A...

Żaby tańczą

Kolorowanka Żaby tańczą do druku
Czasami żaby też lubią się rozerwać. Ubierają eleganckie ubrania i ozdoby na głowy. Pomaluj żaby oraz ich stroje. Nie mogą spóźnić się na potańcówkę.

Żabka nad wodą

Kolorowanka Żabka nad wodą do druku
Żaby to stworzenia, które żyją na mokradłach, w rzekach, nad jeziorami. Uwielbiają wodę, ale gdy jest ciepło lubią siedzieć na liściach lilii wodnej i...

Żaba z kreskówki dla dzieci

Kolorowanka żaba z kreskóki dla dzieci do druku
Twoje zadanie jest proste. Weź kredki i zacznij malować. Nie wychodź za linie. Zauważ też, że żaba ma kropeczki na grzbiecie.

Żaba w kropki

Duża ropucha dla dzieci do druku kolorowanka
Niektóre żaby mają specjalne znamiona na ciele. Czasami w formie kamuflażu lub ochrony. Istnieje żaba, która jest cała czarna, ale ma żółte kropki, żeby...

KATEGORIE

Kolorowanka Żaba w kapeluszu do druku

Żaba w kapeluszu

Pasuje żabie ten kapelusz, prawda? Dodaje jej wzrostu. A wiedziałeś, że żaby mają tylko około 10 cm długości? Dobrze,...
Kolorowanka Żaba dla dzieci do druku

Żaba dla dzieci

Spójrz na tą uroczą żabę. Ma takie wielkie oczka i rumieńce na pyszczku. Dodaj jej uroku, wykorzystując odpowiednie kolory.
Kolorowanka Skacząca żaba do druku

Skacząca żaba

Żaby potrafią skakać bardzo wysoko, pomimo że to małe stworzenia. Niektóre potrafią skoczyć nawet 2 metry. To bardzo dużo,...
Kolorowanka Ropucha na obrazku do druku

Ropucha na obrazku

Twoim zadaniem jest znalezienie kredek i pisaków i pomalowanie tego obrazka najpiękniej jak umiesz. Możesz też poszukać jak ropuchy...
Kolorowanka Ropucha dla dzieci z siatką do druku dla dzieci

Ropucha dla dzieci z siatką

Ropuchy uwielbiają jeść muchy. Do łapania ich używają długiego i lepkiego języka. Ale ta żaba postanowiła poradzić sobie inaczej....
Kolorowanka Dwie żaby z bajki do druku

Dwie żaby z bajki

Pomaluj obie żaby. Mogą różnić się od siebie i mogą mieć fantastyczne kolory, nawet niebieski czy różowy
Kolorowanka Duża stara ropucha do druku

Duża stara ropucha

Twoim zadaniem jest pomalować starą ropuchę. Wiedziałeś, że żyją nawet 15 lat?
Kolorowanka Duża ropucha dla dzieci do druku

Duża ropucha dla dzieci

Ropuchy to płazy. Żyją na mokradłach i lubią spędzać czas w wodzie. Ropuchy różnią się od żab tym, że...

Informacje

  1. Gatunek i Tematyka: „Żaba i ropucha” to komiks humorystyczny o przygodach dwóch postaci – antropomorficznej żaby i ropuchy. Komiks łączył w sobie elementy satyry, absurdalnego humoru i dowcipów.
  2. Autorzy: Grzegorz Rosiński, znany przede wszystkim jako twórca rysunków do serii komiksów „Thorgal”, stworzył ilustracje do „Żaby i ropuchy”, natomiast Sławomir Karpowicz zajmował się tworzeniem scenariusza.
  3. Pierwsze Publikacje: Pierwsze przygody „Żaby i ropuchy” ukazywały się w polskim magazynie komiksowym „Świat Młodych”. Komiks zdobył szybko popularność wśród czytelników.
  4. Bohaterowie: Tytułowe postaci, żaba i ropucha, były całkowicie antropomorficzne, co znaczy, że zachowywały się jak ludzie, ale miały cechy charakterystyczne dla tych zwierząt.
  5. Styl Rysunków: Rosiński w „Żabie i ropusze” zachował swój charakterystyczny styl rysowania, wprowadzając wiele detali i ekspresji twarzy postaci, co wspierało humorystyczny ton komiksu.
  6. Kultowy Status: „Żaba i ropucha” stała się jednym z kultowych dzieł polskiego komiksu. Jej absurdalny humor i oryginalne postaci zdobyły uznanie czytelników.
  7. Powrót Do Publikacji: W 2010 roku komiks doczekał się wznowienia w formie albumu zbierającego wszystkie opowiadania, z nowym, wspólnym tytułem „Żaba i Ropucha. Kompletna Kolekcja”.
  8. Wpływ na Polski Komiks: „Żaba i ropucha” wpłynęła na polski komiks, wprowadzając elementy nonsensu i absurdalnego humoru, które odnaleźć można w późniejszych dziełach.
  9. Porównanie do Innych Dzieł: Choć nieco zapomniana w porównaniu do innych dzieł Rosińskiego, takich jak „Thorgal”, „Żaba i ropucha” pozostaje ważnym elementem jego twórczości.
  10. Odzwierciedlenie Polskiej Rzeczywistości: Choć komiks był lekki i humorystyczny, zawierał subtelne odniesienia do polskiej rzeczywistości czasów PRL, co nadawało mu dodatkowy kontekst i czytelność dla ówczesnych czytelników.

Ciekawostki

  1. Dwaj Twórcy: „Żaba i ropucha” to rezultat współpracy dwóch utalentowanych twórców – Grzegorza Rosińskiego, rysownika, oraz Sławomira Karpowicza, scenarzysty. Razem stworzyli niezwykły komiksowy duet.
  2. Absurdalny Humor: Komiks wyróżniał się absurdalnym humorem i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami fabularnymi, co czyniło go oryginalnym wśród innych polskich komiksów tamtego okresu.
  3. Wpływ Monty Python: Twórczość Monty Pythona, z ich charakterystycznym absurdem i nonsensem, miała wpływ na „Żabę i ropuchę”, wprowadzając podobne elementy humoru.
  4. Odniesienia Kulturalne: Komiks zawierał liczne nawiązania do kultury, literatury i historii, co wzbogacało treść i dodawało warstw interpretacyjnych.
  5. Krótka Publikacja: Pomimo swojej popularności, „Żaba i ropucha” miała stosunkowo krótką publikację – obejmującą jedynie 7 opowiadań.
  6. Niezwykłe Pomysły: Każde opowiadanie w komiksie przynosiło nowe, niezwykłe pomysły i sytuacje, co sprawiało, że czytelnicy nie wiedzieli, czego mogą się spodziewać w następnym numerze.
  7. Subtelne Przesłanie: Pod pozorną nonszalancją i absurdem, „Żaba i ropucha” czasami zawierała subtelne komentarze na temat rzeczywistości społecznej i politycznej.
  8. Przeciwności Czasów: Tworzenie komiksu w czasach PRL nie było łatwe. Twórcy musieli radzić sobie z pewnymi ograniczeniami ideologicznymi, co wpływało na charakter ich dzieła.
  9. Czytelność Dla Dzieci i Dorosłych: „Żaba i ropucha” cieszyła się popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych czytelników, dzięki swojemu różnorodnemu i inteligentnemu humorowi.
  10. Dziedzictwo Kulturowe: Mimo swojej krótkiej publikacji, „Żaba i ropucha” pozostawiła trwałe dziedzictwo w polskim komiksie, wpływając na dalszy rozwój tego gatunku i inspirując kolejne pokolenia twórców.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }