Kolorowanki Robin Hood

Robin Hood to legendar postać, bohater folkloru i literatury, który znany jest jako dobry banita, strzelec i obrońca ubogich. Jego opowieści pochodzą z angielskiego folkloru i opisują jego działania przeciwko korumpowanym szlachcicom oraz dbałość o potrzebujących. 

Robin Hood w lesie

Kolorowanka Robin Hood w lesie do druku
Robin Hood pokazuje Maid Marian jak w drzewie wyrył ich inicjały i otoczył je serduszkiem. Zrobił to na dowód swojej miłości do niej. Król...

Łucznik Robin Hood

Kolorowanka Łucznik Robin Hood do druku dla dzieci
Robin Hood jest wybitnym łucznikiem i zawsze trafia do celu, nie ma sobie równych. Przydaje mu się ta umiejętność podczas okradania bogatych, zawsze robi...

Robin Hood i przyjaciele

Kolorowanka Robin Hood i przyjaciele
Na obrazku widzimy Robin Hooda i przytulającego się do niego małego zajączka, który jest mu bardzo wdzięczny za pomoc jemu i jego rodzinie. Wszyscy...

Postać z bajki Robin Hood

Kolorowanka Postać z bajki Robin Hood do druku
Robin Hood to bardzo dobrze znana wszystkim postać. Zabierał on pieniądze bogatym i oddawał biednym mieszkańcom Nottingham. Dbał o to żeby nic im nie...

Robin Hood i księżniczka

Kolorowanka Robin Hood i księżniczka do druku
Maid Marian, siostrzenica króla Ryszarda i miłość do Robin Hooda. Jest przedstawiana jako lisica. Robin i Marian bardzo się kochają i muszę się ukrywać, w szczególności...

Mnich z bajki

Kolorowanka Mnich z bajki do druku
Friar Tuck, ksiądz Nottingham. Jest przedstawiany jako borsuk. Odwiedza Robina i Małego Johna, aby donieść, że książę John organizuje turniej łuczniczy, w którym nagrodą jest pocałunek...

KATEGORIE

Kolorowanka Robin Hood dla dzieci do druku

Robin Hood dla dzieci

Na obrazku widzimy Robin Hooda i jego najlepszego przyjaciela Małego Johnego. Jest on niedźwiedziem brunatnym, a jego ksywka jest...
Kolorowanka Robin Hood strzela z łuku do druku

Robin Hood strzela z łuku

Robin Hood, utalentowany łucznik i przywódca bandy łotrów. Jest przedstawiany jako rudy lis. Mieszka on w Sherwood Forest, rabuje on bogatych...
Kolorowanka Król z bajki Robin Hood do druku

Król z bajki Robin Hood

Król Jan to jedna z głównych postaci bajki Robin Hood. Król Jan był osobą bardzo chciwą, ale nie za...

informacje 

 1. Legendarne postaci: Robin Hood jest fikcyjną postacią z angielskiej legendy, która wywodzi się z dawnych opowieści ludowych i ballad.
 2. Lokalizacja: Legenda o Robin Hoodzie osadzona jest w lasach Sherwood i okolicach hrabstwa Nottinghamshire w Anglii. Sherwood Forest stał się miejscem, w którym Robin Hood i jego bandyci działali w ukryciu.
 3. Działalność jako banita: Robin Hood w tradycyjnych opowieściach ukazany jest jako człowiek, który buntuje się przeciwko korumpowanym szlachcicom i bogatym, a jego działalność polega na obronie ubogich, wyłudzaniu pieniędzy od bogatych i rozdawaniu ich potrzebującym.
 4. Umiejętności strzeleckie: Robin Hood jest znany z niezrównanych umiejętności strzeleckich, zwłaszcza z łuku i strzał. Często jest przedstawiany jako doskonały strzelec, który potrafił trafiał w cel z niezwykłą precyzją.
 5. Bandziści Merry Men: Wokół Robin Hooda skupiała się grupa wyjętych spod prawa bandytów, znanych jako „Merry Men” (Wesoła Kompania). W skład tej grupy wchodzili m.in. Little John, Will Scarlet i Allan-a-Dale.
 6. Walka z szeryfem z Nottingham: Robin Hood często staje do walki ze szeryfem z Nottingham, postacią reprezentującą złą i korumpowaną władzę.
 7. Literatura i media: Opowieści o Robin Hoodzie były wielokrotnie adaptowane i przedstawiane w literaturze, teatrze, filmie i innych mediach. Jest bohaterem wielu książek, filmów, seriali i gier wideo.
 8. Kontrowersje historyczne: Mimo że Robin Hood jest postacią legendarą, to istnieją kontrowersje dotyczące tego, czy mógł faktycznie istnieć. Nie ma jednoznacznych dowodów na to, że postać taka istniała w rzeczywistości, ale jego opowieści miały duży wpływ na kulturę angielską i światową.
 9. Symbol walki o sprawiedliwość: Robin Hood stał się symbolem walki o sprawiedliwość, wolność i solidarność z ubogimi. Jego opowieści odzwierciedlają pragnienie oporu przeciwko niesprawiedliwości i uciskowi.
 10. Turystyka i dziedzictwo kulturowe: Obszar Sherwood Forest w Anglii stał się atrakcją turystyczną ze względu na związane z nim legendy o Robin Hoodzie. Wiele miejsc w regionie jest związanych z postacią i opowieściami o nim.

ciekawostki 

 1. Pierwsze wzmianki w literaturze: Pierwsze znane wzmianki o Robin Hoodzie można znaleźć w tekstach z XIII wieku. Wtedy to pojawiły się ballady i opowieści ustne opisujące jego przygody.
 2. Różnorodność opowieści: Opowieści o Robin Hoodzie różnią się w zależności od źródła i epoki. W niektórych wersjach jest przedstawiany jako człowiek buntujący się przeciwko uciskowi feudalnym, podczas gdy w innych wersjach jego postać ma bardziej mitologiczny charakter.
 3. Historia jako odzwierciedlenie konfliktów społecznych: Opowieść o Robin Hoodzie jest czasami interpretowana jako symboliczne odzwierciedlenie realnych konfliktów społecznych, takich jak walka między ubogimi a bogatymi w feudalnej Anglii.
 4. Popularność w kulturze: Robin Hood stał się nie tylko postacią literacką, ale również ikoną kultury popularnej. Jego opowieści zostały wielokrotnie adaptowane na potrzeby filmów, seriali, komiksów i gier wideo.
 5. Przydomki: Robin Hood znany jest z różnych przydomków, takich jak „Sherwood’s Outlaw” (Banita z Sherwood) czy „Prince of Thieves” (Książę złodziei), który to ostatni tytuł stał się tytułem filmu z Kevinem Costnerem w głównej roli.
 6. Różnice w interpretacjach: W różnych adaptacjach opowieści o Robin Hoodzie mogą występować znaczne różnice w postaci i charakterze postaci, jak również w przebiegu przygód i związkach z innymi postaciami, takimi jak Maid Marian czy Little John.
 7. Kradzież od bogatych dla ubogich: Robin Hood i jego banda Merry Men znani są z kradzieży od bogatych szlachciców i rozdawania zdobytego majątku ubogim, co uczyniło go symbolem sprawiedliwości społecznej.
 8. Historie na całym świecie: Chociaż opowieść o Robin Hoodzie ma korzenie w angielskim folklorze, to postać ta znalazła swoje odzwierciedlenie w wielu innych kulturach i literaturach, przybierając czasami lokalne formy.
 9. Kształtowanie mitu: Legenda o Robin Hoodzie była kształtowana na przestrzeni wieków przez różnych autorów, twórców teatralnych i filmowych, co sprawiło, że jego postać stała się bardziej skomplikowana i wielowymiarowa.
 10. Nieśmiertelność kulturowa: Pomimo że istnieją wątpliwości co do historycznej prawdziwości postaci Robin Hooda, jego opowieść przetrwała przez stulecia i wciąż jest istotnym elementem kultury popularnej, inspirując kolejne pokolenia do walki o sprawiedliwość i wolność.
.pf-title{ display:none; } .tdi_55{ display:none; } .tdb-title-text{ display:none; }