Kolorowanki Hulk

Hulk, znany również jako „Niezwykły Hulk” (ang. „The Incredible Hulk”), to fikcyjna postać superbohatera występująca w komiksach wydawanych przez Marvel Comics. Stworzony przez pisarza Stana Lee i rysownika Jacka Kirby’ego, Hulk zyskał ogromną popularność i stał się jednym z ikonicznych bohaterów w uniwersum superbohaterów.

Hulk postać z kreskówki

Kolorowanka Hulk postać z kreskówki
Pod wpływem silnego stresu i gniewu Doktor Benner przemienia się w Hulka, który ma nadludzką siłę. Kontrolując siłę wyskoku i trajektorie lotu, może przy...

Wojownik Hulk walczy z wrogami

Kolorowanka Wojownik Hulk walczy z wrogami do druku
Hulk jest jednym z członków grupy Avengers. Razem tworzą świetny i zgrany zespół, który dzielnie walczy z wrogami. Hulk lubi pomagać innym i chronić...

Hulk z kreskówki

Kolorowanka Hulk z kreskówki do druku
Hulk posiada wiele umiejętności, dzięki którym łatwiej jest mu walczyć ze złoczyńcami. Dzięki swojej nadludzkiej sile może pokonać większych od siebie przeciwników. Bardzo szybko...

Logo i postać Hulka

Kolorowanka Logo i postać Hulka
Na obrazku widzimy Hulka, u którego widać niezwykle duże mięśnie. Dzięki nim może pokonać największego i najsilniejszego wroga. Ma świetną orientację w terenie, dzięki...

Maska Hulk dla dzieci

Kolorowanka Maska Hulk dla dzieci do druku
Teraz i Ty możesz zostać Hulkiem! Pokoloruj maskę w kolorach Hulka, czyli zieloną skóra i czarne włosy lub jeżeli chcesz się wyróżnić możesz pokolorować...

Zielony Hulk dla dzieci

Kolorowanka Zielony Hulk dla dzieci do druku
Potężnego Hulka zna każdy fan Marvela. Dzięki swojej nadludzkiej sile może wejść do każdego budynku, skakać na ogromne odległości i dzięki temu szybko się...

KATEGORIE

Kolorowanka Przyjaciele Iron Man i Hulk do druku

Przyjaciele Iron Man i Hulk

Hulk i Iron Man to superbohaterowie, których dobrze znamy z grupy Avengersów, do której należą. Są również przyjaciółmi i...
Kolorowanka Hulk trzyma skałę

Hulk trzyma skałę

Doktor Benner to niedoceniony naukowiec, który w wyniku wypadku w laboratorium zostaje napromieniowany. Skutkiem tego jest niekontrolowana przemiana Hulka....
Kolorowanka Hulk rzuca samochodem do druku

Hulk rzuca samochodem

Widzimy tu jak potężny Hulk rzuca z łatwością samochodem i nie sprawia mu to żadnych problemów. Może nimi rzucać...
Kolorowanka Hulk skacze

Hulk skacze

Hulk to jedna z najbardziej znanych postaci Marvela i Avengersów, grupy superbohaterów. Na obrazku widzimy jak Hulk wysoko skacze,...
Kolorowanka Hulk Lego dla dzieci

Hulk Lego dla dzieci

Fani Lego i Marvela będą zachwyceni, na obrazku widzimy Hulka w wersji Lego! Figurka jest zdecydowanie większa od innych...
Kolorowanka Hulk rzuca autami do druku

Hulk rzuca autami

Postać Hulka jest znana w szczególności ze swojej nadludzkiej siły. Jest w stanie podnosić i rzucać autami i nie...
Kolorowanka Baby Hulk do druku

Baby Hulk

Obrazek przedstawia Baby Hulka, ale widać, że ma zaciętą minę i jego rozmiar wcale nie oznacza, że ma mniej...
Kolorowanka Hulk akatuje pięściami do druku

Hulk atakuje pięściami

Hulk to wielki, potężny zielony superbohater, który posiada nadludzką siłę i moc. Tak jak widać na obrazku swoimi pięściami...
Kolorowanka Hulk i napis minecraft

Hulk i napis minecraft

Na obrazku widzimy potężnego Hulka i nad nim napis- The Incredible Hulk, w stylu minecraft. Hulk to zielony superbohater,...

informacje 

 1. Pierwsze pojawienie się: Hulk zadebiutował w komiksie „The Incredible Hulk” nr 1, wydanym w maju 1962 roku. Historia ta opowiada o naukowcu imieniem Bruce Banner, który po narażeniu się na promieniowanie gamma przekształca się w potężnego zielonego potwora po nazwisku Hulk, gdy tylko odczuje silne emocje, takie jak gniew.
 2. Pochodzenie Hulka: W pierwotnej historii Bruce Banner pracował nad projektem bomb atomowych, gdy nagle eksplodowała bomba, narażając go na promieniowanie gamma. W wyniku tej ekspozycji stworzył się druga osobowość w jego ciele – potężny i gniewny Hulk.
 3. Dualizm postaci: Jednym z kluczowych elementów postaci Hulka jest dualizm między spokojnym i genialnym naukowcem Bruce’em Bannerem, a dzikim, emocjonalnym i niebezpiecznym potworem Hulkiem.
 4. Siła i zdolności: Hulk jest znany ze swojej nadludzkiej siły, nieustępliwości i zdolności do regeneracji. Im bardziej się denerwuje, tym większa jest jego siła. W miarę jak gniew wzrasta, Hulk może osiągnąć różne stopnie przemiany, co skutkuje wzrostem masy i siły.
 5. Kolorowa skóra: Hulk ma charakterystyczną zieloną skórę, co jest efektem promieniowania gamma, które przekształciło jego ciało. W niektórych wersjach komiksów jego skóra może być jednak innego koloru.
 6. Partnerzy i sojusznicy: Hulk był często związany z innymi postaciami z uniwersum Marvela, takimi jak Thor, Iron Man, Kapitan Ameryka czy Szkarłatna Wiedźma. Tworzył także drużyny superbohaterów, takie jak Avengers czy Defenders.
 7. Wrogowie: Hulk miał wielu wrogów, ale jednym z najbardziej znanych jest Abomination, potwór stworzony poprzez podobny eksperyment jak w przypadku Hulka. Inni wrogowie to m.in. The Leader, The Absorbing Man czy The Red Hulk.
 8. Adaptacje filmowe i telewizyjne: Hulk pojawił się w różnych adaptacjach filmowych i serialach, zarówno animowanych, jak i aktorskich. Jednym z bardziej znanych wcieleniach Hulka jest postać grana przez Lou Ferrigno w serialu „Incredible Hulk” z lat 70. oraz Marka Ruffalo w filmach kinowych Marvel Cinematic Universe.
 9. Zróżnicowane wersje: W historii komiksów Marvela pojawiło się wiele różnych wersji postaci Hulka, w tym Future Imperfect, Maestro, czy World War Hulk, co wprowadzało zróżnicowane tła i fabuły.
 10. Symbolizm: Postać Hulka jest często interpretowana jako metafora konfliktu między naszym wewnętrznym „ja” a naszymi negatywnymi emocjami i wściekłością, a także jako symbol potężnej siły, która wymaga kontroli.

ciekawostki

 1. Pierwszy wygląd Hulka: W pierwszym numerze komiksu „The Incredible Hulk” postać Hulka miał zupełnie inne cechy fizyczne niż te, które znamy dziś. Początkowo miał on szare ubrania i skórę, jednak ze względu na trudności w reprodukcji koloru szarego w druku, zdecydowano się na zmianę koloru skóry na zielony.
 2. Wywołanie przemiany: Wcześniejsze historie komiksowe podawały, że przemiana Hulka z Bruce’a Bannera następuje tylko pod wpływem nocy. Dopiero później to wywołują silne emocje, głównie gniew.
 3. Ikoniczny wokal: W serialu telewizyjnym „Incredible Hulk” z lat 70., aktor Lou Ferrigno, który grał postać Hulka, dostarczał również ikoniczny dźwięk jego wokalizacji. To charakterystyczne warczenie stało się rozpoznawalnym znakiem dźwiękowym Hulka.
 4. Odniesienia do Frankensteina: Postać Hulka była inspirowana mitologicznym potworem i postacią Frankensteina. Pomysł na Hulka przyszedł do twórców komiksu po udanych adaptacjach Frankenstein w kinie.
 5. Kontrowersje z cenzurą: W latach 50. i 60. amerykański Kodeks Cenzury Komiksów narzucał ograniczenia na przedstawianie potworów w komiksach. Stan Lee musiał przekonywać cenzorów, że Hulk to nie jest typowy potwór, co pozwoliło mu uniknąć pewnych ograniczeń.
 6. Slogan „Hulk Smash!”: Jednym z najbardziej rozpoznawalnych sloganów związanych z postacią Hulka jest „Hulk Smash!” (pol. „Hulk Mocno Uderzać!”). To wyrażenie często towarzyszy jego akcjach niszczycielskich.
 7. Hulk Hogan i nazwa: Popularny wrestler Hulk Hogan zyskał swój pseudonim od Hulka z komiksów. Twórcy wrestlingu chcieli, aby Hogan brzmiał równie potężnie i niezwyciężenie jak postać Hulka.
 8. Częste reinkarnacje: W historii komiksów Hulk doświadczył wielu reinkarnacji i wcieleniowych zmian. Został m.in. rozbity na dwie odrębne postacie – zielonego Hulka i intelektualnego Hulka, znanego jako „Bruce Banner”.
 9. Niemiecki korzenie: Stan Lee, jeden z twórców postaci Hulka, opisał później, że inspiracją dla jego imienia było imię niemieckiego zapaśnika – Franz „Der Hulk” Schumann.
 10. Więź z Wolverine’em: Hulk ma skomplikowaną relację z postacią Wolverine’a. Ich konflikty, a także sojusze, tworzą ciekawy wątek w komiksach Marvela.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }