Kolorowanki Kapitan Ameryka

Kapitan Ameryka to fikcyjna postać superbohatera pochodząca z komiksów wydawanych przez Marvel Comics. Stworzony został przez scenarzystę Joe Simona i rysownika Jacka Kirby’ego, debiutował w komiksie „Captain America Comics” #1 wydanym w marcu 1941 roku przez wydawnictwo Timely Comics, które później przekształciło się w Marvel Comics.

Superbohater Capitan America

Kolorowanka Superbohater Capitan America do druku
Kapitan Ameryka ma najczystsze serce. Cechuje go wielka odwaga i prawość. Pomimo przekształcenia się w doskonałego człowieka dzięki Serum Super Żołnierza, zachował swojego pierwotnego...

Kapitan Ameryka z tarczą i w kombinezonie

Kolorowanka Kapitan Ameryka z tarczą i w kombinezonie
Obrazek przedstawia Kapitana Amerykę ubranego w swój strój oraz tarczę, dzięki której może się bronić. Kapitan Ameryka ma niebieskie oczy i ciemne blond włosy....

Ludzik Lego Kapitan Ameryka dla dzieci

Kolorowanka Ludzik Lego Kapitan Ameryka dla dzieci do druku
Na obrazku widzimy Kapitana Amerykę jako figurkę Lego. Fani Lego i Kapitana Ameryki będą zachwyceni. Figurka Lego ma nawet tarczę, tak jak Kapitan Ameryka....

Tarcza Kapitana Ameryka

Kolorowanka Tarcza Kapitan Ameryka
Tarcza Kapitana Ameryki jest wykonana vibranium, czyli superwytrzymałego materiału. Jest kuloodporna, dzięki czemu może się nią bronić podczas walki z wrogami. Dzięki jej wytrzymałości...

Kapitan Ameryka Baby

Kolorowanka Kapitan Ameryka Baby
Kapitan Ameryka w wersji Baby to specjalna wersja dla jego młodszych fanów. Jest to superbohater, który należy do grupy Avengers. Razem ratują świat i...

Kapitan Ameryka dla dzieci

Kolorowanka Kapitan Ameryka dla dzieci do wydruku
Kapitan Ameryka powstaje po tym jak Steve Rogers wypił serum superżołnierza, które zwiększyło jego siłę, wytrzymałość, szybkość i inteligencję. Bardzo szybko pokonuje duże odległości...

KATEGORIE

informacje 

 • Prawdziwa Tożsamość: Prawdziwe imię Kapitana Ameryki to Steve Rogers. W historii komiksów jest to młody mężczyzna, który został poddany eksperymentowi znanemu jako „Super-Serum”, który uczynił go wyjątkowo silnym, wytrzymałym i zdolnym do działania na najwyższym poziomie fizycznym.
 • Pochodzenie: Steve Rogers był pierwotnie słabym i chorowitym młodzieńcem, który z powodu swojej determinacji i charakteru został wybrany do udziału w eksperymencie mającym na celu stworzenie nadczłowieka do walki w czasie II wojny światowej.
 • Kostium i Tarcza: Kapitan Ameryka nosi charakterystyczny kostium w barwach amerykańskiej flagi, w którym toczy walkę z przestępczością i wrogami Stanów Zjednoczonych. Jest również znany z noszenia tarczy zrobionej z niezwykłego stopu, która służy mu jako broń obronna i ofensywna.
 • Symbolika: Kapitan Ameryka stał się symbolem patriotyzmu, męstwa, sprawiedliwości i poświęcenia. Jego postać często reprezentuje wartości amerykańskie i ideały bohaterstwa.
 • Partnerzy i Sojusznicy: W trakcie swojej długiej historii Kapitan Ameryka współpracował z wieloma innymi superbohaterami z uniwersum Marvela, w tym z The Avengers (Mściciele) – zespołem superbohaterów, w którym często pełnił rolę lidera.
 • Zmiany Wizerunku: W różnych okresach swojej historii Kapitan Ameryka przeszedł różne zmiany w kostiumie, wyglądzie i nawet tożsamości. Przykładem jest moment, w którym Bucky Barnes, dawny przyjaciel Steve’a Rogersa, przejął rolę Kapitana Ameryki.
 • Historia W Wojnie: Z racji swojego debiutu w latach 40., Kapitan Ameryka stał się postacią mocno związana z historią II wojny światowej, gdzie w komiksach walczył z nazistami i innymi wrogami.
 • Adaptacje Filmowe: Postać Kapitana Ameryki zdobyła ogromną popularność również dzięki serii filmów o superbohaterach Marvela. Chris Evans wcielił się w postać Steve’a Rogersa/Kapitana Ameryki w filmach takich jak „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”, „Avengers” czy „Wojna bohaterów”.

ciekawostki

 1. Debiut i Patriotyzm: Kapitan Ameryka zadebiutował w komiksie „Captain America Comics” #1 w marcu 1941 roku, kilka miesięcy przed oficjalnym zaangażowaniem Stanów Zjednoczonych w II wojnę światową. Jego postać stała się ikoną patriotyzmu w czasie wojny.
 2. Pierwsza Okładka: Pierwsza okładka, na której pojawił się Kapitan Ameryka, przedstawiała go bijącego Adolfa Hitlera. Ta ikoniczna scena stała się symbolem walki z nazizmem.
 3. Tarcza Wibrator: W początkowych komiksach Kapitan Ameryka używał tarczy jako broń ofensywną w sposób, który przypominał rzut frisbee. Ta wersja tarczy była nazywana „tarczą wibrator”.
 4. Zamrożenie i Odrodzenie: W jednym z wątków fabularnych Kapitan Ameryka zostaje zamrożony w bloku lodu podczas II wojny światowej i zostaje odnaleziony i rozmrożony dziesiątki lat później, co pozwala mu kontynuować walkę w nowoczesnym świecie.
 5. Zastępowanie Kapitana: W pewnym okresie w komiksach, kiedy Steve Rogers zrezygnował z bycia Kapitanem Ameryki, jego rolę przejął Bucky Barnes, znany jako Winter Soldier.
 6. Młot Thora: W alternatywnej rzeczywistości znanej jako „Marvel Zombies”, Kapitan Ameryka przejmuje Młot Thora, stając się „Kapitanem Thorem”, zyskując tymczasową moc Thora.
 7. Kryzysy i Konflikty: W komiksach Kapitan Ameryka wielokrotnie zmagał się z wewnętrznymi konfliktami moralnymi i politycznymi, co czasem prowadziło go do konfrontacji z innymi superbohaterami czy rządem Stanów Zjednoczonych.
 8. Inne Wcielenia: Oprócz Steve’a Rogersa, w uniwersum Marvela pojawiały się również inne postacie, które przyjęły miano Kapitana Ameryki, takie jak Sam Wilson (Falcon) i Isaiah Bradley.
 9. Wersje Alternatywne: W różnych alternatywnych rzeczywistościach (takich jak „Zaawansowany świat Marvela” czy „2099”) pojawiają się wariacje Kapitana Ameryki, przedstawiające go w odmiennych czasach lub kontekstach.
 10. Prawdziwe Life Model Decoy: W komiksach często pojawiają się roboty LMD (Life Model Decoy), które naśladują postacie ludzkie. W jednym z wątków okazało się, że Kapitan Ameryka został zastąpiony przez takiego robota, co wstrząsnęło jego tożsamością i zaufaniem.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }