Kolorowanki Angry Birds

„Angry Birds” to popularna gra wideo, która od momentu swojego debiutu stała się globalnym fenomenem.

Wściekłe ptaki z Angry Birds

Kolorowanka Wściekłe ptaki z Angry Birds
Chuck jest niezwykle szybkim ptakiem, którego nikt nie może dogonić. Jest żółtego koloru. Zawsze rozbawia innych opowiadając śmieszne żarty. Jego przyjacielem jest Red. Chuck...

Zadowolony King Pig

Kolorowanka Zadowolony King Pig
King Pig jest władcą na swojej wyspie Piggy Island. Jest bardzo niecierpliwy, temperamentny i leniwy. Cały czas spędza w swoim pałacu i ucina sobie...

Jajka w Angry Birds

Kolorowanka Jajka w Angry Birds
Obrazek przedstawia jak trzy ptaki malują jajka i przy okazji pomalowały Terence'a. Te małe psotne ptaki to Jim, Jake i Jay, których ciągle trzymają...

Postacie z gry Angry Birds

Kolorowanka Postacie z gry Angry birds
Na obrazku widzimy dwie świnki, które chcą zjeść jajka. Jednak za nimi są trzy ptaki, które nie są z tego faktu zadowolone. Świnki kradną...

Angry Birds z gry dla dzieci

Kolorowanka Angry birds z gry dla dzieci
Angry Birds na początku stało się popularne dzięki grze mobilnej. Polegała ona na strzelaniu z procy, w której były ptaki-nieloty. Celowało się nimi w...

Hal Screaming z Angry Birds

Kolorowanka Hal Screaming z Angry Birds
Ten krzyczący ptak to Hal. Jest on zielonego koloru, a jego umiejętnością jest lot i nagłe zawracanie, niczym bumerang. Jest bardzo miłym i przyjaznym...

KATEGORIE

Kolorowanka Angry Terence dla dzieci

Angry Terence dla dzieci

Terence to ptak koloru czerwonego, który jest jednym z największych ptaków na wyspie. Swoim ciężarem potrafi przygnieść przeciwnika i...
Kolorowanka Kulki z Nagry Birds

Kulki z Angry Birds

Te śmiejące się ptaki to postacie z Angry Birds. Biorą one udział i w grze i w bajce. To...
Kolorowanka Angry Birds dla dzieci do druku

Angry Birds dla dzieci

Bomba jest czarnym, dużym ptakiem. Jest bardzo nerwowy i wybuchowy, co jednocześnie jest jego umiejętnościom. Gdy się bardzo zdenerwuje...
Kolorowanka Postać z ANgry Birds

Postać z Angry Birds

Chuck to kolejny ptak z serii Angry Birds. Pojawia się w grze, jak i bajce. Chuck jest żółty, a...
Kolorowanka Angry Birds Stella

Angry Birds Stella

Stella jest jedną z bohaterek bajki i gry Angry Birds. Jest koloru różowego. Bardzo ceni sobie wolność i przestrzeń....
Kolorowanka Angry Birds Stella dla dzieci

Angry Birds Stella dla dzieci

Angry Birds na początku stało się popularne dzięki grze mobilnej. Polegała ona na strzelaniu z procy, w której były...
Kolorowanka Garry z Angry Birds

Garry z Angry Birds

Garry to jedna z głównych postaci w bajce Angry Birds 2. Jest zieloną świnką, która nosi okulary. Jest wynalazcą,...

informacje

 1. Debiut: Gra „Angry Birds” została wydana w grudniu 2009 roku przez fińską firmę Rovio Entertainment.
 2. Mechanika gry: W grze gracze używają procy do wystrzeliwania ptaków w kierunku wież i konstrukcji, aby zniszczyć zielone świnie, które ukrywają się w różnych miejscach na poziomach.
 3. Rozwinięcie: Początkowa popularność gry doprowadziła do wydania wielu jej kontynuacji i spin-offów na różne platformy, od smartfonów i tabletów po konsole i komputery.
 4. Merchandising: Sukces „Angry Birds” zaowocował szerokim asortymentem produktów związanych z marką, w tym zabawkami, ubraniami, akcesoriami i artykułami spożywczymi.
 5. Ekranizacje: Popularność gry doprowadziła do stworzenia dwóch pełnometrażowych filmów animowanych – „Angry Birds Film” (2016) oraz „Angry Birds Film 2” (2019).
 6. Telewizja: Oprócz filmów, zostały stworzone również krótkie seriale animowane i specjalne odcinki telewizyjne oparte na uniwersum „Angry Birds”.
 7. Motywacja: Podstawowym celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez zniszczenie świń i konstrukcji w jak najmniejszej liczbie rzutów.
 8. Ewolucja: W miarę rozwoju serii, Rovio wprowadzało nowe ptaki z unikalnymi zdolnościami, co dodawało głębi rozgrywce i wymagało od graczy opracowywania nowych strategii.
 9. Edukacja: Firma Rovio wykorzystała popularność „Angry Birds” do stworzenia edukacyjnych gier z tej serii, które pomagały młodszym graczom uczyć się matematyki i fizyki.
 10. Ogromna popularność: W ciągu kilku lat od debiutu, „Angry Birds” stało się jedną z najbardziej dochodowych i rozpoznawalnych marek w historii gier mobilnych.

ciekawostki 

 1. Pomysł na ptaki: Pierwszym pomysłem na głównych bohaterów gry były… ryby. Ptaki zostały wybrane dopiero później.
 2. Niezadowolone ptaki: Ptaki w grze są „wściekłe”, ponieważ zielone świnie ukradły im jajka.
 3. Wielkie zainteresowanie: Gra została pobrana ponad 2 miliardy razy we wszystkich platformach od momentu jej debiutu, czyniąc ją jedną z najczęściej pobieranych gier w historii.
 4. Inspiracja z rzeczywistości: Mechanika gry opiera się na podstawach fizyki, a wiele poziomów można rozwiązać, korzystając z wiedzy z zakresu mechaniki.
 5. Skrzynki z niespodziankami: W grze można było znaleźć ukryte złote jajka, które odblokowywały sekretne poziomy.
 6. Kosmiczna przygoda: Jednym z najbardziej innowacyjnych dodatków do serii była gra „Angry Birds Space”, w której ptaki walczą ze świniami w kosmicznej przestrzeni, a mechanika gry została dostosowana do warunków nieważkości.
 7. Związek z NASA: Promocja „Angry Birds Space” miała miejsce na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie astronauta Don Pettit prezentował mechanikę gry w warunkach nieważkości.
 8. Tematyczne edycje: Rovio stworzyło różne tematyczne wersje gry, takie jak „Angry Birds Star Wars” czy „Angry Birds Transformers”, łącząc uniwersum ptaków z innymi popularnymi markami.
 9. Edukacyjne podejście: Gra „Angry Birds Playground” została stworzona we współpracy z National Geographic jako narzędzie edukacyjne dla dzieci.
 10. Nie tylko mobilnie: Chociaż „Angry Birds” zasłynęło jako gra mobilna, dostępne są również wersje na konsole, komputery PC oraz automaty do gier w parkach rozrywki.
 11. Parki rozrywki: W Finlandii i innych miejscach na świecie powstały parki rozrywki „Angry Birds”, które oferują różnego rodzaju atrakcje inspirowane grą.
 12. Początkowe trudności: Chociaż „Angry Birds” stało się ogromnym sukcesem, było to 52. projektem firmy Rovio. Poprzednie gry nie odniosły takiego sukcesu.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }