Kolorowanki Green Lantern

„Green Lantern” (Zielony Latarnik) to postać fikcyjna i superbohater występujący w komiksach wydawanych przez DC Comics. Istnieje wiele różnych postaci noszących tytuł Zielonego Latarnika, a każda z nich ma specjalny pierścień o nadprzyrodzonych mocach.

Walka z asteroidą

Kolorowanka Walka z asteroidą
Siła pierścienia jest wielka i istnieje mało rzeczy, których nie jest w stanie pokonać. Jak możecie zobaczyć na obrazku na super bohater walczy w...

Przyjaciele Green Lantern

Kolorowanka Przyjaciele Green Lantern
Widzicie bohatera, który jest na obrazku? To super, bo zaraz zmieni się on nie do poznania. Waszym zadaniem jest pokolorować go, ale nie na...

Walka w kosmosie Green Lantern

Kolorowanka Walka w kosmosie Green Lantern
Pierścienie, które noszą bohaterowie Zielonej Latarni nie dają im tylko wielką siłę i moc, ale także zawrotną prędkość i możliwość przebywania w kosmosie. Bohater,...

Ludzik Lego Green Lantern

Kolorowanka Ludzik Lego Green Lantern do druku
Bohaterów Zielonej Latarni możecie spotkać nie tylko w telewizji, komiksach, czy książkach. Można ich zobaczyć również w wersji mini, czyli jako figurki z Lego....

Green Lantern dla dzieci

Kolorowanka Green Lantern dla dzieci do druku
Mimo, że wyraz twarzy tego bohatera nie należy do najpiękniejszych i zachęcających do zabawy to mam nadzieję, że nie zniechęci Was do jego pokolorowania....

Logo Green Lantern i postać

Kolorowanka Logo Green Lantern i postać
Na kostiumie bohatera przedstawionego na obrazku widzimy logo pierścienia, który również zdobi jego palec. Jak wiecie pierścień ten sam wybiera sobie właściciela i obdarowuje...

KATEGORIE

Kolorowanka Wojownik Green Lantern do druku dla chłopców

Wojownik Green Lantern

Kolorowanie tego bohatera Zielonej Latarni może być ciężkim orzechem do zgryzienia. Cienie, które ma na swoim stroju w połączeniu...
Kolorowanka Twarz Green Lantern

Twarz Green Lantern

Widoczna postać na rysunku to jeden z super bohaterów Zielonej Latarni. Każdy z nim posiada pierścień, który pozwala władać...
Kolorowanka Magiczny zielony pierścień

Magiczny zielony pierścień

Jeśli dokładnie się przyjrzycie obrazkowi to zauważycie, że na palcu  bohatera umieszczony jest pierścień. Każdy kto go założy będzie...

informacje 

 1. Pierwszy pojawienie się: Pierwsza postać Zielonego Latarnika, czyli Alan Scott, zadebiutowała w komiksie „All-American Comics” #16 w 1940 roku. Jest to pierwotna i odmienna wersja Zielonego Latarnika, mająca magiczne źródła swoich mocy.
 2. Złote i srebrne wieki komiksu: W okresie „Złotego Wieku Komiksu” i „Srebrnego Wieku Komiksu”, postać Alan Scotta była jednym z ważniejszych bohaterów DC Comics. Później jednak ta wersja została zrebootowana w ramach większej restrukturyzacji uniwersum komiksowego.
 3. Korporacja Zielonych Latarni: W późniejszych wersjach komiksów, m.in. z okresu „Srebrnego Wieku Komiksu” i później, postać Zielonego Latarnika jest związana z Korporacją Zielonych Latarni (Green Lantern Corps). W tym kontekście głównym bohaterem jest Hal Jordan.
 4. Hal Jordan: Najbardziej znany Zielony Latarnik to Hal Jordan, pilot testowy, który otrzymuje magiczny pierścień, który nadaje mu nadnaturalne moce. Jordan jest członkiem Korporacji Zielonych Latarni i broni kosmiczne praworządności.
 5. Pierścień Zielonego Latarnika: Każdy Zielony Latarnik nosi specjalny pierścień, który jest napędzany energią zielonego światła. Pierścień umożliwia Latarnikom tworzenie różnych konstrukcji z energii, a także posiada wiele innych zdolności.
 6. Pierścienie innych kolorów: W uniwersum komiksowym DC, istnieją różne grupy Lanternów reprezentujących różne emocje, związane z różnymi kolorami. Na przykład czerwone pierścienie symbolizują gniew, żółte strach, a niebieskie nadzieję.
 7. Blackest Night: Saga komiksowa „Blackest Night” była jednym z ważniejszych wydarzeń w uniwersum DC, w której pojawiły się różne kolorowe Lanterny i walka przeciwko martwym bohaterom.
 8. Adaptacje mediów: Postać Zielonego Latarnika pojawiła się w licznych adaptacjach mediów, w tym filmach, serialach animowanych i grach wideo.
 9. Film i kontynuacje: W 2011 roku premierę miał film aktorski o Zielonym Latarniku, w którym główną rolę zagrał Ryan Reynolds jako Hal Jordan. Niestety film spotkał się z mieszana reakcją krytyków i widzów, a dalsze filmy na podstawie tej wersji zostały anulowane.

ciekawostki

 1. Pierścień jako broń: Pierścień Zielonego Latarnika jest jednym z najpotężniejszych narzędzi w uniwersum DC Comics. Dzięki niemu Latarnicy mogą tworzyć różne przedmioty i konstrukcje z energii, a także używać mocy do obrony i ataku.
 2. Emblematyczna przysięga: Każdy Zielony Latarnik składa przysięgę, gdy przyjmuje pierścień. Słynna przysięga brzmi: „W jasności dnia i w ciemności nocy, żaden złończy się przede mną nie ukryje. Niech wola myślą moją stanie się. Zielony Latarnik – OTO JA!”
 3. Wiele wersji postaci: Istnieje wiele różnych postaci noszących tytuł Zielonego Latarnika w ramach różnych uniwersów komiksowych DC. Każda z tych postaci ma swoją unikalną historię i zdolności.
 4. Hal Jordan i Parallax: W jednej z kontrowersyjnych historii komiksowych, postać Hal Jordana zostaje skorumpowana przez energię Parallax, co sprawia, że staje się antagonistą. Później Jordan zostaje oczyśczony z wpływu Parallax i odzyskuje status bohatera.
 5. Ważny wkład w inne wydarzenia: W wielu crossoverach i sagach komiksowych, postacie Zielonych Latarników odegrały kluczową rolę w ratowaniu wszechświata, takich jak „Crisis on Infinite Earths” czy „Blackest Night”.
 6. Zmienne moce w zależności od koloru: W uniwersum DC istnieją różne grupy Lanternów reprezentujących różne emocje i kolory, takie jak Gniew (czerwony), Strach (żółty), Nadzieja (niebieski), Miłość (fioletowy), itd. Każda grupa ma swoje unikalne zdolności związane z danym kolorowym pierścieniem.
 7. Różnorodność postaci: Współczesna wersja Korporacji Zielonych Latarni (Green Lantern Corps) skupia Latarników z różnych ras i planet, co sprawia, że są to postacie o różnorodnych wyglądach i zdolnościach.
 8. Zielona Latarnia w innych mediach: Oprócz komiksów, Zielony Latarnik pojawił się w różnych adaptacjach mediów, w tym w serialach animowanych, filmach, grach wideo i innych.
 9. „Emerald Twilight”: Saga komiksowa „Emerald Twilight” była jednym z kluczowych momentów w historii Zielonego Latarnika, w której Hal Jordan przeżywał transformację z bohatera w antagonistę po stratach osobistych.
 10. Kreatywność Latarników: Dzięki zdolności tworzenia różnych przedmiotów z energii, Latarnicy często pokazują swoją kreatywność w walce i konstrukcjach.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }